Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

evo jedina neprezentativna fotka :)

 

inace, crunch pravio od integralnog brasna sa puterom i malo secera. nesto slicno testu za tart. razvuceno na pleh i zapeceno na 150 stupnjeva jedno 15-20 min.
kad se ohladi, izmrvi se, isto kao keks za cheesecake.

fil pravio sa mladim sirom, slatkom pavlakom, malo secera i vanilom. sve to izmiksao i to je to.

toping sa kupinama. kupine u serpicu, med, malo vode. kad se skuvalo koliko toliko dodao gustin. verujem da bi bilo bolje sa zelatinom. tj bio bi cvrsci.

u sustini ceo kolac je pravljen sa onim sto sam imao i nisam pravio po nekom receptu, vec odokativno.

svakog narednog dana je bio sve bolji :)

IMG_20180716_223417.jpg

Link to comment

stvarno si pravio from skrec :D 

 

ne volim peceni siz, ovaj tvoj je po mom ukusu. i gustin je sasvim ok. sto bi voce bilo tvrdo, to je leprsavi domaci kolac. 

Link to comment

baš sam prošla pored, iznenadila se jer mi bilo nepoznato

zove se kolač čeko i sa ulice izgleda kao dosadni kafić

zvrji prazno u skladu sa izgledom

preko puta toga privukla mi je pažnju još jedna pojava čudne prirode

lokal ušuškan u zelenilu, spolja naizgled prijatan, a firma od svega po malo i ništa ni sa čim: diavolino gurman fitness organic

 

....

kad sam već na temi, na poslu smo provalili da buđavi hleb i kifle imaju odličan kolač sa šljivama

svako malo (uključujući i današnji dan) se hranimo kolačima

odličan je, sočan i mirisan i glaziran, uf

 

Edited by beyoncé
Link to comment

da, mislim da u krambl idu ovsene pahuljice odgore ovo je samo puter, secer i brasno, malo praska za pecivo i kasika griza ... sa zacinima *korica od limuna i narandze, malo djumbira, linula malo mille di fiori esencije, prstohvat soli.

 

Edit, mislim da ipak nisam u pravu, jeste krambl, cobbler je sa drugacijim, tecnijim testom i sa jajetom a krisp je sa pahuljicama ...

Edited by hansolo
edit: pogresna terminologija
Link to comment

bili gosti, eto meni prilike da pravim galette, lepe mi bile slike na netu i u kuvarima. sledeci put bez frangipana, ovo slatko voce preovlada. moguce je da je i do toga sto nisam nasla badem ekstrakt. realno, kolacu nista mu ne fali, brzinski se pravi, divno izgleda, pojelo se, svi srecni. 

vnijbt.jpg

25hpk48.jpg

2rn8suw.jpg

9bdu7r.jpg

2vsohnr.jpg

fxtsfs.jpg

 

Link to comment

jao, sto to fenomenalno izleda....

draga, zatvori oci ako ovdi naidjes :happy:

 

kako ide to testo, vidim da je taj frangipan neko cudo sa bademima, ali kako si tacno izvela ovu divnocu?

Link to comment

testo odavde, samo mi nestalo belog brasna pa je islo pola belo pola integralno, i jedna kasika secera umesto dve. vrlo je ukusno.

frangipan odavde, opet smanjen secer, jedna kasika, nisam imala ekstrakt, mislim da nedostaje. sledeci put frangipan preskacem, to je za tart, ovde sam ga stavila da mi se ne raskvasi testo, videla inace da ljudi mazu dzem i stavljaju brasno u voce. 

voce bez secera, jer je skroz slatko.

gore malo namazala puterom. na 190 stepeni 50ak minuta.

posle pecenja zamazala odozgo istopljenim dzemom da se sija i kora i voce ko sto su me savetovali, ali ja to sve minimalno da mi ne bude previse slatko. najvise mrzim preslatke kolace. 

sluzila uz sladoled od vanile, idealan je to spoj.  

Link to comment

ja sam kod halotorte zimus naruchivala predivne filovane mafine, al torte ne znam kakve su im. a ime im kaze :)

a za mafine preporuka svakako.

sent from bubamoto

Link to comment

slatki tart

 

odlican je ovaj recept, jednostavan, brz, ne treba oklagija, razvlaci se prstima, ne hladi se u frizideru, ne pece se s teretom, rubovi se ne povlace, jako je ukusan i prhak. moze i u zamrzivac, sve moze. zadovoljna sam. 

za ikeinu tepsiju za tart od 31 cm s odvajajucim dnom pravila sam duplu meru. neam pajreks bol, puter sam kuvala u obicnoj serpi s dugackom ruckom, nista nije falilo. kome treba, da zna da ima. 

Edited by darling
Link to comment

ceo recept dejvda lebovica za lemon tart je odlican. jednostavan je, jako ukusan, dobio je pregrst komplimenata. krema se kuva na sporetu, ne na pari, ukupno rada na celom kolacu 15 minuta. nisam cedila limun, u letnjem nema dovoljno ukusa,  pa sam curd smutila od jedne bocice limija od 200 ml, bilo je taman, tako cu i ubuduce. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...