Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Stanica nije losa (mada mi se ne dopada sto Cina povremeno kao da se previse trudi da pokaze da ne shvata zanr ozbiljno pa ubacuje neke nesuvisle elemente), sledece dve knjige iz serijala su po mom misljenju jos bolje, pogotovo The Scar.

Ја мислим да Кина јако, јако озбиљно схвата жанр као такав. Оно што ја имам проблем је цео тај панк на пару фазон. Никако не могу да се повежем са световима у којима електроника не постоји, а има теорије поља, генетског инжињеринга и сличних занимација. Оно, бушене картице, парни рачунари и сав тај џез је некако тјах...

Link to comment

Ја мислим да Кина јако, јако озбиљно схвата жанр као такав. Оно што ја имам проблем је цео тај панк на пару фазон. Никако не могу да се повежем са световима у којима електроника не постоји, а има теорије поља, генетског инжињеринга и сличних занимација. Оно, бушене картице, парни рачунари и сав тај џез је некако тјах...

 

Meni je pank na paru jedan od zanimljivijih aspekata.

 

Glede ozbiljnosti, pricacemo kad zavrsis knjigu. Ne znam dokle si stigao, a ne bih da ti spojlujem. 

Link to comment

Meni je pank na paru jedan od zanimljivijih aspekata.

 

Glede ozbiljnosti, pricacemo kad zavrsis knjigu. Ne znam dokle si stigao, a ne bih da ti spojlujem. 

Почело вајање. Али хоћемо.

Визуелно је интересантан, али...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Почех да читам Пердидо станицу. Воли друг чина да се покаже да је паметан..али мање херметичан него прича о испреплетаним градовима. Мој први панк на пару.

Sto panka na paru tice, tu postoji samo jedno istinsko REMEK-delo, a to je "The Difference Engine" Gibsona i Sterlinga. Svaka cast Mievilu i ostalima, ali kad se dva majstora nadju na istom zadatku... ;)

Link to comment

Čitam Nekrovil od Mekdonaldsa...

 

Jebem ti, malo je reći da sam opčinjen. Sećam se Bespuća, i to je udaralo u glavu, ali ovo... Jebeno koliko je dobar pisac. Jebeno jebeno. Skoro svaka rečenica je mikro umetničko delo, sa višeslojnim značenjima. Um mu je duboko perverzan, i tu perverziju (najmanje seksualnu), istresa obilato u knjizi, retko se kada oseti takav briljantni a istovremeno uvrnuti um u punom zamahu...

 

Uživam u svakoj stranici, ponekad ih čitam i po više puta, nekada je osećaj lagane plovidbe, a onda, u sekundi, ili čak manje, kreće sunovrat sa dvesta na sat, bukvalno osetiš ubrzanje, upadaš u rolerkoster i možeš samo da se prepustiš, jer više ne odlučuješ ni o čemu...

 

Ian vozi za sve pare, pa i više od toga.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Znam da se Skrobonja primao na njega mnogo i da je imao gomilu nekih prevoda u pripremi, ali nisam ispratio šta je objavio. Mislim da i trenutno sprema još.

Edited by Lrd
Link to comment

Paladin redovno objavljuje. BTW, na sajmu knjiga prošle godine kod njih se moglo kupiti 2+1, tj dve knjige kupiš, treću dobiješ gratis, što je više nego OK s obzirom da knjige baš i nisu jeftine. A pošto sajam počinje uskoro, spremite novce :) Nećete pogrešiti, sasvim sigurno.

Link to comment

 A pošto sajam počinje uskoro, spremite novce :) Nećete pogrešiti, sasvim sigurno.

 

Jebi ga, bilo mi je teško, ali sam završio taj period života. Kindle, elektronika i download. Jedino što ne može autor da ti napiše posvetu.

Link to comment

Probao, ne ide. Nešto tu fali, nedostaje. Možda će zvučati glupo, ali s knjigom kada je držim uspostavljam neki na neki način, ne znam kako ni da objasnim, intiman "odnos" koji ne postoji kada je u pitanju ekran. Suviše je bezličan. Potpuno različit osećaj. Kao da mi je knjiga prijatelj, poznanik, a ekran stranac.

Link to comment

Probao, ne ide. Nešto tu fali, nedostaje. Možda će zvučati glupo, ali s knjigom kada je držim uspostavljam neki na neki način, ne znam kako ni da objasnim, intiman "odnos" koji ne postoji kada je u pitanju ekran. Suviše je bezličan. Potpuno različit osećaj. Kao da mi je knjiga prijatelj, poznanik, a ekran stranac.

Ма супер је то, него је проблем кад по кући почне да понестаје полица за књиге.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...