Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Isplati li se trošiti novac i vreme na ovo?
Vidim da je to nastavak Buđenja nemani.Kada sam pročitala taj prvi deo, ovde sam napisala da ima sve uslove da se rodi i nastavak.Buđenje nemani je SF roman koji je napisala grupa autora u stilu staromodnih romana . Mešavina je krimića i jurnjave po svemiru. Na koricama je označen kao spejs opera, što i jeste, ali meni je bila dovoljno zabavna i interesantna da je pročitam u jednom dahu. Znači sada kupujem i nastavak. :Dedit: pošto su sada objavili ovo, red je da izdaju i drugu knjigu iz ciklusa o Takeši Kovaču. Povezujem ih zato što su objavljene skoro istovremeno proletos/letos. Edited by Arkadija
Link to comment
No, Digitalni Ugljenik, valja li išta?
Preskočio si, ovde smo mnogo pisali o tome. OBAVEZNO! to čitaj. Pazi, ne "obavezno", nego "OBAVEZNO!". :)Nastavci Broken Angels i Woken Furies takođe, sve vreme drži kvalitet, a nije ni neki težak engleski. Odlično na više nivoa i drži sve vreme.Od istog pisca vrede i Market Forces i Black Man, samo ipak nisu na nivou trilogije.Dakle, još jednom, OBAVEZNO! trilogiju. :)
Link to comment

^ ti, lrde, sa toliko entuzijazma hvalis te knjige da cu ja opet da poslusam tvoju preporuku :D. ali procenicu na osnovu prve knjige ovaj put da li da se zalecem na trilogiju.inace da svecano objavim pocetak citanja najnovijeg Egana, poslednji deo trilogije Orthogonal.

Link to comment
^ ti, lrde, sa toliko entuzijazma hvalis te knjige da cu ja opet da poslusam tvoju preporuku :D. ali procenicu na osnovu prve knjige ovaj put da li da se zalecem na trilogiju.
Ma, super su, mada, naravno, ne volimo svi sve. Meni se sviđa ta besprekorna mešavina hard boiled krimića, malo vojska i sve u hard SF okruženju. I ove tri knjige nisu trilogija, već tri avanture istog lika, nemaju veze jedna s drugom, tako da možeš da čitaš šta hoćeš. A i ja sam samo Spin hvalio na sva usta, ne celu trilogiju, molim lepo. :)
inace da svecano objavim pocetak citanja najnovijeg Egana, poslednji deo trilogije Orthogonal.
E, da, Egan! To, bravo! Samo da pozavršavam šta horora imam, pa se bacam na to. Hvala. yo.gif
Link to comment

Kupio sam i procitao digitalni ugljenik zbog pohvala koje je dobio na ovom topiku i grdno sam se razocarao. Prica je konfuzna, stil pripovedanja los. A pri tom mi ne leze "hardboiled krimici"...

Link to comment

@lrd: e, ali nemoj da krenes sa Ortogonalom, k'o boshoku. to je Egan u jednom od svojih eksperimentisanja sa 'svakodnevnim' drustveni problemima i pojavama. Sto ne znaci da nije dobar (daleko od toga) ali ne znam da li je nesto sto bi novog citaoca zakovalo za Egana. Diaspora, Incandescence, Schild's Ladder, Permutation City - kreni sa nekom od njih ako mozes da ih nadjes.

Link to comment
  • 1 month later...

Dobila sam na poklon Oblast otkrovenja, Alastera Rejnoldsa. Je li čemu? 

 

Изашао превод? Не знам да ли да бацим око...

 

То и остатак циклуса управо прочитао други пут, феноменално. Види се да му је Бенкс био некакав ментор. Овај је местимично бизаран, али то иде са временима... а времена, овај, су код њега врло запетљана ствар. Било би занимљиво поређати поглавља баш хронолошки :).

 

Не знам како су преведени наставци, други би требало да буде нешто као "барка искупљења" а трећи "кланац/јаз/раскол опроштаја". Мада треба у ствари прочитати све, и "Безданград" и "Префекта" и оних неколико прича/новела што иду уз циклус. Па онда испочетка, јер тек онда сконташ ко одакле долази у први део :).

Link to comment

Hvala na informacijama.

 

 

Gledala sam na sajtu Lagune, ima samo ova knjiga.

 

Izgleda da oni objavljuju samo serijale epske fantastike, a SF ako slučajno ubodu i nastavak onda je to premija.

Link to comment

Надам се да верују у пакао, тамо сам спремио посебан казан за оне што мешају СФ са стравом, магијом, мачем и осталим средњим веком. Увежбан сам као ложач - ако ваљам ракијском казану, ваљаћу и њима.

Link to comment

Е, како су превели Amarantin, што он користи као придев који означава и нацију и онда истовремено значи и множину.

 

Имам ту навику да аутоматски преводим док читам, и често после не знам на ком је језику био оригинал :љ. А за ово би ме баш занимало како су превели. Као и касније, кад се појави Носталгија, како се зове оно оружје из фијоке.

Link to comment

Amarantinci kao nacija.

 

Imamo i astromahere i koprenare i šablonere i demarkiste i ultre i možda još neke ljudske vrste   :)

 

Ау, мораћу да набавим тај превод. Ове прве и треће уопште не могу да погодим ко су, а само су се зајебали код четвртих, то су демархисти - види код носкицха на оној његовој приватној теми шта му дође демархија, или кад прочиташ "Префекта" разјасниће се само. Астромахери су можда skyjacks, који се иначе слабо где појављују, али то мало је баш интригантно. Ако би писао додатне књиге из овог свемира, морале би да се догађају код њих.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...