Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Da li je neko možda zainteresovan za sledeću razmenu: imam Dine na Engleskom, ganc nova knjiga, 1100 dinara cena, menjam za izdanje na Srpskom, ako treba doplaćivam...?Tvrd povez.

Link to comment
deksa je mucenik. skrobonja bolji daleko. za gorana bi poredjenje bi trebalo da bude kim newman ili neki muceni trtldov a za deksu neki tvajlajt ili rajsova ali sa cetnicima. konstantinovo raskrsce - tvajlajt za cetnike. samo kokarda sjaji a ne cigli vampir. cinjenica da je to dobilo nagradu crnjanski bi trebalo svakog konzervativnog desnicara/postenog fasistu a la dragos da baci u ocaj ali jebiga tempora, jebiga mores.mislim, vampir je cudoviste. brkati transilvanijski grof a ne ukleti cetnik lutalica.
Замсили друже Киме, пишеш фантази у коме ти је главни лик вампир, секретар среског комитета, машинбравар,класно свестан, комесар у чети што се крије по Јастрепцу убија за јабукуили чини лева скретања по Санџаку, па пије крв...класних непријатеља, и малодушних другова. Како би Арсара обожавао тај иронијски одмак од теме...
Link to comment
za ko je procitao quantum thief, pitanje:

jean je isidorov otac. ko je onda onaj quiet sto ga isidor obilazi? treca inkarnacija?

ne secam se tacno ali mislim da mu je to adopted family. Posto je i majka odlucila da ga pazi sa daljine.

Link to comment
Замсили друже Киме, пишеш фантази у коме ти је главни лик вампир, секретар среског комитета, машинбравар,класно свестан, комесар у чети што се крије по Јастрепцу убија за јабукуили чини лева скретања по Санџаку, па пије крв...класних непријатеља, и малодушних другова. Како би Арсара обожавао тај иронијски одмак од теме...
pa ima samo jedan problem. taj roman ne postoji dok je ovaj tu.mislim jedino mesto gde se vampiri i komunjare susrecu je ili u pesmi arcade firea lenin ili u anti-komunistickoj propagandi ili kao neprijatelji (kao na primer u epizodi red snow zone sumraka ili u deksinom romanu). komunista je super-heroj i covek buducnosti (supermen) dok je cetnik vampir.http://www.youtube.com/watch?v=KlcHbEdkxlY
Link to comment

Претерујеш,главни проблем је она мала,она кад се појави роман има озбиљан проблем. Лукић онако је бајроновски...још уклет јер ради за проклетог Албиона. А оно за комунист супер-хероја је одлучно скоро као да га је друг Фридрих Н. Исписао ;)

Link to comment

Barajar i Plaćenik? Ja sam na popustu kupio Krhotine Časti, ali to bilo negde oko 400d, nisam još pročitao doduše, mislim da su ove dve (tj. upravo sam proverio i jesu) i dalje na ceni, 580 i 760, tako da je to fantastična kupovina.BTW, na Delfi sajtu i dalje ima Obala beskraja 1 i 2 i Blistavi sprud 1 i 2 od Dejvida Brina, svaka je 215d, jeste čudno što su podeljene, ali opet po 430d za tako dobre knjige, mislim da je ok.

Edited by Vapad
Link to comment
BTW, na Delfi sajtu i dalje ima Obala beskraja 1 i 2 i Blistavi sprud 1 i 2 od Dejvida Brina, svaka je 215d, jeste čudno što su podeljene, ali opet po 430d za tako dobre knjige, mislim da je ok.
to su stara izdanja Polarisa, da ih nisu podelili ispadale bi stranice.
Link to comment

Ja ih uzeo :)Čitao sam digitalno, samo sam hteo da ih imam, dužan sam polarisu za prve korake koje sam u SF načinio i koji ne bi bili mogući bez nihovog diska.

Link to comment
Ja ih uzeo :)Čitao sam digitalno, samo sam hteo da ih imam, dužan sam polarisu za prve korake koje sam u SF načinio i koji ne bi bili mogući bez nihovog diska.
jos uvek mi nije jasno kako je Zivkovic uspeo da zadrzi licnu imovinu i slobodu posle izdavanja tog diska :lol:ali hvala mu u svakom slucaju.
Link to comment

Tamo negde '85-'90 čitao sam u domaćem izdanju knjigu od koje se sećam sledećeg:* protagonisti žive u nekakvoj zgradi na točkovima koju moraju da pomeraju na zapad određenom brzinom* prostor i vreme su "normalni" samo u nekom delta okruženju njihove trenutne pozicije, što se dalje ide izobličenja su sve veća* na kraju se ispostavlja da se radnja dešava na Zemlji a oni su odpuzali od Kine(?) do PortugalaZna li neko postoji li ovo i kako se zove?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...