Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

"gastronom", kapetan misina 17 na dorcoluverovatno najbolja gradska radnja tipa bio spajz plus cudne a potrebne stvari - na mikro prostoru manje vise the best of svega "drugacijeg" sto moze da zatreba, pakistanski basmati, garam masala, lime/biber/so miks za stekove, razni humusi, sapuni od masl.ulja i lavande, odlicne organske travke sa severa vojvodine, crveno socivo, kokosovo ulje za przenje i mleko za curry, egzoticni zacini (cimet u kori, star anise, kardamoni i karanfilici...) itd itd. mozda i nije najbolja ali ja u boljoj u bgd bio nisam...

Link to comment
  • 2 weeks later...

gde mogu da nadjem sveza svinjska rebarca? vec sam postavljao ovo pitanje ali nisam dobio odgovor.

Link to comment
gde mogu da nadjem sveza svinjska rebarca? vec sam postavljao ovo pitanje ali nisam dobio odgovor.
pa valjda svinja nije problem u srbiji. svaka pristojna mesara to ima ili bar mozes da im narucis, recimo dan dva ranije pa ti to naprave ili iztranziraju.. ja mogu da ti kazem gde na kalenicu ima ako ti je blizu ali nema narocitog razloga da se zbog toga cimas ako si u drugom kraju grada. Edited by gazza1
Link to comment
pa valjda svinja nije problem u srbiji. svaka pristojna mesara to ima ili bar mozes da im narucis, recimo dan dva ranije pa ti to naprave ili iztranziraju.. ja mogu da ti kazem gde na kalenicu ima ako ti je blizu ali nema narocitog razloga da se zbog toga cimas ako si u drugom kraju grada.
obisao sam nekoliko mesara na novom beogradu, ove velike trgovinske lance i nigde nisam nasao. niko mi nije ni ponudio da sacekam par dana. u svajcarskoj u trznom centru mozes da nadjes vec upakovana rebarca ili da odes do mesare da ti iseku. izgleda da cu morati da se cimam do kalenica. daj uputstva. ako neko zna gde moze da se nadje na nbgd-u neka kaze.
Link to comment

Hm, ako renne ne zna gde na Novom Beogradu ima, ne zna niko... jesam laik, al' možda mesare "Milan"?Javi se, renne!

Link to comment

na novom beogradu idi u mesaru kalik koja se jedna nalazi kod onog klizalista zatvorenog (da li se to zove pingvin) a druga 200m od nje. imas mapu na linku dole. pozovi ih prvo telefonom i lepo im reci sta hoces, spremice ti, vrlo su usluzni narocito u toj mesari koja je kod samog klizalista, da ga jebem ne znam ulice na nbg kako se zovu ali mislim da je to ova sto se vodi na jurija gagarina....http://www.mesarakalik.com/kontakt.htm

Link to comment

Takođe na Novom beogradu mesara Jokić...Prekoputa Kebab-a u G .Delčeva imaju svašta za svaku pohvalu su....

Link to comment

Na Tosinom Bunaru preko puta Dzakarte. Ako nema predjes ulicu i vidis kako Milan stoji sa tim, pa prodjes kroz Studentski grad i u zutoj zgradi preko puta plave kapije imas mesaru Momcilo gde ce da ti kaze kad ce da ima ako nema u tom trenutku.

Link to comment

jagnjetina u vidu kotleta a ne u vidu komadine od cetri kile...pretpostavljam da ocekujem previse? ima li to negde, kao udjem u mesaru i trazim kilogram kotleta jagnjecih?

Link to comment
jagnjetina u vidu kotleta a ne u vidu komadine od cetri kile...pretpostavljam da ocekujem previse? ima li to negde, kao udjem u mesaru i trazim kilogram kotleta jagnjecih?
probaj kod pokrajca na cvetku. nema uvek, ali se desi ponekad.a i ako nema, teletina mu je savrsena.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...