Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

ima u maksiju premijina jaja od koka koje su trcale, zeleni je karton, ima i oda slobodnim kokama napisana.

e ja baš te kupujem

 

ono što sam primetila je da je ta jaja nemoguće skuvati a da ne puknu

 

sada ću da probam ova što spominje darling pa ću da vidim

Link to comment

e ja baš te kupujem

 

ono što sam primetila je da je ta jaja nemoguće skuvati a da ne puknu

 

sada ću da probam ova što spominje darling pa ću da vidim

pustis koke na slobodu i tako ti vrate  :fantom:

Link to comment

nasla tutorial na jutjubu :D nhtela ono meko unutra a belance kuvano, pa trazila. u posoljenu vodu koja vec vri kasikom pazljivo ubacim jaje na sobnoj temperaturi. nijedno mi nije puklo. za meko osam minuta, za tvrdo verovatno par minuta duze. sobna temperatura ne znaci da cekam danima da se utopli, izvadim iz frizidera pa dok voda provri to je to, il turim na radijator na kratko.  

Link to comment

jok,smanjim skroz, dakle tiho kljucanje, tvrdo belance, meko zumance. odmah se turi pod hladnu vodu, za malo mekse stavim malo krace, al ne krace od 7 minuta. ali ja to turim u vec kljucalu vodu, ne kuva se zajedno s vodom. 

Edited by cmrlj
Link to comment

Á la coque - jaja sobne temperature (i inace, nema nikakve potrebe drzati jaja u frizideru, osim ako je bas 38 stepeni, ili ako vam traju duze od tri nedelje od kupovine) tri minuta u kljucaloj vodi. Belance tvrdo, zumance tecno ali vruce, taman za umakanje leba u nj.

Link to comment

a i to fri rejndz, kupila sam par puta od nekih baba s bajlonija jaja sto deluju dosta seljacki, nejednaka, prljava, neklasirana, tvrda kora. al ukus je bio grozan, ko zna cime hrane koke.

Vjerovatno ih hrane koncentratom i drze nabijene u kavezima kao i na farmi samo sto ne operu i ne klasiraju jaja.

Zvuci mi kao totalna naucna fantastika da danas u krugu 100km od Beograda neko ima prava domaca jaja od kokosiju koje jure crve.

Link to comment

jok,smanjim skroz, dakle tiho kljucanje, tvrdo belance, meko zumance. odmah se turi pod hladnu vodu, za malo mekse stavim malo krace, al ne krace od 7 minuta. ali ja to turim u vec kljucalu vodu, ne kuva se zajedno s vodom.

Svejedno mi to nesto dugo :D ja ih metnem u mlaku vodu pa kad voda pocne da kljuca setujem stopericu na sto sekundi. Rovita jaja su zakon
Link to comment

Vjerovatno ih hrane koncentratom i drze nabijene u kavezima kao i na farmi samo sto ne operu i ne klasiraju jaja.

Zvuci mi kao totalna naucna fantastika da danas u krugu 100km od Beograda neko ima prava domaca jaja od kokosiju koje jure crve.

 

 

ma u celoj Srbiji..i da imaju toliko jaja za snabdevanje velikih marketa sirom srbije...

 

 

inace farme sada i moraju da drze koke na podu tj da ,,setaju,, ili vise da stoje zguzvane u milionu drugih a to je isto lose kao i kavez,ali mislim da zakon jos nije bas sproveden i da se vecina toga ne pridrzava jer je neprakticno..sva masovna proizvodnje je ista.

 

inace kada se jaja klasiraju ima ,,klasa,, koju farme prodaju kao ,,prljava,, koja su jeftinija jer jaja ne smeju da se peru..i onda bake sa pijace kupuju takva jaja jeftinije i prodaju skuplje..neki cak i peru ali oni ce jednom ubiti nekoga..

Edited by ivy
Link to comment

Rovita jaja su zakon

Zakon svih zakona. Kad neću kuvano, na tiganju rastopim puter, nežno, da ostane beo, pa dodam jaja, posolim i poklopim. Ne diram dva minuta, proverim i skidam sa vatre. Belance bude savršeno, svilenkasto i bez braon delova a celo žumance potpuno rovito i meko.

Link to comment

Pa kako onda ne pukne?

Sta ja znam, ne pukne.

 

@banatjanjn

Ja isto tako samo nagarim temperaturu, volim braon delove krckave, vidim da skole kuvanja ne preporucuju, al ja sam covek seljak:)

Link to comment

@banatjanjn

Ja isto tako samo nagarim temperaturu, volim braon delove krckave, vidim da skole kuvanja ne preporucuju, al ja sam covek seljak:)

 

a, pa volim ja i ovako i onako. recimo, kad pržena jaja jedem uz spanać, onda volim da zakrckavim ivice belanca, a da se žumance delimično stegne, da ne curi previše po tanjiru

 

a jedno vreme sam se navukao na omlet koji sam, moram neskromno da istaknem, potpuno usavršio. ostane potpuno svetao, isto na puteru, unutra vazdušast, a saftan, sa vlašcem najčešće, a unutra ponekad napunim prezidentovim kamamberom... joj. to ću sutra :piggy:

 

usput, dve nedelje sam jeo presno, odnosno, krkao smutije i sokove od povrća i semenja, dodavao po šaku oraha dnevno. skinuo sedam kila, a od ponedeljka sam na onom hrono režimu (restrikcija). ima tu gomile bulšita, ali ima i smisla u tom režimu, s tim da sam ga ja modifikovao prema sebi, pojačao sokovima od povrća i ipak ne žderem dok mogu (pošto oni kažu da nema ograničenja u količini... ne znaju oni mene!) enivej, radi i osećam se baš dobro!

Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...