Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

evo upravo chocolate snowballs izlaze iz rerne. u nashem narodu poznate kao 'planete'

https://www.delicious.com.au/recipes/chocolate-snowballs/77f65af2-61b5-415e-9f91-f4fa03d954d7

prave se zmureci, precizan recept, uvek uspevaju.

sent from bubamoto


Jaooo bre gospo, osecam ovde miris
Uvek mi se uvece jede slatko :(

E, ove tvoje cu da napravim sutra, nisam odavno (imala neki slican za te raspukle).

Fala [emoji846]
Link to comment
nema nashta. zamalo i dijabeticharu da spakujem, zaboravila isuse.gif [emoji38]ol:

sent from bubamoto


[emoji846] a dobro mogaoo je nekome da ih daa

Pravim ih, upravo [emoji41]
Link to comment
pojeo bi, znam ga hihi.gif

javljaj kako ispalo.

sent from bubamoto

E pa, sjajni su ti, socni, preukusni. [emoji173]
Oni raspukli koje sam ranije pravila, vise su bili okrugli, manje su se rasplinuli, ali su ovi def ukusniji, I da dodala sam rum [emoji7]


0236bb9792cb314f1fba95cdb008aad3.jpg
Link to comment

jeee, planete! mi pozderali do podneva. mozesjh, strukture radi, da ih radish i u korpicama za mafine, onda budu josh mekshi iznutra. ja nekad ovako nekad onako. bash mi drago da uspelo :D

sent from bubamoto

Link to comment

Čololad čip, brusnice iz Linde, limun kukis, tope se u ustima. Recept onako odokativan, samo sam pomešala puter i mast da budu hrskaviji. Ja ozbiljno shvatila preporuku da se mesi kao terapija. 

jjjjjj.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...
On 6.3.2020. at 18:27, Jumanji said:

Elem. Slučajno mi iskočio recept za neki tzv. turski sutlijaš. Oke, to nebitno, nego me podstaklo da pitam... a kako vi kuvate sutlijaš?

Sa vodom prvo ili samo sa mlekom?

Znam kada sam pre par godina saznala da ga neki kuvaju prvo sa vodom (a to su bile dve osobe iz Bosne, ne znam je l slučajnost ili praksa tamo), da sam se baš iznenadila, nikada do tada čula, a kasnije na netu videla više puta.

 

Moja familija kuvala uvek samo u mleku.

 

Zašto se kuva u vodi prvo?

 

 

@sutlijas

Ja samo prokuvam u vodi prvo pirinac (najbolji je oblog zrna, onaj bio iz DMa, italijanski, je odlican), i prospem tu vodu. Onda krenem da dolivam mleko malo po malo, sve vreme mi je na tihoj vatri i tako se krcka, sa poklopcem - svako malo promesam i dodam mleko kada vidim da se ono prethodno ukuvalo. Nikada nisam razmisljala o nekoj stednji, vec mi ovo deluje pre svega prakticno. I jos jedna konkretna prednost ovoga je sto ne moram u startu da odmerim koliko mi treba mleka ukupno, vec dodajem po malo, pa koliko bude na kraju. :)

 

Nekad stavim malko javorovog sirupa, nekad bas nista ako je mleko slasnije, muz voli malo secera ili meda. I naravno ne bez cimeta. Ako slucajno nema cimeta, onda moze i rendana crna cokolada.

Pravim na nedeljnoj bazi :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...