Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Meni to bila prva asocijacija. Čak sam i napisao ovde da je Endimion saga mešavina Terminatora i Star Treka.

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
Nemojte da zezate da niste primetili? :D
  • dete koje (ce predvoditi) predvodi buducu borbu protiv masina (masinske inteligencije ovde) u opasnosti
  • 'terminator' koji je poslat iz buducnosti prvo da proganja detetovu majku (lindu hamilton brawne lamiu) i njenu ekipu (the shrike)
  • isti 'terminator' koji se (pod necijim uticajem: u knjizi 'someone else') predomislio i sad odlucno brani dete
  • brani dete od 'terminatora' nove proizvodnje (Nemes i klonovi)
  • koji u arsenalu svojih nezamislivih sposobnosti najbolje obozavaju da se shapeshiftuju... i da izduzuju ruke u hromirana seciva.

Ovako može da se banalizuje svaka napisana reč u bilo kojioj knjizi napisanoj posle antičke književnosti. Jer svi likovi i motivi su tada zadati.
Link to comment
Ovako može da se banalizuje svaka napisana reč u bilo kojioj knjizi napisanoj posle antičke književnosti. Jer svi likovi i motivi su tada zadati.
Sta je tu banalizovanje? Kada su, ako moze konkretno, "zadati motivi" koje mozemo videti u filmu Terminator 2: Judgement Day?Nije zabavno pricati sa fanboima bilo koje vrste.Usput budi receno, cetvoroknjizje Dan Simmonsa koje sam upravo zavrsio je medju najzanimljivijim stvarima koje sam ikada procitao (iz bilo kog zanra). To sto sam imao par komentara da napravim, ne znaci da sam dosao da se popiskim na bilo ciju paradu.Over & out.
Link to comment
Nemojte da zezate da niste primetili? :D
  • dete koje (ce predvoditi) predvodi buducu borbu protiv masina (masinske inteligencije ovde) u opasnosti
  • 'terminator' koji je poslat iz buducnosti prvo da proganja detetovu majku (lindu hamilton brawne lamiu) i njenu ekipu (the shrike)
  • isti 'terminator' koji se (pod necijim uticajem: u knjizi 'someone else') predomislio i sad odlucno brani dete
  • brani dete od 'terminatora' nove proizvodnje (Nemes i klonovi)
  • koji u arsenalu svojih nezamislivih sposobnosti najbolje obozavaju da se shapeshiftuju... i da izduzuju ruke u hromirana seciva.

A neeee, otkucao sam odgovor i onda mi je ovaj usrani forumski softver pojeo odgovor.Ukratko: Kad tako postaviš stvari, stoji, ali nije sasvim tačno. Doduše, ima skoro 15 godina da sam čitao pa se ne sećam najbolje, ali čini mi se da je Šrajk prilično autonoman i da kad je delao, delao je protiv interesa Hegemonije i Crkve. Stvarno se ne sećam da ga je iko ikad čačkao od protagonista, osim da se možda samounapređivao u dalekoj budućnosti. I konačno, ta paranoidna postavka o jurenju i bežanju me pre podseća na neke ratne naci postavke, pošto je u pitanju kompletna organizacija, najmoćnija u poznatom svetu i organizovana mreža otpora, a ne jedan nezaustavljivi ubica.Uostalom, Simons je priznao da je ripofovao Džeka Vansa i da je bio (naravno) pod uticajem Kitsa, a hoću da verujem da bi priznao i da je krao od Terminatora.Drago mi je da ti se sve mnogo svidelo, verujem da smo postavili kredit kod tebe, pa sad lepo Martina u šake i pročitaj svih pet za 10 dana i raspameti se skroz, a ne da gledaš tu bledunjavu serijicu.A i kad smo već na topiku, Martin ima poprilično mnooogo dobrog SF-a.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Hoste, uzi čitaj Morgana. Svi čitajte Takeshi Kovacs trilogiju Morgana.Sajberpank, krimi triler ludnica. Fenomenalno. I ne slušajte one koji govore da je Black Man bolji.
Значи нећу да се зезнем кад се исчупам из белетристике?
Link to comment
Значи нећу да се зезнем кад се исчупам из белетристике?
Apsolutno. Krimi sajberpank triler akcija, ali jako dobro i uverljivo napisano, sa jako malo praznog hoda, koji je, inače, Morganu tako mio i koji razvodnjava Black Man, i čini do sad izašle knjige iz F trilogije teško čitljivima.I javi utiske.
Link to comment

STa mi preporucujete od Kinga? Priznajem nikad nisam nista procitao od njega i sramota me je:smajlikojisediucosku: Poceo sam da citamo Pod Kupolom na netu i procitao prvih 20 strana i sad vidim obnevidecu od zevanja u monitor :isuse:

Link to comment

It obavezno, Poslednje uporiste je dobro isto.Mracnu kulu ako bas imas vremena i strpljenja, kazu da je do neke 4-5te knjige najbolji serijal ikada, a da posle toga treba prestati sa citanjem. Ja nisam imao zivaca a i takav stav me malo obeshrabri posto ne volim da prekidam u pola.

Link to comment

Mračna kula je vrlo uslovno SF, ali vrlo, vrlo, dok Uporište nije nikako, a To pogotovo.Od Kingovog SF-a ovako napamet znam samo novele Running Man i fenomenalnu Long Walk.

Link to comment

moco, imas malo nize topik o kingu, sve ti je tu.

Mračna kula je vrlo uslovno SF, ali vrlo, vrlo, dok Uporište nije nikako, a To pogotovo.Od Kingovog SF-a ovako napamet znam samo novele Running Man i fenomenalnu Long Walk.
heh, jesmo li se za long walk raspravljali da li je ili nije sf? posto je distopiju malo ubila stvarnost, je li.
Link to comment
heh, jesmo li se za long walk raspravljali da li je ili nije sf? posto je distopiju malo ubila stvarnost, je li.
Ne sećam se stvarno, tako da možemo opet. :)
Link to comment

Pošto gospoda torenti iz nekog zlog razloga ne daju ostatak iz serije o Joeu Ledgeru, danas počinjem Algebraista, pa javljam utiske.I još jednom javna zahvalnost klanu luba na Johnathanu Maberryju. Čovek je kralj. Najbolji mogući SF-horor-akcioni trileri danas, nema šta. I čovek zna borilačke veštine, piše prave stvari, a ne neke proizvoljnosti. A i taman malo zabavne nauke da bude SF i da bude zanimljivo.

Link to comment
Pošto gospoda torenti iz nekog zlog razloga ne daju ostatak iz serije o Joeu Ledgeru, danas počinjem Algebraista, pa javljam utiske.
Ајде па да се ђорамо ја о Такешију ти о округлим становницима гасовитих џинова.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...