Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

Svi čitajte Takeshi Kovacs trilogiju Morgana.Sajberpank, krimi triler ludnica. Fenomenalno. I ne slušajte one koji govore da je Black Man bolji.
+7564Лрд-е царе! :ziga:Такеши Ковач је ултра забаван лик , одавно нисам усвојио неког лика као њега. Морган пише као да је Филип К. Дик(мислим да је оно са марсобском цивилизацијом дикректан омаж калифорнијском наркоману) доживео сајберпанк или као Гибсон који воли да гута пилулице. Одлично исписано нема празног хода ликови још можда од Дебелог најуверљивије одрађени. Феминизам који би се јако свидео другу Киму, крими детаљи као да су покупљени из некакве загубљене свешчице Џејмса Елроја( или у духу романа боље је речено хаковано са неког од хард драјвова које он користи), књига вози од прве до последње странице. Надам се само да су и остали делови трилогије барем приближно добри као овај њен почетак.Можда се и Индијана превари...
Link to comment

samo kratak presek sta se citalo u skorije vreme.da se ne naljuti lrd :P - nastavke Spina, sto se mene tice, slobodno mozete preskociti. prvo sto su obe knjige predugacke za pricu koju pricaju, drugo, imaju potpuno istu osnovnu radnju (par koji se sretne pa krene u bezaniju) i trece

za ovo krivim lrda :D jer mi je podigao ocekivanja, ali nema aspolutno niceg novog i revolucionarnog u prirodi hypotheticals sto se otkrije u kasnijim delovima. tj. sve je vec nagovesteno u Spinu i samo se potvrdi kasnije, a ja sam sve citala nadajuci se nekom twistu :). i sam kraj treceg dela mi je vrlo neubedljiv. price koje idu u taj the end of time momenat moraju to da odrade mnogo efektnije (cough*gregegan*cough). ovo mi je bilo dosta mlako.

hvala forumu za ubedjivanje da treba procitati Hyperion i The Fall - kakvi vrapci i ostali pticice, ovo je odlicno.Jel neko citao Existance? ja nemam pojma kako mi se ovo naslo na kindlu, da li je neko ovde preporucio ili ne, ali ja bih preporucila ovo svima kojima se svideo Spin (po meni je dosta bolje od Spina, samo ima slicnih ideja). Ideje su odlicne samo je izvedba malo teza za progutati, malo je rasejano, i to kazem ja koja volim kad pisac skace izmedju prica. ali sve dodje na svoje mesto.dobila neku donaciju od jedno 5 knjiga Ian Banks-a koje su bile free to a good home, pa onda procitala Consider Phlebas da, je li, krenem od pocetka. njah, nako, sta znam, za moj ukus to je akcioni film. nadam se da mu nisu sve takve.

Link to comment

Jesi dodala i Endymion i The Rise of Endymion citanju Simmonsa? Posle nekih polemika ovde, a i mog citanja istog, misljenja sam da treba svakako da se procita. (Ima samo jedan uslovno receno mozda manji pad u storytellingu u delu 3. knjige, ali to je samo moje misljenje, a i ne znaci da ne treba da se cita).

Link to comment
samo kratak presek sta se citalo u skorije vreme.da se ne naljuti lrd :P - nastavke Spina, sto se mene tice, slobodno mozete preskociti. prvo sto su obe knjige predugacke za pricu koju pricaju, drugo, imaju potpuno istu osnovnu radnju (par koji se sretne pa krene u bezaniju) i trece

za ovo krivim lrda :D jer mi je podigao ocekivanja, ali nema aspolutno niceg novog i revolucionarnog u prirodi hypotheticals sto se otkrije u kasnijim delovima. tj. sve je vec nagovesteno u Spinu i samo se potvrdi kasnije, a ja sam sve citala nadajuci se nekom twistu :). i sam kraj treceg dela mi je vrlo neubedljiv. price koje idu u taj the end of time momenat moraju to da odrade mnogo efektnije (cough*gregegan*cough). ovo mi je bilo dosta mlako.

hvala forumu za ubedjivanje da treba procitati Hyperion i The Fall - kakvi vrapci i ostali pticice, ovo je odlicno.

