Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

On 1.10.2020. at 13:12, morgana said:

recept, a ne zvona, praporci i moscato d'asti!

 

Iju, izvini, ne videh!

Evo: osnovni recept je jako prost i lak za pamćenje - 150 grama šećera, brašna, maslaca i lešnika, 2 krupna jajeta, polovina praška za pecivo. Maslac i šećer dobro umutiti, bar deset minuta mikser na najjače, da se napravi penasta masa. Ovlaš umutiti jaja pa ih postepeno dodavati, četvrtinu, pa kad bude skroz apsorbovana još jednu i tako dalje. Brašno pomešati sa praškom za pecivo pa prosejati i isto dodavati malo po malo... Lešnik tostirati koliko da može da se oljušti, pa u fud procesoru par puta na pulse po par sekundi samleti, tako da ostane relativno krupnih komada, ali da ima i sitno mlevenog. To isto umešati u smesu, sipati u zamašćen i pobrašnjavljen pleh od 24cm i peći na 210 stepeni bez ventilatora na donjoj rešetki, oko 25-30 minuta. Posuti prah šećerom i to je to.
Moj dodatak je malkice ruma i jedno 50 grama vrlo krupno rendane čokolade za kuvanje. Kad budem pravio za goste ima da zabodem ukrug na osmine i po jedan ceo lešnik, ukrasa radi.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, decak Kejt said:

 

priznajem samo ako si koristio moj recept :cool:

Neka mi bude oprošteno ovaj put, sledio sam Akisov rp koji je vrlo sličan.

Pogledaj tehniku mrvljenja kora, jednostavnije je nego seckati pre sušenja.

  • +1 1
Link to comment

mislim da ni ja ne jedem. al ima ko jede, pa redovno pravim. evo novi u kolekciji, pravila ga jer mi se svidjalo kako izgleda. recept, naravno da sam ga menjala, nisam ja iz skole kolac mora da se prati ko biblija (za vernike, ustav za dssovce). nista secer u kori, manje javorovog sirupa u filu, nisam imala brusnice, pa mislila da cu da ih zamenim visnjama, avaj nije ih bilo u mom zamrzivacu, al bilo malina, mesaj, probaj, dodala cointreau jer mi je falio i jer sam ga imala i eto, kolac. svima se jako dopao, moji su kriterijumi drugaciji. dobar je al nije spektakularan, a ja volim spektakularne kolace. 

 

 

nar.jpg

nar1.jpg

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...