Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

el ova šarena rum-torta? :)i daj bre recept za onu čokoladu od čokolade sa čokoladom, ja čekam li čekama mož i za ovu šarenu hehe

Link to comment

jeste, šarena je rum. Jako je, napraviš tri kore od po tri jajeta, tri kašike šećera, i po puding, u bojama koje želiš :) Ispeku se kore, iseku se koncentrični krugovi, otopi se čokolada sa puterom i rumom i jako malo šećera da služi kao lepak, pa jedan krug, pa palo "lepka" pa druga boja manji krug, i tako redom. Sve se salije sa 1dcl ruma ukuvanog u pet kašika vode i tri kašike šećera. Kad se sve ohladi zalije se glazurom čokoladnom

Link to comment
  • 2 weeks later...

e evo mog čuvenog kuglofaonomad ste me iskulirali na temi recepti kada sam nesebično sa svima podelila ovu vrednotu, tj. niko nije pravioe sad vam ga ne dam ponovo,žudite, baš me briga -_-a samo da znate, ovo je 4-ti kojeg pravim za tri dana (ovaj je za nas)jedan otišao u italiju, drugi u španiju, treći u bosnu, pa vi sad vidite jel' to slučajno ili šta :fantom:DSC03066.JPG

Link to comment

uh super izgleda..svaka čast! :)dobro bre dudo nemoj da se ljutiš nemaš ovde,čini mi se, ni neku publiku za kuglof,osim možda i eventualno renea i arama..ja nemam kalup,ne jedem kvasac,ne jedem šećer,ne pravim kolače koji imaju više od tri pravila u pripremanju...i tako..a oduvek me zanimalo kakav je to kolač,nikad ga nisam jela..meni je ovo super kolač i njega sam pravila http://www.coolinari...lac-s-mrkvicom/samo sa pola od toga šećera i pola brašna,sve smutiš u jednoj posudi,prospeš,pečeš..a :P

Edited by ivy
Link to comment
ovde ga vec poznaju, niko nece da ga jede? ;)
ovaj ne spada u to poznate kuglofe :sleep:
... nikad ga nisam jela..
:ohmy:ivy, znam da ne jedeš slatko, ali za ponekad, moraš da probaš bree ovako, ovo nije kuglof sa kvascem, pravi se sa integralnim brašnom (to je must), žuti šećer i to veoma malo, jaja, maslac, orasi, suvo voće,crna čokolada, sve vrhunske sirovine
meni je ovo super kolač i njega sam pravila http://www.coolinari...lac-s-mrkvicom/samo sa pola od toga šećera i pola brašna,sve smutiš u jednoj posudi,prospeš,pečeš..a :P
znam ovaj tip kolača, super je, pravim i ja nešto slično, ali sa mnogo manje šećera a narečeni kuglof ima još manje :sleep:
Link to comment
[/size]ovaj ne spada u to poznate kuglofe :sleep: :ohmy:ivy, znam da ne jedeš slatko, ali za ponekad, moraš da probaš bree ovako, ovo nije kuglof sa kvascem, pravi se sa integralnim brašnom (to je must), žuti šećer i to veoma malo, jaja, maslac, orasi, suvo voće,crna čokolada, sve vrhunske sirovineznam ovaj tip kolača, super je, pravim i ja nešto slično, ali sa mnogo manje šećera a narečeni kuglof ima još manje :sleep:
e pa sad stvarno patim :P ..prodato!uspela si u nameri da zadaš zazubice..a jel može to u nekoj drugoj formi?misim nemam kalupili da nabavaljam? Edited by ivy
Link to comment

pa naravno da može, što ne bi moglo, ukus je isti ali ovako ima onaj potrebni šmek ali ne treba da bude velika posuda, da ne bude mnogo tanak, onda bi bio suviše isušenako imaš onu duguljastu za srneća leđa ili nešto sl

Link to comment

Od čega su vam kalupi za kuglofe? Ja imam onaj najjeftiniji silikonski, želim neki ozbiljan.I ja sam pravila jafa kuglof.Recept je dobar, isproban.http://kuglof.blog.rs/blog/kuglof/recepti/2010/02/12/jaffa

Edited by halloween
Link to comment

ajd' dosta sam se folirala, evo recepta :Dtoliko ga već pravim da sad pišem iz glavepotrebno100 g seckanih (obavezno) oraha100 g seckane (obavezno) crne čokolade, može i sa nekim voćnim dodatkom da bude100 g suvog voća (grožđe, kajsije, šljive,brusnice, mešano, kakogod) ali da voće obavezno stoji potopljeno u neki sok (najbolje ceđena pomorandža) sa dodatkom ruma i arome vanile5 jaja125 g maslaca5 kašika braon šećera (što robusniji to bolji)8 kašika integralnog, što integralnijegtm brašna (to daje softnost)3 kašike belog brašna1 prašak za pecivonajbolje je prvo potopiti suvo voće. u međuvremenu iseckati orahe i čokoladuumutiti maslac penast i dodati u to jedno po jedno žumance, sve da bude lepo umućeno, u to dodati orahe, voće (sa sve sokom), čokoladi di lepo izmešatiumutiti belanca sa šećerom, u njuh dodati onu prethodnu smesu i brašno (prethodno izmešano sa praškom za pecivo) i sve lepo polako izmešati varjačom, nikako mikseromsmesa mora ostati vazdušastapeći na 170-180 st 40-ak minuta (zavisi od šporeta ) na nekoj srednjoj prečki, na pola se može malo i podići a preko staviti folija da ne potamni suvišenajbolje za proveru je onaj drveni štapić za ražnjiće, ako on izađe čist iz kuglofa, onda je pečenja pečem u silikonskom kalupu ali i njega podmažem, to mi se pokazalo kao odlično, kalup samo skinem kao rukavicumože i kašika šećera manje, to zavisi od ukusa, naročito ako je slatko suvo voće, tj. ako preovlađuje suvo grožđe ili brusniceedip

Od čega su vam kalupi za kuglofe? Ja imam onaj najjeftiniji silikonski, želim neki ozbiljan.
ovo videh naknadnoimala sam ja te ozbiljne i ne želim ih višenajjeftiniji silikonski je majka janja Edited by duda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...