Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

20 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

mali princ u palmotićevoj prsao do neprepoznavanja

:sad:

 

sta ne valja? nisam bila 100 godina. cenim njihove kolace, ima prosecnih, al ima par puta da sam jela da sam odlepila od ushicenja.

Link to comment

deluje kao da su digli ruke od biznisa

bašta u blagom raspadu(mahovina po tendi, stolice i stolovi deluju ko da su ih izvukli iz nekog budžaka bez brisanja)

 

šest vrsta kolača u ponudi, od toga dva bajadere i orasnice koje prave na kilo

 

e

ona evropa torta im je bila fabulozna

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

njih sam posecivao jos dok su bili u brace nedic, a pre toga u nekim soliterima kod banjice(tamo sam bio jednom)

 

ljilja vlasnica je zabatalila posao u beobanci i na nagovor koleginica je zapocela sa poslasticarstvom. na prvi pogled mi deluje da je doslo do premora, i da nema kome da prepusti biznis koji se kruni jer nema ko da ga vodi onako kako treba

 

a i konkurencija je postala nikad jaca

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ja ne znam da oni uopste imaju konkurenciju s tim konceptom finih slatkih i slanih peciva, sendvica, kafe i kolaca. otprilike tako zamisljam gradsku kafanu koju beograd nema. mnogo mi je cudnije zasto za sve ove godine nisu razvili posao u lanac. 

eo ja cu  :D

 

Edited by darling
Link to comment
23 hours ago, renne said:

32253058_10216214354452455_4082777524822

sa šumskim jagodama

Najviše volim taj nanin™ kolač sa voćem bez filozofiranja i kerefeka, mere na šoljicu.  Priznajem sa šumskim jagodama nisam probala.

Link to comment

de ja da vodim posao, to sam se zjbvala. moja prva poslovna odluka bi bila da povecam kolace. a onda bi ih delila besplatno :D

 

simovicu, sad me ozbiljno grize savest, samo da znas. moram nesto da smislim povodom tog obecanja ludom radovanja. 

 

 

Link to comment
On 15.5.2018. at 10:36, darling said:

 

simovicu, sad me ozbiljno grize savest, samo da znas. moram nesto da smislim povodom tog obecanja ludom radovanja. 

 

 

i tako kažem ja sebi, ne lipši magarče do zelene trave. u to ime sam se častio rumenkom, od maline

:sleep:

Link to comment

eo dakle tiramisu od jagode, 2x pravljen te kanonizovan. u buducnosti ce se testirati i na druga voca, dominantno brekskve™

 

500 g sitnog sira kravice (ko voli nek bira drugi)

250 (do 300) ml slatke pavlake

200 g bele chokolade (manje jedan red koji uvek neko ukrade)

100 g shecera, darling bi stavila i manje.

 

chokolada otopi na pari, prohladi, smesha u sir i muti se standardno sa shecerom. slatka pavlaka se muti posebno, pa sastavi sa sirom.

 

1 kg jagoda (moze i malo manje, isto ako se krade)

2-3 kashike shecera

 

jagode na listice i posheceriti ovim shecerom da malo odstoje. procediti i tu technost dodati mleka do 200-250ml otprilike. u to umakati cele pishkote, brzinom geparda shto bi reko drug centrifuga, slagati pishkote, preko red jagoda, red sira i josh jednom tako i gotovo. troshi 3 pakovanja pishkota jednostrukih moj pleh, za vash ne znam :)

 

lepo je da se imaju neke crvene slatke mrvice da se pospu odozgo, ko ne zeli da ukrashava jagodama. ja ne zelim.

 

Link to comment
  • 1 month later...

mislim da imamo hit, pravila kolac sa sljivama. 

xfohgl.jpg

 

pravi se za sedam minuta, svi ga vole, moze bilo koje voce. evo recept:

 

360 g brasna (ja stavila trecinu integralnog, trecinu spelte, trecinu belog), 200 g hladnog maslaca iseckanog na kockice, 70 g smedjeg secera (ovo je vec smanjeno od originalnog recepta, nije preslatko, a ne mora da se dosecerava kako kod mene ume da se desi), jedno jaje, kasicica praska za pecivo, vanilin secer, prstohvat soli.

 

voce je bilo kilo sljiva iseckanih na kockice, bile su kisele pa sam dodala dve kasike smedjeg secera, da su bile slatke ne bih, kasicica cimeta. pre nego sto je voce islo u tepsiju, posto je pustilo sok, iscedila sok, umesala kasiku brasna.

 

testo se pravi tako sto se svi sastojci umesaju vrhovima prstiju u mrvice. dve trecine mrvica na dno tepsije, onda voce, onda preostalo testo odozgo. nista se ne utapkava. pece se na 180 stepeni cetrdesetak minuta. podseca na rogenartov tart sa sljivama, verovatno im je recept ovog tipa, malo se razlikuju mere i brasna i  oni ture margarin, a mi ne. 

divan je, jednostavan, pravite. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...