Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

i ja bih voleo da vidim lika koji ce da pojede deset kilograma voca, svakog dana u toku nekoliko decenija i pozivi da prica o tome unucima. :D
Tacno. Samo voca nema oznacenog na ovom grafikonu kao necega sto je opasnije od kanabisa.
Link to comment
"All things are poison and nothing is without poison, only the dose permits something not to be poisonous."
Upravo tako. Grafikon izgleda tretira iste kolicine raznih supstanci i ne uzima u obzir eksponencijalnost stetnosti pri povecanju doza kod razlicitih supstanci.
Link to comment
Upravo tako. Grafikon izgleda tretira iste kolicine raznih supstanci i ne uzima u obzir eksponencijalnost stetnosti pri povecanju doza kod razlicitih supstanci.
Siguran sam u dvije stvari:
  1. autor grafikona ne tretira iste količine različitih supstanci, nego ih tretira po nekom, ovdje neexpliciranom kriteriju konverzije;
  2. naći će se forumaš, koji će to i objasniti;
  3. ovo ti je hvala za ono što si me branio posljednji put. :lol:

Link to comment
Siguran sam u dvije stvari:
  1. autor grafikona ne tretira iste količine različitih supstanci, nego ih tretira po nekom, ovdje neexpliciranom kriteriju konverzije;
  2. naći će se forumaš, koji će to i objasniti;
  3. ovo ti je hvala za ono što si me branio posljednji put. :lol:

:lol: Welcome back. Falilo nam je psihopata a ni sa gejevima ne stojimo bas najbolje.
Link to comment
Pa, ne bas. Kampanja o stetnosti pusenja je trajala par decenija pa nije proizvodila bas nista, sve dok se drustva nisu latila zabrana i proganjanja pusaca. Ja se secam da sam jos kao tinejdzer gledao seriju reklama "pusenje ili zdravlje, odlucite sami" pa nesto ne vidim da ljudi u Srbiji mnogo manje puse nego sto je ranije bio slucaj.
U poslednjih desetak godina skoro svi moji prijatelji su prestali da puše duvan, a od skora i ja. A niko nam ne brani.
Link to comment

Zanima me da li zagovornici liberalizacije narkotika imaju nešto protiv slobodne prodaje vatrenog oružja?Razmišljam, ne bi bilo loše da to ide u paketu. Čim naleti apstinentska kriza, pravac do obližnje trafike po Heckler & Koch pa da vidim majci tog junaka koji ne bi odobrio popust za stalnu mušteriju. Usput se može svratiti i do banke po bespovratni kredit...E, to bi bio raj na zemlji!

Link to comment
Zanima me da li zagovornici liberalizacije narkotika imaju nešto protiv slobodne prodaje vatrenog oružja?
Zaista naivno pitanje. Kao kada bi pitao zagovornike kriminalizacije narkotika da li imaju nešto protiv slobodne prodaje čokolade, slanine... da ne pominjem duvan&alkohol.Uzgred, oružje i jeste u slobodnoj prodaji, samo je za njegovo držanje i/ili nošenje potrebna odgovarajuća dozvola. Edited by gotivac
Link to comment
Zanima me da li zagovornici liberalizacije narkotika imaju nešto protiv slobodne prodaje vatrenog oružja?.......
Poenta koju ovde masis zajedno sa harperom je da legalizacija necega nije jednako i slobodnoj prodaji. Sta je recimo sa maloletnicima? Da li se zalazem da se i maloletnicima omoguci pristup heroinu? Pa naravno da ne. Poenta je u tome da bi se legalizacijom silne milijarde koje se sada ulazu u borbu protiv sirenja narkotika, ukljucujuci i sponzorisanje raznih prljavih ratova sirom sveta (Kolumbija, Avganistan) mogle uloziti u programe koji bi se pozabavili pravim uzrocima narkomanije. Medjutim, takvi programi daju rezultate obicno dugorocno i ne zvuce dovoljno populisticki kao rat protiv droge, rat protiv dilera, rat protiv organizovanog kriminala, rat protiv ....
Link to comment

dakle ne mogu da se nacudim o cemu vi ovde pricate uopste :blink: cela diskusija je krenula od tejinog posta o drozi "u slobodnoj prodaji" u nemackoj.nekoliko puta sam pokusao da objasnim o cemu se zapravo radi: o tome da se samo i iskljucivo pre minimum 5 godina registrovanim narkomanima, koji su bar dva puta neuspesno leceni metadonskom terapijom i imaju vise od 23 godine, odobrava snabdevanje heroinom i potrebnim priborom. jer su ljudi, eto, probali da ostave, imali zelju da bače drogu, ali metadon ne deluje na njih. nisu uspeli bez metadona, sto im i nije za zameriti, pa im drzava omogucava da do supstance koja im je neophodna da bi ziveli bez mucenja, dodju na nacin koji ih ne gura u kriminalne aktivnosti. cela stvar vec vise godina tako funkcionise i u svajcarskoj i ocenjeno je da je veoma korisna i humana. na koji nacin vi dodjoste do dopa na trafikama, raf pored cigareta i unucica, nije mi jasno.al' dzaba ja pricam, samo vi nastavite. PS ( i glavni razlog mog javljanja :) ) : velkom bek, Kinže

