Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

thx [mention=408]banatjanin[/mention] [emoji4] e sad, kad bij još negde mogla da nađem neprskane limune dry.png

 

Imas cesto u svim marketima. Nalazim i u Maksiju i u Veri, a bili i i Lidlu (ili samo pomorandze kod njih? [emoji848]) 

E sad mozda je problem zbog ove situacije, ali pre dve nedelje imali u Maxiju.

 

Edit: I u Maxiju i u Veru stoje posebno zapakovani u onim rashladnim vitrinama pored drugog organskog povrca.

 

 

Link to comment
1 minute ago, Jumanji said:

Imas cesto u svim marketima. Nalazim i u Maksiju i u Veri, a bili i i Lidlu (ili samo pomorandze kod njih? emoji848.png)

E sad mozda je problem zbog ove situacije, ali pre dve nedelje imali u Maxiju.

e thx, nisam nikada pomislila da ih ima kod nas, ok, posle se setila one organske ideje

Link to comment

Ovaj....krenula da pravim voćnu s kokosom (iako nemam u kući voće sem banana), koja je slicna Pavlovoj i Španskom vetru, samo se stavlja kokos u šam od belanaca.
Prvo mi se šam nije, da prostite, digao, pa sam stavila malo soka od limuna i KAO se malo podiže, ali nije toliko strašno ispala kora, jest malo tanja i dugo sam je sušila na 160°....
Ali žuti fil.....preterala sam sam sa brašnom i sad je gust kao kačamak, još uvek se hladi i kad dodam maslac sa šećerom ne znam šta će da ispadne....ima li neko savet? Može li se dodati malo mleka da se razredi?

S.O.S.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
Ovaj....krenula da pravim voćnu s kokosom (iako nemam u kući voće sem banana), koja je slicna Pavlovoj i Španskom vetru, samo se stavlja kokos u šam od belanaca.Prvo mi se šam nije, da prostite, digao, pa sam stavila malo soka od limuna i KAO se malo podiže, ali nije toliko strašno ispala kora, jest malo tanja i dugo sam je sušila na 160°....Ali žuti fil.....preterala sam sam sa brašnom i sad je gust kao kačamak, još uvek se hladi i kad dodam maslac sa šećerom ne znam šta će da ispadne....ima li neko savet? Može li se dodati malo mleka da se razredi? S.O.S.

 

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

   

 

Mleko da, postepeno samo i pomalo dodaj, i dobro mikserom da mutis da se ne naprave grudvice. Ako dodas vecu kolicinu mleka odjednom, neces ih razbiti.

Puter nece razrediti, on samo fil cini svilenkastijim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
    
Mleko da, postepeno samo i pomalo dodaj, i dobro mikserom da mutis da se ne naprave grudvice. Ako dodas vecu kolicinu mleka odjednom, neces ih razbiti.
Puter nece razrediti, on samo fil cini svilenkastijim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hvala, sad ću da se bacim na to....onaj ukus brašna može li se izbeći vanilama?

Što bi rekla moja nana - slatko je, poješće se....ali ne znam šta mi bi da ovako izgrešim. Još mi radi samo jedna viljuška na mikseru [emoji16]

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
16 hours ago, gagilija said:

Hvala, sad ću da se bacim na to....onaj ukus brašna može li se izbeći vanilama?

Što bi rekla moja nana - slatko je, poješće se....ali ne znam šta mi bi da ovako izgrešim. Još mi radi samo jedna viljuška na mikseru emoji16.png

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Jesi li spasila stvar? 

 

Ne znam sto ti se brasno osecalo, verovatno sto je bilo malo mleka pa se naglo zgusnulo, sto kaze renne nije se skuvalo dovoljno.

Kod besamela je slicno, potrebno je da se dovoljno uprzi na puteru da se ne oseca kasnije brasno, naravno da se pazi da ne promeni boju ili ne zagori.

 

Ahh desavaju se nezgodacije, bitno da moze koliko-toliko da se poravi stvar, da ne zavrse u kanti za smece 🙂

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...