Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

Stvarno? Nije kriv cika Joca sto ti je kao maloletnom prodao cigare, nego je kriva drzava sto ih je uopste stavila u trafiku? Mega-carski.
cigarete kupijem od svoje seste godine (caletu), tako da se o jocinoj krivici ne moze govoriti. takodje, rekao sam vec da ne krivim nikoga (sem sebe, sto ih nisam ostavio do sada), pa bi mogao da se skines malo i pokusas da das smislen doprinos temi.
Nego da manemo te detalje i da udarimo neman pravo u glavu. Zasto da se zaustavimo na slobodnoj prodaji? Evo recimo ova slobodna cirkulacija ljudi doprinosi narkomaniji samo tako. Ranije kada se znao red, zapadna Nemacka puna narkomana a istocna nemacka - jok. Lepo i u novinama rekli da nema u DDRu narkomana a ni Side. A znas zasto? Zato sto nije mogla svaka susa da se svrcka po DDR-u, jok bato. Zato treba da zajebemo ove eksperimente sa Evropom bez granica, pa da lepo udarimo vize i to samo za poslovne ljude ako ministarstvo odobri. Koje ministarstvo? Pa unutrasnjih poslova, naravno. Ovo turisti i to, to nam nista ne treba, nek sede kod kuce i gledaju na TV-u kako je kod nas. Lepo ukinemo cirkulaciju ljudi i videces kako cemo da resimo problem sa heroinom, zacas.
a kad smo vec tu, ovo je totalno besmislen doprinos temi. pricamo o heroinu, zar ne?
Ama, Miraleme, neko vec rece da je lepak u slobodnoj prodaji pa ne ide vecina klinaca okolo duvajuci ga.
ne mozes da poredis lepak i heroin. lepak je droga za bijednike, tj klince, a efekat je sranje. niko se ne drogira ni gljivama ludarama, nit pije spiritus. sem tezih slucajeva i rusa.
Kod ovh kod kojih je faktor cena, drustvo, cojones je isto tako faktor i zdrav razum. A opet taj faktor drustva i cojones se ne moze objasniti bez drugih podsticaja, ili onogoa sto si ti nazvao social outcast
da svi ljudi imaju zdravog razuma, narkomana ne bi ni bilo. nazalost, u svetu postoji prilican broj budala, koje nisu dzankiji samo jer ih niko nije navuko. otprilike, ko kad detetu ne ostavis sibice da se igra pored zavese, uzdajuci se u njegov razum.
Sve mi se cini da je u pitanjua neadekvatna projekcija sa tim kako klicni pocinju da puse sa time da ce odmah pocetu da se bodu.Naime, klinci vide da njihovi roditelji puse, u filmovima je to kul, reklame na sve strane, pa im zabrana nije jasna i to je njihov ulaz u svet velikih. Taj motiv ne postoji kod heroina, kao i kod vec pominjanog a dostupnog lepka.
cek, pa jel ti nisam nabrojao neke celebrity dzankije, zelju da se pripada nekom "kul" drustvu, pobunu protiv roditeljskog sistema vrednosti, zelju da probaju svasta, etc? sasvim dovoljan motiv nekima, stoga je bolje drzati ih podalje od horsa, ako je moguce. dovoljno je da se nekoliko puta ubodu, i ode sve kvragu. trava npr. moze kroz koju godinu da im dosadi, ovo nece nikad.
cela diskusija je krenula od tejinog posta o drozi "u slobodnoj prodaji" u nemackoj.nekoliko puta sam pokusao da objasnim o cemu se zapravo radi: o tome da se samo i iskljucivo pre minimum 5 godina registrovanim narkomanima, koji su bar dva puta neuspesno leceni metadonskom terapijom i imaju vise od 23 godine, odobrava snabdevanje heroinom i potrebnim priborom. jer su ljudi, eto, probali da ostave, imali zelju da bače drogu, ali metadon ne deluje na njih. nisu uspeli bez metadona, sto im i nije za zameriti, pa im drzava omogucava da do supstance koja im je neophodna da bi ziveli bez mucenja, dodju na nacin koji ih ne gura u kriminalne aktivnosti. cela stvar vec vise godina tako funkcionise i u svajcarskoj i ocenjeno je da je veoma korisna i humana. na koji nacin vi dodjoste do dopa na trafikama, raf pored cigareta i unucica, nije mi jasno.
dzaba ti. uklopilo im se u ideologiju, pa su sad "na zapadu" libelarizacijom (odgovorom na sve) resili i problem narkomanije. a mi treba da se ugledamo.
Poenta je u tome da bi se legalizacijom silne milijarde koje se sada ulazu u borbu protiv sirenja narkotika, ukljucujuci i sponzorisanje raznih prljavih ratova sirom sveta (Kolumbija, Avganistan) mogle uloziti u programe koji bi se pozabavili pravim uzrocima narkomanije.
mislim da je bolje da uvedemo komunizam. kad on nastupi, niko nece imati razloga da se drogira. ili krade. Edited by Miralem
Link to comment
ne mozes da poredis lepak i heroin. lepak je droga za bijednike, tj klince, a efekat je sranje. niko se ne drogira gljivama ludarama.
Pa i heroin je droga za bijednike, a nisi u pravu ni za to da se niko ne drogira ludarama.Sedi, 1.
Link to comment

