Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

150 nije mnogo, organizuju se dva tri domacinstva i eto ga :) tako sam radila pre par godina. 

 

 

imam svoju dilerku jaja na pijaci, al iako sam joj redovna musterija, zajebe me bez pardona. tako da i mene zabole da ustajem u 7 da bih jela njena jaja. sad jedem ova  (kostaju od 180 do 225 za 10 komada u zavisnosti od klase). ukusna su, a to mi je najvaznije, jer jedem jaja na oko bez icega. industrijsko jaje ne mogu da sazvacem, ova su mi super. 

Edited by darling
Link to comment

150 nije mnogo, organizuju se dva tri domacinstva i eto ga :) tako sam radila pre par godina. 

 

 

imam svoju dilerku jaja na pijaci, al iako sam joj redovna musterija, zajebe me bez pardona. tako da i mene zabole da ustajem u 7 da bih jela njena jaja. sad jedem ova  (kostaju od 180 do 225 za 10 komada u zavisnosti od klase). ukusna su, a to mi je najvaznije, jer jedem jaja na oko bez icega. industrijsko jaje ne mogu da sazvacem, ova su mi super. 

 

Upravo tako, i meni samo trebaju neka ukusnija jaja :) Ne moraju da budu organska, ali da su bar malo free range :)

Link to comment

probaj ova. svako ima pecat na kom pise domace jaje  :lolol:

na kutiji pise od kog je uzgajivaca, ima ih nekoliko. 

 

 

a i to fri rejndz, kupila sam par puta od nekih baba s bajlonija jaja sto deluju dosta seljacki, nejednaka, prljava, neklasirana, tvrda kora. al ukus je bio grozan, ko zna cime hrane koke. ova sto kupujem od dilerke su super, znam da zena ne vara, jer kad zahladi, presahnu jaja, sto znaci da ih ne prihranjuje vestackom hranom, jaja su ukusna, al eto sad kad je hladno nema. a kad ima, onda me zajebe kako stigne :D

 

sveze mleko imas subotom i nedeljom kod violete na bajloniju, mlecna hala, donja vrata, prva tezga levo.  

Link to comment

ajd, računajte i mene za ta jaja, ako ih nađete

 

jaj obožavam i mnogo ih jedem

 

ed.

za sada, kupujem ona što pišu da su iu slobodnog uzgoja, oko 200 din- 10 komada

 

ed 1

 

@darling, gde ima da se kupe ova egg-trade jaja ?

Edited by dùda
Link to comment

ima u maksiju premijina jaja od koka koje su trcale, zeleni je karton, ima i oda slobodnim kokama napisana. u malom kalenicu ima organskih jaja, fensi pakovanje, nisam jela, 6 komada 240 dindzi. 

Edited by cmrlj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...