Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

40 minutes ago, renne said:

Pitaj bracu, ne mogu ja to

možeš nešto drugo, možda, da napraviš index recepata? ima ovde spektakularnih recepata koje više nije lako naći.
naravno, nudim pomoć svake vrste...

 

Link to comment

Izluđuju me, ali izluđuju ovi kalupići od 20-22cm u prečniku. Em ne mogu da nađem nista normalno na tržištu, em izeš tu torticu za više dana, to je za nedeljni ručak i eventualno da ostane za ponedeljak koje parčence posle posla, a da do tada nema nikog kod kuće -.-
Nije problem da povećavam količine za onaj kalup od 28 cm [emoji56] ali kakve su im to torte, i ide nešto mnogo sastojaka, a i smara svaki put, imam osećaj kao da sam Guluver... [emoji849]
Ok, ovi je vise za hejt.

  • +1 1
Link to comment

Te male torte su u fazonu - imam dovoljno vremena i para da pravim tortu svaki cas pa ne mora da bude velika. Pa jos kad imaju 4 kalupa pa sunu smesu za patispan u sve njih, prethodno naprskaju kalupe jer zasto da ne, sve je to NASA smislila, pa onda ih gurnu u ogroman sporet u kome ima mesta za 4 kalupa itd.

 

 :D

Link to comment

to ono s pekmezom? ja sam ostario još pre sto godina. 

 

bio arsenal tih smaračkih zgodinama kad sam bio klinac. 

žerbo, mađarica, brozovice™

 

a zbog ruske torte bih odario blanš da imam na šta. 

Link to comment

A ne to je Ruska salata torta i ja je pravim bez zele bombona. Mada kada razmislim, izmenila sam recept prilicno, ali nema hleburde, kremasta je bas.

8a6fb3a511ff8bfbbd04a05d479a1f12.jpg

Ova sa prethodne slike je Ruska torta, torta mog detinjstva . Korice kao za Reform tortu, a fil samponeze (zumanca, secer i puter) sa grozdjicama u rumu. Nenadmasna, a volim mnoge :)

  • +1 1
Link to comment

samo par opaski u vezi onog čizkejka što je postovala @cmrlj

 

elem, napravila ga eno slika tamo na -now cooking-

nisam nešto srećna rezultatom, da budem iskrena, previše mi je unutra nekako kremast, kao da nije dobro pečen na svo ono zagorevanje

 

za mene je i dalje bez premca ovaj :

 

 

Kolac sa sirom

podloga:

250 gr.brasna
100 gr.putera ( a moze i manje, oko 60 gr)
65 gr. secera
1 jaje ( mada nekada i ne stavim, nego stavim otprilike 6 kasika vode)
prasak za pecivo- pola kasicice

zamesiti testo i staviti u pleh, posuti sa 20 gr. seckanih badema ( nije obavezno), peci malo u rerni, dok se teso ne prosusi i badem malo zapece.
Testo prekriti visnjama ili nekim drugim crvenim vocem, a zatim staviti smesu sa sirom.

smesa sa sirom:

800 gr. svapskog ( sremskog) sira
150 gr.secera
3 jaja
75 gr. putera
3, 4 kasike griza
1 limun- izrendati koru i dodati 2 kasike soka od limuna

Peci oko 60' na 180* - 200*

 

 

i dalje je to pravi čizkejk, dakle pečeni a ne one neke italijanske mešane gluposti :D, ali ima malo konkretniju strukturu, i ukus je (po meni) profinjeniji

 

e sad, ko voli, nek isprobava 

naravno, može se masa peći i bez ove podloge, ko ne voli, ali je zgodno imati tu podlogu, pravi fini kontrast

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

shortbread (iliti: droga dečaka Kejta)

 

120 gr prah šećera se muti sa 250 gr putera sobne temperature jedno 6-7 minuta, doda se 360 gr brašna posoljenog sa prstohvatom soli, napravi se par ciglica, umota u providnu foliju i u frižider na pola sata, onda se seče na tanke keksiće, izbocka viljuškom blago, i u rernu na 150' nekih 40-45 minuta.

 

keksići treba da ostanu beli, osim ako se  npr petina brašna ne zameni kukuruznim brašnom, onda treba da budu bledo žuti, ali poenta je da se ne prepeku.

864B8A08-C017-4560-9452-3C83BFA9F710.jpeg

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...