bez zelje da se ponavljam, ipak sam prinudjen- dekriminalizacija pajda (van harm reduction terapije, tj. za okorele dzankoze), je S O M N A B U L N A idijotarija.

Link to comment
Uzgred, oružje i jeste u slobodnoj prodaji, samo je za njegovo držanje i/ili nošenje potrebna odgovarajuća dozvola.
Sam sebi uskačeš u usta.Da bi u Srbiji mogao da kupiš npr. pištolj, potrebno ti je sledeće:? zahtev;? uverenje iz suda da protiv tebe nije pokrenuta istraga ili podignuta optužnica;? uverenje ovlašćene organizacije da si obučen za rukovanje vatrenim oružjem; ? dokaz o uplaćenoj administrativnoj taksi. Kasnije se oružje mora registrovati u MUP-u kako bi se dobio oružani list.To NIJE slobodna prodaja oružja. Slobodnu prodaju oružja imaš, recimo, u Americi.
Poenta koju ovde masis zajedno sa harperom je da legalizacija necega nije jednako i slobodnoj prodaji. Sta je recimo sa maloletnicima? Da li se zalazem da se i maloletnicima omoguci pristup heroinu? Pa naravno da ne.
Poenta koju ti mašiš je da se legalizacijom narkotika (i liberalizacijom prodaje oružja) širi baza korisnika zbog olakšane dostupnosti problematične robe.
Poenta je u tome da bi se legalizacijom silne milijarde koje se sada ulazu u borbu protiv sirenja narkotika, ukljucujuci i sponzorisanje raznih prljavih ratova sirom sveta (Kolumbija, Avganistan) mogle uloziti u programe koji bi se pozabavili pravim uzrocima narkomanije. Medjutim, takvi programi daju rezultate obicno dugorocno i ne zvuce dovoljno populisticki kao rat protiv droge, rat protiv dilera, rat protiv organizovanog kriminala, rat protiv ....
Daj čoveče, nemoj mi reći da si ozbiljan. :lol: Sad će neko potegnuti pitanje a kako mogu alkohol i cigarete, a ne može droga, ovo, ono...Zbog para. Promet ove robe se striktno kontroliše jer je državi u interesu da joj se slije što više novca u budžet. Socijalno odgovorne države poput onih u Skandinaviji namerno razrezuju ogromne takse kako bi se konzumiranje ovih proizvoda smanjilo.Da se ja pitam, ja bih razrezao 10 puta veće takse za alkohol i cigarete. Zašto? Zato što ljudi koji se truju tim sranjima troše mnogo više novca iz zdravstvenog budžeta od ostatka populacije. Ako hoćeš da se truješ o državnom trošku, plati bato!Mnoge vlade ne žele da se suprotstave ovom problemu na najefektivniji mogući način, pa umesto podizanja taksi uvode zabranu pušenja na javnim mestima. Jasno da su izdaci za lečenje boleština prouzrokovanih alkoholom i cigaretama mnogo veći od priliva u državnu kasu nastalog prometom ove robe, ali nije popularno odmah lupiti ljude po džepu. To dolazi kasnije. Moraju političari malo da lelemude, dok se narod privikne...
Link to comment
Pa i heroin je droga za bijednike, a nisi u pravu ni za to da se niko ne drogira ludarama.Sedi, 1.
kahm, ima dosta selebritija koji su (bili) navuceni. da li znas ijednog koji duva lepak? sto se ludara tice, bemliga, nikad nisam cuo da se neko njima radi (sem u vojsci, al to se ne racuna).
Link to comment
Sam sebi uskačeš u usta.Da bi u Srbiji mogao da kupiš npr. pištolj, potrebno ti je sledeće:? zahtev;? uverenje iz suda da protiv tebe nije pokrenuta istraga ili podignuta optužnica;? uverenje ovlašćene organizacije da si obučen za rukovanje vatrenim oružjem; ? dokaz o uplaćenoj administrativnoj taksi. Kasnije se oružje mora registrovati u MUP-u kako bi se dobio oružani list.To NIJE slobodna prodaja oružja. Slobodnu prodaju oružja imaš, recimo, u Americi.
To jeste slobodna prodaja oruzja; po tvojoj logici, nijedan gradjanin ove zemlje nije slobodan da vozi automobil, ili neko drugo motorno vozilo, ne rachunajuci skuter. Jer da bi to mogao, morash da:1) dobijesh lekarsko uverenje da si sposoban2) prodjesh obuku 3) polozish test4) chak morash periodichno i da produzavash dozvoluBig Brother is watching us all.p.s. Primetio sam i na nekom drugom topicu da neko pominje friggin' liberal crybabies... realno, te tipichno americhke vatrene podele na pro life/pro choice, nra/everybody, stem cell research i ostale pizdarije mi deluju smeshno i nezanimljivo i kad ih gledam na TV-u, a pokushaji da se to nekako prenese na zemlju Srbiju pogotovo. Ako je vec dotle doshlo, vreme je da probash s nekom drugom kinematografijom.
Link to comment

