Jump to content
IGNORED

Dekriminalizacija i legalizacija


Indy

Recommended Posts

Chudjenje za smelost da izjednachish bilo shta na osnovu jednog faktora. Ti ne gledash nishta chudno u ponudjenoj jednachini?
nista nisam izjednacio, samo sam doveo u vezu, a za to je dovoljan i jedan faktor
Link to comment
nista nisam izjednacio, samo sam doveo u vezu, a za to je dovoljan i jedan faktor
Pochelo je sa:
Poredjenje homoseksualizma i narkomanije ima smisla.
Nastavljeno sa:
Ajde uporedi, lebati.
Onda dolazi ruskabajka i kazhe da njen zakljuchak ima smisla.Mislim da sve vishe ima smisla Gonzov vapaj za zakljuchavanjem teme.Osim ako ne zhelish zaista diskutovati argumentovano.
Link to comment
Nije ni cudo sto je Miralem veliki postovalac Borisa Tadica i DS. Srednjeputas, samo da se ne talasa. Polu-resenja. A sve garnirano potpuno neodgovarajucim poredjenjima.
stvarno, u ormanu sam napravio oltar i tu se klanjam borisu. nego, zalagao bih se ja i za celokupna resenja, da ne izgledaju ko da ih je mali perica smisljao.
Poredjenje homoseksualizma i narkomanije ima smisla. Poredjenje narkomanije i kradje nema.U prvom slucaju aktivnost ne rezultira u krsenju prava i sloboda drugog.U drugom slucaju je u pitanju direktno krsenje slobode.
gledaj, nisam ja retard pa da poredim narkomaniju i kradju (ili heroin i pivo). mada, nekako, kradja ume da usledi iz narkomanije. uporedjivao sam legalizovanje 1 krivicnog dela sa drugim, i to prilicno proizvoljno. moglo je i silovanje tu da stoji, opet bi se statisticki postigao uspeh. legalizuj proizvodnju, dilovanje, navlacenje klinaca i bog da te vidi. to bi mozda i razumeo, da ti se razmisljanje ne svodi na ponavljanje mantri.
I na kraju, citajte sta je napisano. Nije argument za legalizaciju da ce se procenat narkomanije smanjiti vec da se nece povecati a da ce se druge propratne stvari (kriminal i mafija) smanjiti. Optimalno resenje, osim za malogradjane.
nece se povecati? kako si dosao do tog zakljucka? po treci put ponavljam, ucini nesto jeftinijim, kvalitetnijim i lakse dostupnim, potraznja ce se povecati. vazi i za meso, hleb, automobile, kamione i avione.ili, ovako- stavi sopstvenoj deci (ako ih imas) horsa pod nos, pa cekaj da vidis da li ce se ponasati kao razumne individue koje ce razmisliti o svemu i doneti pametnu odluku. ili ce hteti da vide kakvo je to zabranjeno voce. eto, uveren sam da si, kao nemalogradjanin i svetski covek koji prica iz iskustva, spreman na taj korak.
Link to comment
ma ne radi se o samokontroli, niko nije "savrseno in control" ...
pretpostavljam da se radi o nekom opstem mestu koje nije potrebno dalje elaborirati ?
:lol: gledaj, niko nema volje da eksperimentise sa klincima i slobodnom voljom i mogucnostima izbora. pa da cekamo da prvo misle da imaju sve pod kontrolom, pa skontaju da ipak nemaju, pa krenu da prave sranja i sebi i okolini i nikad se vise ne skinu. suvise su velike stvari u igri da bi se zajebavali i glumili tolerantne liberale.ti radi sta god oces, drogiraj se i misli da drzis situaciju pod kontrolom i boga za muda, ali ne ocekuj da te drzava i okolina podrzavaju u tome i izdrzavaju te kad se sjebes.
