Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Konacno sam zavrsio Krakena. Po meni najlosija Chinina od procitanih. Previse desavanja, previse new weirdnessa za moj ukus, iako ima super ideja i zabavnih djelova koje sam progutao i dobro zamisljenih karaktera (Rebel Wati npr. - vodja sindikata asistenata magije - egipatska ushabti figura, vodja prvog strajka na "onom svijetu" ili tako nekako ;), ima i djelova kroz koje sam se zaista mucio, pa cak i ostavljao knjigu za kasnije.

Link to comment

Drugari, pomozite mi da se setim imena knjige. Domaci SF je. Idu dve paralelne price. Jedna prati nekog tipa koji zivi u nekoj postapokalipticnoj zajednici koja zivi pod zemljom, a druga nekog naseg beogradskog luzera.

Link to comment

Laguna je objavila drugi roman o Takeši Kovaču, Slomljeni anđeli. Cena 1300 dinara.

 

Razmišljam da li da kupim odmah kada dobijem umanjenu platu u ponedeljak ili da poželim da mi se kupi za rođendan, što bi značilo da moram da čekam do polovine decembra. Ovo je sada ozbiljna dilema.  :D

Link to comment

Laguna je objavila drugi roman o Takeši Kovaču, Slomljeni anđeli. Cena 1300 dinara.

 

Razmišljam da li da kupim odmah kada dobijem umanjenu platu u ponedeljak ili da poželim da mi se kupi za rođendan, što bi značilo da moram da čekam do polovine decembra. Ovo je sada ozbiljna dilema.  :D

Хоћеш електронску варијанту оригинал језик.

Edited by porucnik vasic
Link to comment

Pa, ne bih. Ja sam zastarela, volim papirne knjige, a i ne volim da čitam knjige na stranom jeziku, samo se nerviram da li sam dobro razumela , da li to prava reč, koje joj je značenje i tako dalje i tako redom. To mi uvek ubije čar čitanja. Jbga, nisam prevodilac.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Pročitao sam prvu knjigu serijala "The Book of the New Sun" Džina Vulfa, i nekako su mi podeljene impresije. Prvi deo knjige, dok je Severijan još uvek u Citadeli, mi se dosta dopao, svideo mi se i opis sveta i društva, mada ne saznajemo baš puno o tome. Onda u drugom delu kreću neke dogodovštine koje bi se mogle opisati kao "Avanture omiljenog nam mučitelja" i to mi je pomalo razočaranje, ređaju se događaji jedan za drugim bez nekog preterane bitnosti i višeg smisla, nema neke dublje radnje. A i major twist je bio poprilično aspektakularan.

 

Pročitaću i ostale 3 knjige, ali za sad nisam nešto oduševljen.

Link to comment

Pročitao sam prvu knjigu serijala "The Book of the New Sun" Džina Vulfa, i nekako su mi podeljene impresije. Prvi deo knjige, dok je Severijan još uvek u Citadeli, mi se dosta dopao, svideo mi se i opis sveta i društva, mada ne saznajemo baš puno o tome. Onda u drugom delu kreću neke dogodovštine koje bi se mogle opisati kao "Avanture omiljenog nam mučitelja" i to mi je pomalo razočaranje, ređaju se događaji jedan za drugim bez nekog preterane bitnosti i višeg smisla, nema neke dublje radnje. A i major twist je bio poprilično aspektakularan.

 

Pročitaću i ostale 3 knjige, ali za sad nisam nešto oduševljen.

 

Kvaliteti Novog Sunca su, kao i kod većine Vulfovih dela, ispod površine. Gomila tih "avantura" koje ti nabrajaš su daleko složenije nego što može da ih pojmi prost Severijanov um. Tek kasnije kada razmišljaš shvataš šta si ti sve video i kakav je to kompletan svet. Mene i dan danas izbace iz realnosti priče o dvoglavom imperatoru i onom jedaču ličnosti.

Ne znam da li da ti govorim da obavezno čitaš sve jer ne znam kakav ti je ukus, ali originalni serijal je apsolutno remek-delo.

Link to comment

Hannuova trilogija procitana (jos pre mesec dana, ali nikad nije kasno za prijaviti).

 

Hannu je genije, Hannu je novi...ne znam, nemam poredjenje. Hard computer science science fiction i big ideas. 

 

Sto se samog treceg dela i raspleta tice, a u sklopu trenutno aktuelnih tema, mogu samo da kazem: "e, tako se ljubav uplice u sudbinu univerzuma (i SF in general), kukavni Interstellaru!!!"

Link to comment
  • 1 month later...

Meni je to baš teško za pratiti, moram da priznam. Suviše mi je dense (ili sam ja, verovatnije).

 

Međutim, da je boli glava napisano, to stoji. (Mene posebno fascinira da mu engleski nije maternji.)

Link to comment

Овог семестра држим неки курс из астрономије где је део посвећен и могућности постојања живота ван Земље. Па рекох да дам студентима задатак да направе презентација на философске конотације наших сусрета са вансвемирцима.

Ставихове књиге на списак:

  • Ендерова игра
  • Соларис
  • Рат светова
  • Ембаситаун
  • Састанак са Рамом
  • Спин
  • Врабац
  • Свет се каже шума

Имате ли још који предлог?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...