Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Uhhh kakav si partibrejker...

šta fali, baš dobro da se skrene pažnja na to

 

jedan naš prijatelj misli da su ti surimi štapići neka delicija i ne moš' da ga ubediš nikako  :isuse:

 

ja sam recimo potpuno odustala od kupovine nekih riba, za koje znam da su gajene

ok, nemam da kupim one velike, koje nisu gajene i što koštaju po 3 soma kilo, al' kupim skušu, srdelu kada se pojavi i sl

i to je svakako zdravije od gajenih orada, brancina i sl. a uz to je i jeftinije

Link to comment

Ma kakva crna delicija, eksperimentišem sa suši rolnicama pa mi ovo odgovara oblikom a i ako propadne nije neka šteta dok se ne ispraksam :D

Link to comment

Otkriću vam tajnu ;-)

Mene od ribe odbija, ne ukus, ne način spremanja nego kosti i to trebljenje . Dakle verovatno lenjost.

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Otkriću vam tajnu ;-)

Mene od ribe odbija, ne ukus, ne način spremanja nego kosti i to trebljenje . Dakle verovatno lenjost.

 

....shit has hit the fan...

pa ti uzni ovaj surinami surimi, to ti je za djecu bez koske, samo ubacujesh ^_^

Link to comment

i to je svakako zdravije od gajenih orada, brancina i sl. a uz to je i jeftinije

 

 

OK, i ja kupujem kad mogu divlju ribu, ali nemoj napamet i tako široko da zamahuješ. ima gajene ribe koja je odlična, koja se gaji odgovorno, koja je zdrava i ukusna.

 

daću ti primer - imaš brancina koji je do konzumne veličine od 300 gram stigao za par meseci (recimo, ova grčka riba koja dolazi do nas) ali imaš i brancina koji raste godinu i nešto do toga (uzgajivačnica Fonda, Piranski zaliv, SLO). prvi gruvaju ribu kaloričnom mešavinom UH, masti i proteina i ne beže od hormona, dok ovi drugi bacaju ribi najskuplju prirodnu proteinsku hranu i drže je u ogromnim kavezima u čistom moru. imaš i CroMaris koji sam proizvodi svoju hranu i nalazi se negde između ove dve krajnosti i čija riba raste brže nego u prirodi, ali se gruva kormonima i slično, i negde apsolutno ne sumnjam da je ukusna i zdrava, ergo, kupujem je i mirne duše dajem klincima.

Link to comment

OK, i ja kupujem kad mogu divlju ribu, ali nemoj napamet i tako široko da zamahuješ. ima gajene ribe koja je odlična, koja se gaji odgovorno, koja je zdrava i ukusna.

 

daću ti primer - imaš brancina koji je do konzumne veličine od 300 gram stigao za par meseci (recimo, ova grčka riba koja dolazi do nas) ali imaš i brancina koji raste godinu i nešto do toga (uzgajivačnica Fonda, Piranski zaliv, SLO). prvi gruvaju ribu kaloričnom mešavinom UH, masti i proteina i ne beže od hormona, dok ovi drugi bacaju ribi najskuplju prirodnu proteinsku hranu i drže je u ogromnim kavezima u čistom moru. imaš i CroMaris koji sam proizvodi svoju hranu i nalazi se negde između ove dve krajnosti i čija riba raste brže nego u prirodi, ali se gruva kormonima i slično, i negde apsolutno ne sumnjam da je ukusna i zdrava, ergo, kupujem je i mirne duše dajem klincima.

 

a gde se moze pazariti ta slovenacka gajena riba?

Link to comment

Jebat ga banatjanine, otkud obicnim smrtnicima sve te informacije koje ti imas?

Ja ovde nasao tipa koji ima svoj ribnjak, nekoliko povezanih vestackih jezera. Gledam da kupujem od njega kad god mogu, kazu komsije da je ok, da ne kljuka hormonima i sl. Reklo bi se da jeste tako, prosli put kad sam hteo da kupim ladno mi reko da nema i da nece imati jos pet nedelja... :D

Link to comment

jel ima u bgd i okolini da se pazari bostan il je jos rano?

Video sam jedan kamion u bloku 70, ali mislim da je rano. Ovo je verovatno neki uvoz iz Grckih plastenika sa ukusom krastavca. Bostan se jede od jula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...