September 26, 20169 yr To baš magnezijum hlorid tražiš u apoteci? ....shit has hit the fan... Da brate ili u zdravoj hrani. I destilovanu vodu i pomijesas. 30g magnezijum hlorida na 100ml destilovane i to ti je to.
September 26, 20169 yr Kakve vezbe predlazes dragance? Moraću da nacrtam, lakše će mi biti da objasnim. Za par sati sam na poslu, preko mobilnog ni crtanje nije baš jednostavno.
September 26, 20169 yr zar ne bi trebalo toga da ima u svakoj apoteci? pa to je obična "gorka so" zeznuo sam se "gorka so" (iliti epsom salt) koje ima po apotekama je magnezijum sulfat, a ne magnezijum hlorid o kom je ovde reč
September 28, 20169 yr Moraću da nacrtam, lakše će mi biti da objasnim. Za par sati sam na poslu, preko mobilnog ni crtanje nije baš jednostavno. Sta bi drgance? Ne moras da crtas. Samo idi na Google Images i kucaj "back pain exercises" ili "discus hernia exercises" i onda mi proslijedi link od slike.
November 15, 20169 yr guglajte Dr Stuart McGill on je jedan od vodecih autoriteta na ovu temu, ima relativno dosta njegovih klipova na netu a mogu i knjige da se naruce...
November 17, 20169 yr ovde, u bg? edit. sad tek prevrteh par stranica unazad, pa sam i procitao tvoje postove. aj baci na pm link za tvoju vezbaonicu, il neku drugu koju preporucujes. ja sam letos imao upalu dva diska, pa se sad plasim i najmanjeg bola u ledjima... svi mi kazu da je joga dobra za te stvari, pa bih nekako da je ubacim u svoje standardne fizicke aktivnosti. al naravno, isao bih jedino kod nekog ko zna sta radi (kad su donja ledja u pitanju). Edited November 17, 20169 yr by Bright Billy
November 17, 20169 yr da, za svoje kolege ne znam, jer mahom forsiraju hiperfleksibilnostj, mada ima i onih koji su se opametili...ali znam za neke kondicione trenere recimo...
November 17, 20169 yr a kakav je tvoj program po tom pitanju? pitam posto vidim da si upucena u temu. i ne moras ovde da mi odgovoris, ako ti je lakse, pusti neki kontakt na PM... Edited November 17, 20169 yr by Bright Billy
March 31, 20197 yr moja sestra opet najebala. nije proslo ni godinu dana od operacije, opet je nepokretna. bolovi nenormalni. ide sutra na mri...ali kako je to moguce?!? i vezbala je laganica sve by the book
June 3Jun 3 Pre 2 meseca me preseklo u donjem delu leđa kada sam se savio, posle snimanja magnetnom utvrđena diskus hernija S1-L4, čini mi se. I naravno, nezaobilazna išijalgija u levoj nozi kao posledica. Pio razne lekove, išao na 10 tretmana fizikalnom, struja, laseri, ultrazvuk...ali, nešto ne vidim neki značajan pomak, i dalje je sve to upaljeno, osetljivo i povremeno zna da zaboli malo osetnije.Razmišljam o kiropraktičaru i onim stolovima za dekompresiju kičme. Ima li neko iskustva sa time, ko je dobar, ko nije, gde ići, kome se javiti?
June 3Jun 3 kiroprakticari ce dosta pomoci da se tvoj novcanik lakse oseca.sto za dekompresiju je super i jako prija, uz uput fizijatra. ako si iz beograda, zovi ordinaciju koja se zove Lumbago. doktorka koja vodi je odlicna, imaju taj sto a imaju i salu za vezbanje i dobar tim terapeuta.struje, laseri, masaze i slicno pomazu, ali ne brzo. jedino sto zaista radi na duge staze su vezbe za ojacavanje misica koji drze kicmu. Edited June 3Jun 3 by Grunf
June 3Jun 3 Sve te fizikalne terapije, dr, kurci palci sluze da olaksaju akutnu bol, ali ne resavaju uzrok, tj javice se opet, pritom su jako skupi, a neki su i jako losi, iako imaju dobre preporuke.Najbitnije nadji dobrog fizioterapeuta da ti pokaze vezbe, i onda moras da vezbas na pocetku kod njega, a onda sam.Takodje treba da ti predstavi kako si kriv, i kako da se postavis u pravilan polozaj, da budes toga svestan i da se trudis da imas takvo drzanje i da vezbas u tom polozaju.Nista manje bitno, dobar dusek, dobra stolica ako radis sedeci, cesto ustajanje.
Create an account or sign in to comment