Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

renne to su kolači, puno fila malo leba dole ... jako dobro izgleda. :rolleyes:Sori za recept sličan je i moj samo sa 4 jajeta, nema tu mnogo filozofije, krema na bazi jaja i brašna sa limunom, dole bi trebalo onako mrvičasto testo sa puterom, ja sam ipak malo mekše zamesila, sa jednom kašikom pavlake, isto blind pekla i onda nakon dodavanja fila šaum zapekla kratko pod grilom. Prilično jednostavan kolač koji se lako može odokativno napraviti i da bez problema uspe i baš osvežava. 

Link to comment
renne to su kolači, puno fila malo leba dole ... jako dobro izgleda. :rolleyes:Sori za recept sličan je i moj samo sa 4 jajeta, nema tu mnogo filozofije, krema na bazi jaja i brašna sa limunom, dole bi trebalo onako mrvičasto testo sa puterom, ja sam ipak malo mekše zamesila, sa jednom kašikom pavlake, isto blind pekla i onda nakon dodavanja fila šaum zapekla kratko pod grilom. Prilično jednostavan kolač koji se lako može odokativno napraviti i da bez problema uspe i baš osvežava. 
Srećan ti karantunski
Živa bila
I pijana :)
Link to comment
14 hours ago, Jumanji said:

Jesi li spasila stvar? 

 

Ne znam sto ti se brasno osecalo, verovatno sto je bilo malo mleka pa se naglo zgusnulo, sto kaze renne nije se skuvalo dovoljno.

Kod besamela je slicno, potrebno je da se dovoljno uprzi na puteru da se ne oseca kasnije brasno, naravno da se pazi da ne promeni boju ili ne zagori.

 

Ahh desavaju se nezgodacije, bitno da moze koliko-toliko da se poravi stvar, da ne zavrse u kanti za smece 🙂

 

pogresno videla u svesci, pobrkala kolicine i  stavila sam duplu kolicinu brasna od predvidjene (10 kasika vrsnih). i jeste se naglo zgusnulo, iako  sam kuvala na pari. sve sam fulala....cak sam i koru koja je bila stisnjena ali preukusna, zaboravila da natopim sokom sto inace ide po receptu i kad je onako pufnasta. nisam bas dugo pravila te torte sa korom od belanaca, i sve sam zaboravila.

stvar je spasena tako sto sam polako dodavala mleko, pa puter sa secerom u prahu, pa opet mleko, otprilike nekih pola litre sigurno, a onda i 3 kapsule vanile iz vera. i nije bilo grudvica, kremasto, ali nekako heavy.

kako god, pojelo se :))

Link to comment
  • 4 weeks later...

Sto volim te light varijante, pogotovu kada stignu jagode [emoji7]

Lazni tiramisu sa jagodama u casi.
Umesto maskarpone-jaja-sl.pavlake kreme, obican puding sa ukusom slatke pavlake, jer je beo. Ode poslednja casa -.-

700840036859ef5d17486b1054d2e06f.jpg

Sada mi ide vazan rodjendan i moram da smisljam neke perverzije, jer ipak je 18.[emoji57]
@Haralampije malo ti to nesto slaga :D

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...