Jump to content
IGNORED

Samo SF


расејан

Recommended Posts

sa twittera:"The Ultras are what Star Trek's Borg would be like if they took an unhealthy interest in Goth subculture." (ko je citao Rejnoldsa, Chasm City univerzum, razumece :D)
:Dja bih voleo da se rejnolds vrati revelation space univerzumu. Edited by kim_philby
Link to comment

ne znam jesi li citao Blue Remembered Earth, prvi deo ove nove trilogije, Poseidon's Children? Meni se Rejnolds cini mnogo jacim u tom mracnom, Revelation Space setingu nego u ovome sto sada pise.

Link to comment
ne znam jesi li citao Blue Remembered Earth, prvi deo ove nove trilogije, Poseidon's Children? Meni se Rejnolds cini mnogo jacim u tom mracnom, Revelation Space setingu nego u ovome sto sada pise.
dabovic vise voli tog rejnoldsa. meni vise prija ova novirana, dark-gothic, epska, space opera. kapiram da sam infantilan.
Link to comment

volim i ja epsku space operu! Pushing Ice je bas to, samo bez noir elemenata.nego nisam zato dosao nego da preporucim jednu trilogiju koja se jako lepo odrzala tokom godina i decenija. vratio sam se citanju Joe Haldemana i njegove Forever trilogije i toliko me je dirnula u srce i probudila nerdovsku ljubav prema izmastanom ratovanju i osakacivanju da sam otisao i kupio martinke sa bruksom.

Link to comment

ajd i ovde da stavim:treba mi potvrda da je artur klark stvarno rekao/napisao ovo:

Mount Rtanj has been described by Arthur C Clarke, the British science fiction writer, as "the navel of the world" holding some "special energy."
guglanje ne pomaze jer izbacuje samo ove cenjene britanske dnevne novine poput dejli mejla.molim poznavaoce g.klarka da pomognu.
Link to comment

Nema šanse, to je reportedly ili supposedly, nema zabeleženo, rekla kazala, verujem da je krenulo sa naše strane od nekog kretena.U stvari kada guglam Artur Klark, Rtanj, pupak sveta i tražim po datumu najranije je 4. avgust prošle godine, ima par lažnjaka, 2002 i 2007 koji su u stvari stari članci sa linkovima ka novim, po svemu sudeći izmišljotina je potekla sa

http://rtanjpyramid.blogspot.com/p/brief-introduction-to-rtanj-pyramid-and.html

, a pre par dana su je preneli neki koji su malo guglali za članke o kraju sveta i zvučalo im interesantno da se okoriste o ime ovog velikana.

Edited by Vapad
Link to comment

Na svu sreću nisam poznavalac Klarka, ali znamo da je čovek pedofil sa Šri Lanke i da je voleo tamo da živi. Izjavu da je on to rekao za Rtanj su izneli oni prevaranti što su nudili dugačak život, a jedan od njih se valjda nešto talio sa Amfilohijem, a bila je tu i fotka nekog njegovog ortaka sa Klarkom kao dokaz da je Klark proučavao Rtanj.Dakle, nemam direktan dokaz da Klark to nije rekao, ali da je on zaista izučavao Rtanj, ostao bi mnogo veći trag na netu od nepostojećeg i sigurno bismo čuli o tome, a 100% bi i neko iz vlade ili nekog ministarstva iskoristio priliku da se ogrebe malo o slavu.Ahahaha, morao sam da guglam, to je ta ekipa:

Proteklog meseca ekipa naučnika - predvođena profesorom doktorom Jozefom S. Rendulićem, pronalazačem iz oblasti integralne, konvencionalne, tradicionalne i alternativne medicine magnetnog polja i organske energije i predavačem na Institutu u Nju Delhiju - istraživala je ovu planinu i zaključila da Rtanj predstavlja ostatak drevne piramide.Ostali članovi ekipe - dr Hari Oldhildom, iz Velike Britanije, pronalazač polikontrastne interferentne kamere, i akademik Semir Osmanagić, koji se smatra pronalazačem bosanske piramide Sunca, nedaleko od Visokog u BiH - tvrde da su pronašli mesta na Rtnju koja emituju posebne elektromagnetne talase, takozvane geopatološke talase.
:lolol: :lolol:"Integralna, konvencionalna, tradicionalna i alternativna medicina magnetnog polja" Umreću, jebote! :lolol: Edited by Lrd
Link to comment

Nisam ni ja poznavalac Klarka (osim sto sam procitao sve njegove knjige i price i vecinu intervjua), i poprilicno sam siguran da Klark ne bi koristio izraz "posebna energija" za bilo koje mesto, jer se uzasno gadio te vrste pseudonauke i spiritualnosti. Takodje, da je to ikada rekao, to bi odavno bilo opste mesto medju SF fanaticima u Srbiji, i do sada bi petsto puta bilo u novinama.

Link to comment

Slažem se da je malo verovatno da je to rekao, to sam i rekao, više sam mislio na deo "...čovek pedofil sa Šri Lanke...", ne želeći da ga branim, znajući da je u, recimo, u serijalu Rama ima momente sa maloletnim licima što ukazuje na prljav um, ipak bih voleo da vidim dokaze koji potvrđuju jednu takvu tvrdnju a da nije u rangu opšte poznato, javna tajna, zna se i tako to.

Link to comment

a, to je tebi.ne zanima me taj deo Klarkove biografije, neka se time bave drugi. za mene je on veliki popularizator nauke i kosmickih putovanja i solidno zabavan pisac i to je to.

Link to comment
Slažem se da je malo verovatno da je to rekao, to sam i rekao, više sam mislio na deo "...čovek pedofil sa Šri Lanke...", ne želeći da ga branim, znajući da je u, recimo, u serijalu Rama ima momente sa maloletnim licima što ukazuje na prljav um, ipak bih voleo da vidim dokaze koji potvrđuju jednu takvu tvrdnju a da nije u rangu opšte poznato, javna tajna, zna se i tako to.
Da je osuđen, znalo bi se. Postojale su optužbe protiv njega i to je trajalo skoro 10 godina i na kraju je oslobođen pred smrt. Vodio je misteriozan život i odabrao je da živi u delu sveta gde su deca jeftina, bio je prilično tajanstven i zatvoren, a ove godine su se čuli i glasovi da ta priča nije objavljena zahvaljujući njegovim poznanstvima. Ne dokazujem da je pedo, samo sam pomenuo uzgred, mislio sam da je to opšte mesto. Nisam čuo da se za nekoga govorka a da nema tu nešto. Ne računam, naravno, medijske kampanje, jer da je vođena kampanja protiv njega, to bi izgledalo drugačije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...