Ako je "ludara" genericki naziv za halucinogene ćepurke onda se one masovno konzumiraju. U mojoj ulici postoje cak tri radnje koje prodaju "ludare".

Link to comment
kahm, ima dosta selebritija koji su (bili) navuceni. da li znas ijednog koji duva lepak?
Dee Dee Ramone?ramones1.jpgNumera broj šest.

Now I wanna sniff some glueNow I wanna sniff some glue now I wanna have somethin to doAll the kids wanna sniff some glue all the kids want somethin to do1-2-3-4 now I wanna sniff some glue now I wanna have somethin to doAll the kids wanna sniff some glue all the kids want somethin to do

Edited by Buck Naked
Link to comment

Venome, govorimo o tome koliko država olakšava dostupnost određene robe, u ovom slučaju vatrenog oružja, narkotika itd.U Americi je dovoljno da imaš 21 godinu, pokažeš bilo kakav ID i na licu mesta popuniš neke formulare (razlikuju se od države do države). Kod nas je procedura složenija i restriktivnija.Potpunio se slažem da su američke podele na pro life/pro choice potpuno neprimenljive u Srbiji iz milion razloga. Naravno, to nije nikakva prepreka da diskutujemo na nivou principa.

Link to comment
p.s. Primetio sam i na nekom drugom topicu da neko pominje friggin' liberal crybabies...
ortodox-wanna-be kreacionisti, perhaps? pusti, nisu vredni ni nano-pohabanja tastature.
Link to comment
Jasno da su izdaci za lečenje boleština prouzrokovanih alkoholom i cigaretama mnogo veći od priliva u državnu kasu nastalog prometom ove robe...
jel ovo znas pouzdano ? onako napamet bih rekao da je obrnuto, i to mnooogo obrnutije. pitam, ne znam
Link to comment
Lele, ovaj viskoki^^ izgleda kao da snifa mišomor.
Pa, nije daleko od istine.Carbona not glueWondering what I'm doing tonight I've been in the closet and feel all rightRan out of Carbona Mom threw out the glueRan out of paint and roach spray tooIt's TV's fault why I am this wayMom and pop wanna put me awayFrom the early morning movie to the late late showAfter it's over nowhere to go And I'm not sorry for the things I doMy brain is stuck from shooting glue I'm not sorry for the things I do(Carbona je marka nekog razređivača ili tako štogođ)A nije i da nisu ostvarili uticaj na modernu omladinu. Pokrenut je čuveni ćasopis Sniffin' Glue tim povodom.Troll off. Edited by Buck Naked
Link to comment
Ako je "ludara" genericki naziv za halucinogene ćepurke onda se one masovno konzumiraju. U mojoj ulici postoje cak tri radnje koje prodaju "ludare".
jok, mislio sam na one koje se mogu naci u srbiji u prirodi. te tvoje sam i ja zvakao. al zar ih nisu zabranili?troll on/ a jeo ih je moj brat od tetke na jednoj tehno zurci. dolazi sav izbezumljen neuradjenom ortaku- "u jebote, koje je ovo sranje, zasto sam ga uzimao, sad sam video coveka bez ruke!". -"pa video sam ga i ja, nema covek ruku." /troll of
Dee Dee Ramone?
1 lasta ne cini proljece.
Link to comment
a uzroci su?
Uzrok u svakom slucaju nije to sto droge postoje. I da ne postoje, pojedinci bi imali potrebu da otupljuju svoja cula, makar udaranjem ciglom u glavu. Ja sam vec naveo glavni uzrok, a to je da je zivot kucka, a onda umres. A posebno je kucka prema nekima, jel'te.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...