Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

bilo prošle nedelje u mesari "mačkat" na pijaci na bežanijskoj kosi. mladu zlatiborsku jagnjad seku na osmine. ja kupila butić od kilo i nešto. mesar mi je nudio baš rebarca i bubrežnjak, ali meni je više odgovaralo ovo što sam uzela. cene se ne sećam, ali znam da je jeftinije ako uzmeš i cubok (pola glave i pikljeve). jagnjetina bila božanstvena.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Molim za preporuku gde u BG vredi kupiti ulje od bundevinih semenki. Ukućani su se pomamili i flaša koju sam dobio od prijatelja je utrošena u salatama dok si rekao keks.

Link to comment
jagnjetina u vidu kotleta a ne u vidu komadine od cetri kile...pretpostavljam da ocekujem previse? ima li to negde, kao udjem u mesaru i trazim kilogram kotleta jagnjecih?
vikendom kod mama dane na kalenicu. 760 din kilo. ponekad umesto kotleta imaju butkicu tranziranu. ako oces samo kotlete onda naglasi. a mozes i da narucis. jos je i marinirano tako da moze direktno na rostilj.drugo mesto gde moze da se naruci je mesara kalik na novom beogradu, ali ti su bili malo masniji. mama danini su opasno dobri.
Link to comment
Molim za preporuku gde u BG vredi kupiti ulje od bundevinih semenki. Ukućani su se pomamili i flaša koju sam dobio od prijatelja je utrošena u salatama dok si rekao keks.
Ima ga u bljim radnjama zdrave hrane. Proizvodjac se zove Suncokret iz Hajdukova je. Ulje je hladno cedjeno i meni je sasvim ok. Kupujem ga u jednoj radnjici u Kapetan Misinoj 17, zove se Gastronom (blizu ugla sa Strahinjica Bana) :)\P.S. Videla sam da imaju u ponudi u puter od bundevinog semena od istog proizodjaca!
Link to comment
Ja to, zaista, nigde ne vidoh. Barem ne po ovim mega-hiper-turbo marketima tipa Tempo/Metro/Rodic...Sad kad si ga pomenula i mene zanima. Mozda i ima negde.
Ima ga u Gastronomu, Kapetan Misina 17, blizu ugla sa Strahinjica Bana
Link to comment
Ima ga u Gastronomu, Kapetan Misina 17, blizu ugla sa Strahinjica Bana
Dragi svi, da ne smaram vise sa gore pomentom radnjom, ali primecujem da u istoj ima dosta toga sto je tesko naci. Kozji kackavalj, salep, ljusteni pistaci, naut, nudle vise vrsta, jamajcanski biber, razni senfovi dizon, mutard i ta prica, umaci za cips koje je neko trazio (fahita, cil korn), mleveni lan, garam masala, tika masala, kardamon, papdums i svasta nesto, ne znam sve da nabrojim, samo ono sto sam pohvatala! Svakako je za svaku preporuku! Da ne davim vise!
Link to comment
vikendom kod mama dane na kalenicu. 760 din kilo. ponekad umesto kotleta imaju butkicu tranziranu. ako oces samo kotlete onda naglasi. a mozes i da narucis. jos je i marinirano tako da moze direktno na rostilj.drugo mesto gde moze da se naruci je mesara kalik na novom beogradu, ali ti su bili malo masniji. mama danini su opasno dobri.
Gazzo, da li sam ti ikada rekao da te volim? wub.gif
Dragi svi, da ne smaram vise sa gore pomentom radnjom, ali primecujem da u istoj ima dosta toga sto je tesko naci. Kozji kackavalj, salep, ljusteni pistaci, naut, nudle vise vrsta, jamajcanski biber, razni senfovi dizon, mutard i ta prica, umaci za cips koje je neko trazio (fahita, cil korn), mleveni lan, garam masala, tika masala, kardamon, papdums i svasta nesto, ne znam sve da nabrojim, samo ono sto sam pohvatala! Svakako je za svaku preporuku! Da ne davim vise!
Kontam da je ovo u stvari reklama, ali neka laugh.gif
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

kokosovo mleko zaklela bih se u veru, naravno sa dojajstvene strane reke, ja u druge i ne zalazim :Dedit: ne kreci pre nego sto ovo jos neko potvrdi, nisam bas pouzdan izvor

Edited by Isis
Link to comment
Kokosovo mleko?
нови меркатор, видела. конзерва, у оном низу ђе су конзерве и кинеске измотанције. чини ми се, али нови свакако. (знам по томе што се стално надгорњавам са јуниором и једном ћу му и купити, а онда кад не буде задовољан и - истоварити наглаву!)за љимунтраву не знам, а волим и ја да знам. Edited by thermal bug
Link to comment
нови меркатор, видела. конзерва, у оном низу ђе су конзерве и кинеске измотанције. чини ми се, али нови свакако.за љимунтраву не знам, а волим и ја да знам.
limun travu, čak dve vrste, će imati za nedelju dana cvećarka što prodaje začine na zemunskoj pijaci - tezga u sredini drugog reda Edited by mammy two shoes
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...