Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Ja sam greskom citala prvo Metro 2034 pa onda 2033 :isuse: i slazem se da je prvi deo bolji, ali sveukupno je to jedna okej voznja, na momente dosta zanimljiva i pitka. No mislim da je necu predugo pamtiti. Sve vreme sam imala deja-vu osecaj, citav taj podzemni svet sa stanicama-drzavama kao da mi je poznat od nekud. Imala sam mapu (valjda iz igrice?) koju sam pratila tokom citanja, nisu se sve stanice podudarale sa pricom ali je posluzilo.

 

Cini mi se da mi je covek koji je preporucio knjige rekao da je Gluhovski stavljao delove romana na svoj sajt i citao komentare posetilaca pa mozda malo oblikovao roman po predlozima. Nisam uzela da proverim da li je to tako, ali znam da se roman mogao skinuti sa njegovog sajta sasvim besplatno.

 

Inace jos jedan hejtic za nase prevodioce, posto se glavni lik ne zove Artem nego Artjom, mislim da je bilo jos nekih losih prevoda - kao da se knjigom nije bavio neko ko zna ruski?!

Link to comment

e sad mi je potpuno zaribao mozak, bio je domaći sf roman čija je radnja smeštena ispod površine

 

al' da me ubiješ ako se setim ko je bio, predavno sam to čitao

 

na slovo na slovo k

 

mada kad sam ubeđen da je recimo kostić ispade posle, pa da petrović

Link to comment
  • 3 weeks later...

Како ми се Кина распао у другом делу Станице. После свега сам зачуђен да је књига толико добро примљена. Недовршена и недорађена са ликовима који ускачу и искачу без икаквог смисла.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...