Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

On 28.10.2022. at 16:05, kud u maglu Simoviću said:

rene ti neće odgovoriti 30 dana

 

 

uđi u bilo koju i nek ti samelju od vrata i to je to, malo bibera i proturi kroz otvor flaše od 1.5l da ga formiraš. ako je veća količina možeš da kombinuješ 2/3 svinjsko i 1/3 teletina/junetina isto od vrata

 

 

e

ako hoćeš da impresioniraš, a imaš dva dana fore uradi sledeće, meso(od vrata) iseckaj na komadiće(1-2cm) i drži ih 24h u vodi(u frizu) u kojoj si prokuvao 4-5 čenova bluka(bluk se baci), posle 24h ocedi i samelji u mašini, tako mleveno 24h u frizu, malo bibera i to je to

 

nikakav, cluk, so i sl gluposti

 

juneci vrat?

cek, kako u vodi u frizu, to ce onda biti u beloluko - ledu?

 

Link to comment

to bosanci prave sa junećim vratom, ovde je svinjski dominantan. imaju raznorazne kombinacije u zavisnosti od gografskog porekla. junetina, jagnjetina, negde čak i ovčetina, i ovde preko drine i svinjetina. al uvek je vrat zbog masnoće

 

 

skuvaš 4-5 čenova u 3dl vode, voda vri sa lukom 3-4 minuta, izbaciš luk, pustiš da se voda ohladi do sobne temperature preliješ isečeno meso i tako preeliveno ga držiš u frizu. posle 24 h samelješ dva puta(vodu baciš), malo bibera, formiraš ćevape i još 24h u friz. posle toga su spremni za termičku obradu

Link to comment

a evo i renneovog recepsa:

 

On 21.5.2011. at 22:33, renne said:
On 21.5.2011. at 19:22, Isis said:
Pitanje za rennea: koja mu je receptura za one cevape sto je okacio na now eating

izvini što ti nisam odmah odgovorio, pokvario mi se telefon pa sam ga popravljao pola danaElem 70% svinjskog i 30% goveđeg, svinjsko od plećke.na pola kg mesa pola glavice crnog luka, dva čena belog so, biber, i jedno 4 supene kašike vode.Sve to u blender pa na najjače.Posle blendera mesiti rukama još jedno 15 minuta pa ostaviti da stoji oko dva sata.

 

a evo i dodatka, na pitanje da li sam melje ili kupi mleveno:

On 22.5.2011. at 11:07, renne said:

Kupim mleveno vec. Moze i ovcetina, to bi bila idealna kombinacija. Uzmes plecku i vrat, nikako but.Posle pustis meso kroz masinu, nastavak za cevape-kobasice

 

Link to comment
On 1.11.2022. at 9:58, djordje geprat said:

kadaif sam kupovao u sarajevskoj. prodavnica preko puta hotela.

Da, prodaju i oni kadaif po ceni od 800 din/kg, a pakovanja su od po 0,5 kg

Danas ga nema, u ponedeljak će ga verovatno biti, kako je, verujem i na ostalim prodajnim mestima.

Link to comment

Primer paketa:

Kozje mleko 1l 

Kozji jogurt 1l 

Francuski kozji sir 125gr 

Halumi sir 300gr 

Kozji krem sir 125gr 

Surutka 1l


Za 1560 dinara, 30 nedelja godisnje ((3900*12)/30=1560

Da li taj paket vredi 1560 dinara?

Link to comment

Po meni ne. Imam svog Kozara sa Avale, donosi čovek skoro sve sa spiska. Vremenom sam probrao šta mi odgovara a šta ne.

Ali kudos za marketing i ideju.

Link to comment
8 hours ago, Milosh76 said:

Primer paketa:

Kozje mleko 1l 

Kozji jogurt 1l 

Francuski kozji sir 125gr 

Halumi sir 300gr 

Kozji krem sir 125gr 

Surutka 1l


Za 1560 dinara, 30 nedelja godisnje ((3900*12)/30=1560

Da li taj paket vredi 1560 dinara?

Sigurno dobiješ photo i video izveštaj nekoliko puta nedeljno plus video chat sa svojom kozicom nedeljom popodne.

  • +1 1
Link to comment
Po meni ne. Imam svog Kozara sa Avale, donosi čovek skoro sve sa spiska. Vremenom sam probrao šta mi odgovara a šta ne.
Ali kudos za marketing i ideju.

A koliko vredi?



....shiit has hit the fan.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...