Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

a gde se moze pazariti ta slovenacka gajena riba?

 

kod nas trenutno ne može, samo sam dao primer. uvozila se jedno kratko vreme, pa puklo. pregovarali sa drugim uvoznikom, koji se nije odvažio. posao sa svežom ribom je logistički zajebana stvar

 

jel ima u bgd i okolini da se pazari bostan il je jos rano?

 

zadnji deo Om. brigada, stoji kamion prekoputa ona picerije Ataman

 

 

Jebat ga banatjanine, otkud obicnim smrtnicima sve te informacije koje ti imas?

 

 

jbg, po'so mi takav, često oko hrane, a i zanima me (jedno od mojih nepotrebnih znanja su i latinska imena ribljih vrsta, rodovi i tako to)  :-) 

Edited by banatjanin
Link to comment

kod nas trenutno ne može, samo sam dao primer. uvozila se jedno kratko vreme, pa puklo. pregovarali sa drugim uvoznikom, koji se niej odvažio. posao sa svežom ribom je logistički zajebana stvar

 

 

pa o čemu onda pričamo ? 

 

a ispalo je da ja mlatim bezveze

Link to comment

Kod mene u komsijdkoj radnji (quatro discont) lubenice vec par nedelja. Prvo bile 150 din/kg, sad mi se cini da je 80. Nisam jos probao jel cemu.

 

Nego Banatjanine, lepo sto si pokazao znanje. Daj savet sta jesti od ribe koja je na dohvat ruke u Bg. Znači Maxi, lokalne ribare po pijacama i sl.

 

Ja kupujem sve i svasta, a voleo bih da pametnije pazarim, pa cu biti zahvalan ako podelis mudtosti :)

Link to comment

jel ima u bgd i okolini da se pazari bostan il je jos rano?

 

Kamiondžije koje viđam svake godine su se nacrtali u Južnom bulevaru i na ćošku Z. Čelara i Cvijićeve. Meni džaba, u glavi se okidač za bostan ne aktivira pre jula :)

Link to comment

Nego Banatjanine, daj savet sta jesti od ribe koja je na dohvat ruke u Bg. Znači Maxi, lokalne ribare po pijacama i sl.

 

 

na zemunskoj pijaci kupujem rečnu ribu, vrlo često naletim na bandare, smiđeve kamenjare, vretenare i tu sitniju, a plemenitu i divnu ribu koja se prodaje za budzašto. uzmem tamo i babuške za prženje, divljaka šarana, štuku zimi, šta naletim sveže. . smuđa retko, to kupujem na Tisi od ribara kad odem u hometown. kečige nikad, odbijam da učestvujem u genocidu mlađi, mada sam naletao i na prave, 30 - 40 cm dugačke. bile mi preskupe.

 

na zemunskoj takođe morsku uzmem ponekad iz Tropica, mada je duplo bolja ponuda na Kaleniću, takođe u njihovoj radnji. bude spektakl divlje ribe ponekad, ali poskupe.

 

relativno često uzimam ribu u Metrou, subotom ili nekad preko nedelje kad nabodem da je skoro stigla sveža. tamo ima Cromaris brancina i orade (ali i u Tropicu, kao i u Ribella ribarnicama) i kad biram, biram krupnije komade. na jesen imaju odličnu ponudu divlje ribe, uzimao sam barbune, romba - i to je uvek zatno jeftinije nego u pijačnim ribarnicama.

 

ono što obožavam, a nedevoljno često nalazim, su sardele. to uvek kupim, obezglavim, očistim, ispečem u rerni na rešetki pa ređam sa peršunom, blukom, ruzmarinom, krupnom solju, limunom i maslinovim uljem. stoji u frižideru danima i preukusno je. 

 

kad uzimam šarana iz ribnjaka, uzimam onog iz Ečke i nema greške - hrane ribu proteinskim peletima koje sami prave, riba živi u ogromnom jezeru sa tvrdim dnom, (jedini imaju dozvolu da izvoze u EU iz Srbije ribu). šaran sladak, ukusan, nemastan, bez mirisa na blato..

 

eto, otkud znam, mi generelano trošimo dosta ribe, volimo baš svu, 2 - 3 puta nedeljno se trudimo i svi jedu, klinci obožavaju. mislim da najređe kupujem pastmku, ta ribnjačka mi se ič ne dopada - puno meso vode, bezukusna, bljantava.  kad je drugo nedostupno, smrznuta škarpina na brudetić ili na pirinču, skuše u foliji sa kaparima i tako to...

 

a udaramo i po konzervama :-D - adriatic queen su nam favorit, hasamo i haringu, a konzervirani oslić samo kao deliciju

Edited by banatjanin
Link to comment

da da, shvatila sam poentu :D

 

znas da cromaris uzgaja i romba?

 

:lolol:  nije to bila poenta, ali dobro da si me podsetila ^_^

 

ne znam, ima li ga kod nas?

Link to comment

kad uzimam šarana iz ribnjaka, uzimam onog iz Ečke i nema greške - hrane ribu proteinskim peletima koje sami prave, riba živi u ogromnom jezeru sa tvrdim dnom, (jedini imaju dozvolu da izvoze u EU iz Srbije ribu). šaran sladak, ukusan, nemastan, bez mirisa na blato..

 

Gde ga nabavljaš?

Link to comment

..... tamo ima Cromaris brancina i orade (ali i u Tropicu, kao i u Ribella ribarnicama).....

 

 

Je l' valjaju te Komarcis orade i brancini?

 

Kad smo letovali u Baošićima, kupili smo, na pijaci, verovatno u H. Novom, oradu ili brancina i moja draga je, gledajući me zaljubljeno, očistila i spremila tu ribu samo uz par travki i malo soli i ispekla na roštilju.

Jbt, na stranu obostrana zaljubljenost, to je bila FENOMENALNA klopa. Nisam hteo da kvarim sećanje na taj ukus kupujući tu ribu smrznutu u kojekakvim marketima. I nikad kasnije nisam to jeo :(

So, da li te Cromaris orade i brancini barem podsećaju na oreginal™ 

Edited by Bujodrag
Link to comment

Gde ga nabavljaš?

 

imaš njihovu ribarnicu na Kelaniću, a često ga ima i u drugim ribarnicama, samo pitaj odakle je riba. kupujem ga u homtaunu, tamo ga ima uvek i svuda

 

 

So, da li te Cromaris orade i brancini barem podsećaju na oreginal™ 

 

valjaju, samo kupuj svež ribu. kad pitaš kad je stigla, ne nasedaj na odgovor "rok trajanja je do tada i tada" pošto daju rokove po nedelju dana ili više. ako ne zna kad je stigla, znaš foru - bistre i ispuspčene oči, sjajna i jedra na izgled, karmin crvene škrge. idealno je da je riba ukočena (ali to ćeš retko da vidiš). ako stisneš prstom meso na leđima i ostane udubljenje - ne valja. ako su oči mutne i upale, peraja skorela, a škrge blede - ne kupuj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...