Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

spacer.png

 

spacer.png

 

 

cokoladni tart sa tartom od bademovog brasna i putera, na njemu su suve sljive koje su odstojale u earl gry caju 6 sati, zatim ide ganas sa cokoladom, earl gray cajem i sl pavlakom, potom red topljene ciste cokolade (pa ona bude krckava), pa red musa od cokolade. gore je ganas od cokolade sa zlatnim prahom i grilijasom od badema.... necu vam reci koliko znaci da ponedeljkom ono sto prvo pojedes, bude tako nesto.... :D

 

 

Edited by nezvanova
Link to comment

ajme. dva zalogaja toga, ne treba vise, taman mera, pa preko toga espreso. ajme ajme. 

 

(ipak, dal se oseca ovaj caj? posto mrzim caj, ovde samo moz da pokvari :D)

 

Edited by darling
Link to comment

odlicno, onda pola tebi, pola meni :)

 

(ima jedan deo mene koji je dogmatski u vezi s kolacima, slatko treba da bude slatko, nemoj mi so da naglasava secer, slatko je dovoljno naglaseno, coksa je dovoljno glasna za sebe, nemoj mi kiselo, nemoj mi sir u kolace (maskarpone se ne racuna u sir), nemoj ljuto u slatko, slatko se sa razlogom zove slatko, odnosno slatko mi je ono sto ide uz kafu. sta ne ide, to mi je ili obrok ili nisam zainteresovana)

Link to comment

e dobro da si trazila da se obe banujemo, vratila si me tu i opet mi se ukazao ovaj velicanstveni poprecni presek, praznik za moje oci :)

 

 

Edited by darling
Link to comment

u tom poprecnom preseku lezi sva nasa preteranost. to nije jedan kolac, to je najmanje dva kolaca, a bogami vidim i sva 4. u principu, coveku da se zasladi dovoljna je i ona jedna suva sljiva. i to pre umakanja u caj :D

 

Link to comment

Mmm tek sada vidim ovi lepotu od coko-tarata [emoji7]

A nemoj darling sad ici u drugu krajnost, cuj samo suva sljiva [emoji57]

Sljive i cokolada je neverovatan spoj, potvrda je onaj dzem koji svake godine pravim i koji mi je sve, i namaz i slatkis i Nutela i ljubav moja :D

A kada smo kod sljiva i coks, na meru u lidlu, savrsene

88a3c7f351891ef8d8c758d11b7728ba.jpg

Link to comment
6 minutes ago, Jumanji said:

A kada smo kod sljiva i coks, na meru u lidlu, savrsene
 

ajme, pa gde vi ove proizvode nalazite ?

gde to u lindi stoji, pored čega ?

 

a bre, treba zabraniti onakve poprečne preseke, jooooj :cry:

Link to comment
On 16.2.2020. at 16:07, Jumanji said:

1ffdb947c0a7a1a90062d2972898e750.jpg

6d82123ba0bcfdd4a344a88cd9fb6a4a.jpg

 

Karamel fil: mleko i šećer (kuvala 2.5 sata) + puter, ml.orasi i 3 štangle od 200g, a odozgo malo se igrala čoks, kašika mleka, kocka putera.

 

Ovo bukvalno jedem dok mi ne bude muka, i onda još nekoliko komada. Nema bolje stvari

(Edit: od sirotinjske varijante, gde je u filu samo šećer i mleko. Ove dodatne su dobre al se ne davim u njima toliko)

 

Moraću da probam da  napravim taj film kuvanjem konzervi slatkog kondenz mleka. Net kaže da radi, još samo da ga nadjem gde ima...

Edited by Zverilla
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...