Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

Nisam tako probala, moraću. Bacila ih kratko na gril tiganj, sa vanila sladžom i pistaćima, molto bene.
Samo što sam to radila tamo pred kraj sezone, kada su ekstra slatke, pa je sladoled bio dovoljan, bez šećera.

Link to comment

profil azurira njegova zena ina, ukrajinka.... inace, ta kao plasticna casa za kafu je od cokolade! taj istina, nisam jos probala, ali jesam vecinu kolaca koji su mu na profilu i koji su svi savrseni, ali onaj zeleni sa pistacuima ubiva... za zrenjanince, ima ih u kapi m, na bagljasu, za sada je tako dok ne registruje firmu, ovo sad radi samo da isplati materijal dok  se usavrsava i ispituje trziste!

  • +1 1
Link to comment

Aaa to su oni tvoji sto si im degustator :)

Sve vreme gledam kada ce vise da nacne casu, vrti je pa vrti -.-

Davno sam pravila u obliku sakasije sa kaktusom, simpaticno ispalo, ali to je bas ono za zezanje, ne isplati se ni vreme, ni trud.

Link to comment

Ne znam nista da napravim, ali kad zatreba umem kvalitetno da nabavim, tri slatke tajne u zamenu za tri Viktorijine Tajne :happy:

 

VjbbczD.jpg

Link to comment

Klasične palačinke sa kakaom, premazane u tankom sloju Nutelom (morate da mi verujete [emoji4]) i obilato zalivene sosom od višanja, što se vidi [emoji849] (očišćene višnje krtko prokuvane sa malo šećera i kašičicom gustina).

Obožavam spoj višnje i čokolade i planiram sledeće rolnice (od kora za pitu) sa njima.

342d04a1ccd873f6a75bf3521fed8c8d.jpg

Link to comment

Mama pravila neke medenjake i kokos kolacice, pa mi kao donela da probam, iako znam da je to izgovor da mi dodje na gajbu bez ikakve najave :D

 

486T9J8.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...

@aram, je li ovaj damski karpic lagana, letnja torta ?

 

treba mi za sledeći vikend da napravim neku takvu lepu laganu torticu

 

ajde, budite kolege i dajte neki dobar a ispronan recept  :)

Link to comment

sad, da li je ovo kolač ili torta ne bih znao, ne jedem slatkiše, ali lagano jeste

Evo:
Dakle, držao sam se Jekinog https://jekinkapric.blogspot.com/2017/11/damen-kapric.html recepta dosta, kapiram da je žena koja je ime svom blogu dala po ovom receptu to ozbiljno shvatila, ali ipak sa manjim izmenama, pa evo kako je to na kraju išlo: 200 grama brašna pomešao sa kašičicom praška za pecivo, pa onda prosejao. Preporučujem, jer se inače zna desiti da ostane tu i tamo grudvica praška za pecivo što je em ružno na ukus, em smanjuje učinkovitost istog. Da, dodao i prstohvat soli, po navici...
U dve dublje činije podelio 4 jajeta na žumanca i belanca, pa u žumance dodao 4 kašike (žutog, demerara) šećera i 1dl mleka, prema receptu. Sad po receptu tu ide i jedna kašičica kore limuna, ja izrendao komplet koru ovećeg limuna, šta sad, od viška glava ne boli. Onda ide 80 grama masti. E sad, ja vrlo poštujem mast u receptima za kolače, ali ovde mi se učinilo da ne bi bilo loše pomešati mast i puter po pola i mislim da nisam pogrešio. To onda fino umutio, pa dodavao kašiku po kašiku onog prosejanog brašna dok nisam dobio kompaktnu, pomalo lepljivu masu. Kalup od 26cm pokrio papirom za pečenje, podmazao mašću i ovlaš pobrašnjavio, pa u to izlio testo i gurnuo u rernu, na gornju rešetku, na 180°C sa ventilatorom deset minuta. U tih deset minuta umutio penu od onih belanaca u koje sam dodao 8 kašika (belog) šećera i kašiku soka od limuna, a u svom dragom Kitchen Aid food procesoru (kupila mi žena, crven je i lep!) samleo na bzz-bzz jedno 100 grama oraha (recept kaže osamdeset, ali oraha nikad dosta, jelda?). Gledao sam da budu malo krupnije mleveni, više kao seckani, i mislim da je to bilo baš dobro. E sad ide džem od kajsija, 400 grama. Ja naravno nemam domaći (a i da imam odakle mi), nego neki kupovni, dosta tvrd. I to 340 grama teglu. Recept savetuje da se u tom slučaju malo zagreje... hm. Ja sam se odlučio da ga razredim sokom od narandže. Dakle onu deset minuta pečenu koru premazao tim džemom, posuo sa četiri petine onih oraha i pokrio penom od belanaca. Recept vrlo lepo upućuje na to da belanca stavljate kašiku po kašiku, držite se tog saveta! Odozgo ide ostatak oraha, pa nazad u rernu, temperatura sad 120°C (opet sa ventilatorom!) dok ne počne da rumeni. Meni je trebalo dobrih 40 minuta, a onda OBAVEZNO ostaviti da se lagano hladi u poluotvorenoj rerni. Da vam ne bi šam ispucao i pao...
Jedno 45 minuta, da ostane mlako.
Jebemu sunac, ima da počnem i kolače da jedem, sviđa mi se sve ovo što sam napisao 1f603.png?_nc_eui2=AeG0J1327khCzPEyZQ9MV

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...