Kriv sam, priznajem. Sve stoji što si rekla, samo što ja nisam mogao tačno da znam i da pretpostavim pravu prirodu Hypotheticalsa, a onaj kraj univerzuma je za mene bio nešto sasvim novo. Daj šta si ti čitala da je bolje, jer želim!
Jel neko citao Existance? ja nemam pojma kako mi se ovo naslo na kindlu, da li je neko ovde preporucio ili ne, ali ja bih preporucila ovo svima kojima se svideo Spin (po meni je dosta bolje od Spina, samo ima slicnih ideja). Ideje su odlicne samo je izvedba malo teza za progutati, malo je rasejano, i to kazem ja koja volim kad pisac skace izmedju prica. ali sve dodje na svoje mesto.dobila neku donaciju od jedno 5 knjiga Ian Banks-a koje su bile free to a good home, pa onda procitala Consider Phlebas da, je li, krenem od pocetka. njah, nako, sta znam, za moj ukus to je akcioni film. nadam se da mu nisu sve takve.
Meni su Brin i Ber uvek bili smarači. Mislim, sve je to dobro, ali mi je bilo dosadno. Doduše, nisam to čitao već 15 godina, ne znam kako bi mi sad leglo.Ja sam čitao Algebraista od Banksa i to je fenomenalno, uz sitnije zamerke koje možda i nisu zamerke (počinje in medias res sa gomilom novog rečnika, pa je malo konfuzno). Odličan je pisac i svakako ću mu se vratiti. Podseća me malo na starog Martina.
Link to comment
Kriv sam, priznajem. Sve stoji što si rekla, samo što ja nisam mogao tačno da znam i da pretpostavim pravu prirodu Hypotheticalsa, a onaj kraj univerzuma je za mene bio nešto sasvim novo. Daj šta si ti čitala da je bolje, jer želim!
da se odmah ogradim - meni bolje :). mislim da meni vise leze neke stvari koje efektnije predstave taj human mind in the vastness of time (space) momenat ( u sta spada i kraj treceg dela Spina), a tu mi je recimo Dijaspora apsolutno neprikosnosnovena. nema je u printu vec neko vreme, ne znam kako stoji kupovina preko kindla kod nas? (ja je imam samo na kindlu) ima malo toga i u Permutation City (npr moj dragi je nakon sto sam ga ubedila da procita PC odustao od daljeg citanja Egana jer mu "ostavlja uncomfortable feeling" - toliko dobro barata tim temama da su mi posle njega mnogo drugih pisaca dosta slabiji u tom aspektu :( )
Link to comment
Meni su Brin i Ber uvek bili smarači.
Za Bera se slažem, ali za Brina nikako. Ono čudo što je pisao sa Benfordom je odlično, baš kao i pojedini delovi "Uzdizanja".
Link to comment

lrde. bas si me iznenadio za Brina, ti inace volis tu vrstu kastinga u knjigama. Kako moze da bude dosadna knjiga ciji je glavni junak delfin po imenu Kraidaiki koji razmislja u haiku stihovima :)

Link to comment
dobila neku donaciju od jedno 5 knjiga Ian Banks-a koje su bile free to a good home, pa onda procitala Consider Phlebas da, je li, krenem od pocetka. njah, nako, sta znam, za moj ukus to je akcioni film. nadam se da mu nisu sve takve.
Banks mi se jako svidja, prvo sam slucajno na preporuku procitao Excession i onda i sve ostale iz sf serije, zajljucno sa Matter. Nisu sve akcioni film, mada me je Matter strasno razocarao i tu sam prestao da citam (hronoloski).Medjutim uzeo sam njegovu The Wasp Factory (samo fiction tj Iain Banks bez M. -- nije sf) i odusevio se, preporucujem.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...