stvari stoje ovako: s jedne strane civilzacijskog spektruma imas jednu vrlo doslednu filozofiju koju savrseno olicava ona lopata koja udara onog nesrecnika da bi ovaj silom ozdravio, a sa druge strane imas ovo sto sam ja rekao: use i u svoje kljuse, individualna odgovornost individui i nema plakanja zbog 'zlog' drustva, 'zle' majke prirode, 'zlih' sila. sve ostale varijante izmedju ove dve su zapravo vestaski izkonstruisane da se ne bi bilo doslednim sa ovom drugom varijantom. nije to stvar liberalizma, tolerancije vec samo logike i doslednosti.a svaki argument koji u ovakvim raspravama involvira decu je vrlo tendenciozan jer maltene da nema pomisli, stava ili cina koji se ne bi mogao opravdati iz ljubavi prema detetu ili koji makar ne bi proizveo trenutacnu empatijsku reakciju kod ljudi. a to je zapravo podsvestan ili svestan strah od loseg roditeljstva i nedostatka kontrole [dakle licemerje], a znamo da ko ne moze i nije sposoban da ima decu i kontrolise decu, zapravo i ne treba da ima decu. takodje upotreba reci 'eksperiment' je veoma tendenciozna, ali pretpostavljam da je to izlisno reci. uz svo uvazavanje tvojih stavova Miraleme, moje je samo da skrenem paznju na logicku rupu u kojoj se most likey krije licemerje.
Link to comment
Onda dolazi ruskabajka i kazhe da njen zakljuchak ima smisla.Mislim da sve vishe ima smisla Gonzov vapaj za zakljuchavanjem teme.Osim ako ne zhelish zaista diskutovati argumentovano.
nisam valjda duzan da diskutujem onako kako ti mislis da je jedino ispravno. mozda skrecem temu u drugom pravcu ?otkud ti znas da je tvoj ugao gledanja merodavniji od mog?da li znas nesto o rastu populacije? da li znas koliko je vremena trebalo homo sapiensu da se namnozi od svog nastanka do jedne milijarde, a koliko da dodje od 1 do 6 ? koliko ce biti potrebno da se od 6 dodje do 60 ? jesi li video dijagram potrosnje nafte u vremenskom rasponu od 5000 godina ? :) mozda je i samo taj dijagram dovoljan da shvatis o cemu je rec.svestan sam da ovo izgleda kao tesko trolovanje teme, ali ako se malo upoznas sa problematikom shvatices da vlast nece prstom mrdnuti da resi problem narkomanije. ili preciznije "problem", jer to sto nama izgleda kao problem, njima je zapravo resenje drugog problema. pod vlascu naravno podrazumevam globalne mocnike, ne ove nase pilicare, oni su nebitni.narkomaniju je ljudima servirao sistem, nije se ona pojavila uprkos sistemu. zato je logicno da pomoc i ne treba ocekivati od sistema. Edited by ruskabajka
Link to comment
nisam valjda duzan da diskutujem onako kako ti mislis da je jedino ispravno. otkud ti znas da je tvoj ugao gledanja merodavniji od mog?
Naravno da ne.Ja uopshte ne tvrdim tako neshto. Ono shto tvrdim jeste da skrecesh sa onoga na shta si se nadovezao tj. hteo neshto da pokazhesh. I to je sigurno.Poshto mi se chini da nemash zhelju da argumentovano diskutujesh, nemam nameru da ti dalje pravim drushtvo.
a svaki argument koji u ovakvim raspravama involvira decu je vrlo tendenciozan jer maltene da nema pomisli, stava ili cina koji se ne bi mogao opravdati iz ljubavi prema detetu ili koji makar ne bi proizveo trenutacnu empatijsku reakciju kod ljudi. a to je zapravo podsvestan ili svestan strah od loseg roditeljstva i nedostatka kontrole [dakle licemerje], a znamo da ko ne moze i nije sposoban da ima decu i kontrolise decu, zapravo i ne treba da ima decu. takodje upotreba reci 'eksperiment' je veoma tendenciozna, ali pretpostavljam da je to izlisno reci. uz svo uvazavanje tvojih stavova Miraleme, moje je samo da skrenem paznju na logicku rupu u kojoj se most likey krije licemerje.