Link to comment
Poenta koju ovde masis zajedno sa harperom je da legalizacija necega nije jednako i slobodnoj prodaji. Sta je recimo sa maloletnicima? Da li se zalazem da se i maloletnicima omoguci pristup heroinu? Pa naravno da ne. Poenta je u tome da bi se legalizacijom silne milijarde koje se sada ulazu u borbu protiv sirenja narkotika, ukljucujuci i sponzorisanje raznih prljavih ratova sirom sveta (Kolumbija, Avganistan) mogle uloziti u programe koji bi se pozabavili pravim uzrocima narkomanije. Medjutim, takvi programi daju rezultate obicno dugorocno i ne zvuce dovoljno populisticki kao rat protiv droge, rat protiv dilera, rat protiv organizovanog kriminala, rat protiv ....
:lol: Da, u nekom boljem svetu. U onom, recimo, u kojem bi bilo moguce otpustiti policiju i ustedeti silne pare za sprecavanje sirenja kriminala da bi se te pare ulozile u zabavljanje sa pravim uzrocima kriminalnog ponasanja. Inace, ovo sa vodjenjem rata u Avganistanu ne bi li se likvidirao jedan od glavnih snadbevaca narkoticima je posebno simpaticno.Ja se ne izjasnjavam o tome da li sam za ili protiv legalizacije tzv. teskih droga, narocito zato (aram je u pravu) sto se to nece uskoro desiti, pa i nema nekog razloga da se time sada bavimo. No, tvrdim da ce se to desiti pre ili kasnije.
Link to comment
Poenta je u tome da bi se legalizacijom silne milijarde koje se sada ulazu u borbu protiv sirenja narkotika, ukljucujuci i sponzorisanje raznih prljavih ratova sirom sveta (Kolumbija, Avganistan) mogle uloziti u programe koji bi se pozabavili pravim uzrocima narkomanije.
a uzroci su? kakvi bi to programi bili i u kom periodu bi po tebi oni mogli da iskorene narkomaniju? Edited by Gonzo
Link to comment
:lol: Da, u nekom boljem svetu. U onom, recimo, u kojem bi bilo moguce otpustiti policiju i ustedeti silne pare za sprecavanje sirenja kriminala da bi se te pare ulozile u zabavljanje sa pravim uzrocima kriminalnog ponasanja. Inace, ovo sa vodjenjem rata u Avganistanu ne bi li se likvidirao jedan od glavnih snadbevaca narkoticima je posebno simpaticno.Ja se ne izjasnjavam o tome da li sam za ili protiv legalizacije tzv. teskih droga, narocito zato (aram je u pravu) sto se to nece uskoro desiti, pa i nema nekog razloga da se time sada bavimo. No, tvrdim da ce se to desiti pre ili kasnije.
Cini mi se da se ovde bavimo sta bi bilo najboje moguce resenje, a ne da li ce se ili nece uskoro desiti. Ovo je forum, a ne politicka stranka ili s njom povezani think-tank.Nije mi jasno kako se ne izjasnjavas, kada je jasno iz tovjih prethodnih postova da si protiv legalizacije.
Link to comment
Cini mi se da se ovde bavimo sta bi bilo najboje moguce resenje, a ne da li ce se ili nece uskoro desiti. Ovo je forum, a ne politicka stranka ili s njom povezani think-tank.Nije mi jasno kako se ne izjasnjavas, kada je jasno iz tovjih prethodnih postova da si protiv legalizacije.
Jasno je iz tona. Kad bi se sad pokrenula ta neverovatna akcija bio bih protiv jer sumnjam da je u ovom trenutku moguce ovo o cemu Anduril govori, da se ta legalizacija sprovodi istovremeno sa zestokom i uspesnom kampanjom ciji je cilj sabijanje narkomanije u misju rupu. U nekoj varijanti, kad bi to bilo moguce, da se legalizacijom olaksa zivot postojecim narkomanima a da se zaustavi ili makar znacajno smanji regrutacija novih narkomana, ne bih imao nista protiv. Dakle, moj je utisak da je stvar malo komplikovanija od toga da li treba ili ne treba legalizovati. Mnogo zavisi od toga da li je projektovani cilj obracun sa narkomanijom ili prelazak poslovnih dizgina u kontrolisanije i "dobronamernije", u svakom slucaju legalnije, ruke. Eto, nadam se da sam uspeo da objasnim svoje stanoviste.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...