Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Da, u Alefu je je izašao samo prvi deo - Idite ka svojim rasutim telima, ako se dobro sećam prevoda naslova.

 

Nije Alef dugo potrajao, dogurao je do manje od 30 brojeva.

Link to comment

Почео да читам додатак, и видим да је урадио оно што сам мислио да му предложим: да подели свемир са колегама, па да напишу свако по причу. То је својевремено радио и Лари Нивен, и није лоше испадало.

Link to comment
  • 5 months later...

Почех да читам Пердидо станицу. Воли друг чина да се покаже да је паметан..али мање херметичан него прича о испреплетаним градовима. Мој први панк на пару.

Link to comment

Stanica Perdido je jedna od onih knjiga koje das drugaru na citanje, on je i ne otvori, da je nekom drugom i ode :D . Da znam kod koga je zavrsila 2005-2006 mozda bih je sad na ovo podsecanje uzeo ponovo da procitam, tada mi je bila interesantna.

Link to comment

Stanica Perdido je jedna od onih knjiga koje das drugaru na citanje, on je i ne otvori, da je nekom drugom i ode :D . Da znam kod koga je zavrsila 2005-2006 mozda bih je sad na ovo podsecanje uzeo ponovo da procitam, tada mi je bila interesantna.

Ако ти је електронска верзија ОК реци.

Link to comment

Hvala na ponudi, ali stvarno ne mogu da naviknem na citanje knjiga na racunaru :) . Napravio sam izuzetak sa stripovima posto su tesko dostupni u stampanim izdanjima, ali su mi korice i papir nezamenjive, bar sto se romana tice.

Link to comment

Почех да читам Пердидо станицу. Воли друг чина да се покаже да је паметан..али мање херметичан него прича о испреплетаним градовима. Мој први панк на пару.

 

Iz nekog razloga sam uvek Čajnu i Vandemera trpao u isti koš, mada znam da nisu. Ali sam se sad podsetio da bih mogao da pročitam ovo skorašnje Vandermerovo, pa ti hvala na podsećanju. :)

 

Link to comment

Вреди ли он да се чита?

Оно што је мени занимљиво је да сам цео тај панк на пару пропустио из ко зна којих разлога, а имао сам све предиспозиције  да за истим полудим( обожавам Верна и нешто мање Велса, Холмс ми је омиљена литература...). Вероватно је дошао мени у невреме. Шкоа, санкције, тај рад...

Link to comment

Meni su i The City and City i Embassytown, a pogotovu prva, među drazim zadnjih godina procitanim knjigama. Krakena sam dogurao do pola i za sada batalio. Mada moram i to zavrsiti, jer me ipak interesuje sta je tacno zamislio...

 

Posto sam na odmoru, a vrijeme je usrano, imam vise vremena nego sto sam ocekivao, pa sam pored plana da zavrsim First Law trilogiju i eventualno pocnem jedan od onih kao zasebnih romana, poceo American Gods, jer procitah da je kao dobar. Procitao sam cetvrtinu i smara poprilicno, dajem mu sansu do pola pa prelazim na nesto drugo ako se konacno nesto ne desi...

Link to comment

Meni su i The City and City i Embassytown, a pogotovu prva, među drazim zadnjih godina procitanim knjigama. Krakena sam dogurao do pola i za sada batalio. Mada moram i to zavrsiti, jer me ipak interesuje sta je tacno zamislio...

 

Posto sam na odmoru, a vrijeme je usrano, imam vise vremena nego sto sam ocekivao, pa sam pored plana da zavrsim First Law trilogiju i eventualno pocnem jedan od onih kao zasebnih romana, poceo American Gods, jer procitah da je kao dobar. Procitao sam cetvrtinu i smara poprilicno, dajem mu sansu do pola pa prelazim na nesto drugo ako se konacno nesto ne desi...

Трилогија је онако добра д пред сам крај. Деконструкција жанра и тако то. Станица је засад прилично добра, Кина човек хоће да се похвали као је начитан и тако...али ликови добри, радња добра...

Link to comment

Posto sam na odmoru, a vrijeme je usrano, imam vise vremena nego sto sam ocekivao, pa sam pored plana da zavrsim First Law trilogiju i eventualno pocnem jedan od onih kao zasebnih romana, poceo American Gods, jer procitah da je kao dobar. Procitao sam cetvrtinu i smara poprilicno, dajem mu sansu do pola pa prelazim na nesto drugo ako se konacno nesto ne desi...

 

American Gods slobodno batali odmah jer se ništa neće desiti i potpuno je besmislen roman. Ako ti se svidi First Law, pređi na sledeće tzv. "stand alone" (jer nisu stand alone) romane, koji su super, naročito srednji, Heroes.

Link to comment

Трилогија је онако добра д пред сам крај. Деконструкција жанра и тако то. Станица је засад прилично добра, Кина човек хоће да се похвали као је начитан и тако...али ликови добри, радња добра...

 

Stanica nije losa (mada mi se ne dopada sto Cina povremeno kao da se previse trudi da pokaze da ne shvata zanr ozbiljno pa ubacuje neke nesuvisle elemente), sledece dve knjige iz serijala su po mom misljenju jos bolje, pogotovo The Scar.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...