ovo je sama sustina licemerja, bravo Hartmanne sto si to tako plasticno srocio: zato sto se ti ne bi mogao kontrolisati, oduzeces pravo gagaorder [primera radi] da snifa/duva/bode se iako je ona, za razliku od tebe, savrseno in control of what she is doing? tj. zato sto si ti individualno neodgovoran i nesposoban, stavices sve ljude oko sebe u istu poziciju i shodno tome, zahtevati orvelovske drzavne mehanizme, jer zapravo ne umes hendlovati sebe?solid gold, Hartmanne, solid gold.
Boldovano, u dva posta su ti zaista smele opaske.Znachi, niti jedan roditelj kome se dete pochelo drogirati nije sposoban da bude roditelj.Koliko to narkomana savrsheno kontrolira svoj porok? Edited by cedo
Link to comment
ovo je sama sustina licemerja, bravo Hartmanne sto si to tako plasticno srocio: zato sto se ti ne bi mogao kontrolisati, oduzeces pravo gagaorder [primera radi] da snifa/duva/bode se iako je ona, za razliku od tebe, savrseno in control of what she is doing? tj. zato sto si ti individualno neodgovoran i nesposoban, stavices sve ljude oko sebe u istu poziciju i shodno tome, zahtevati orvelovske drzavne mehanizme, jer zapravo ne umes hendlovati sebe?solid gold, Hartmanne, solid gold.
Potpuno sam kontrolisan, drogiram se 15 godina i imam neki normalan život za ljude oko sebe. Prilično odgovorno i sposobno moraš priznati. Meni je drago što ima odgovornih i sposobnih ljudi, ja sam od onih koji su sa 15-16 tražili šta će jače da ih udari. Mora neko da bude i loš da bi vi ispravni imali po kome da kenjate.
Link to comment
Poshto mi se chini da nemash zhelju da argumentovano diskutujesh, nemam nameru da ti dalje pravim drushtvo.
gresis, imam veliku zelju da diskutujem, samo mi fale argumenti.
Link to comment
...jer bi mi se dopalo a onda bi prso.
Eto jos jedne slicnosti sa homoseksualizmom.Najbolje da ruskabajka et al zavedu 1 talibanizam, i nema da boli guza, a i lopate mogu da se ostave za shoder.
Link to comment
He he Marli ja sam narkofan a nikad nisam imao muda za nešto više ozbiljnije jer bi mi se dopalo a onda bi prso.
ni ja nisam probao nista ozbiljnije, iako su se svi u mom okruzenju razvaljivali, ali ne bih duvanje nazvao drogiranjem. nikad nisam upoznao coveka koji je zavistan od trave. ja vec duze vreme ne pusim travu i nikada nisam imao osecaj da moram da zapalim dzoint. jel se seca neko dijaloga viloticke i nekoga na onom forumu?! isao je otprilike ovako:neko iz mase: "ja pusim travu"viloticka: "ti si narkoman"nim: "nisam, ne osecam nikakvu zavisnost"v: "pa sto onda ne ostavis"nim: "pa zato sto necu"v: "onda si narkoman"nim: "nisam , samo ne zelim da ostavim posto mi se svidja"v: "jesi, narkoman si"i tako u krug... :D Edited by kojot
Link to comment
Eto jos jedne slicnosti sa homoseksualizmom.
da, da, " ko je probao nije se vratio " cuh jedared opasku za homoseksualizamevo cedo kolekcioniraj, kolko faktora je mjerodavno?
Link to comment
ni ja nisam probao nista ozbiljnije, iako su se svi u mom okruzenju razvaljivali, ali ne bih duvanje nazvao drogiranjem. nikad nisam upoznao coveka koji je zavistan od trave. ja vec duze vreme ne pusim travu i nikada nisam imao osecaj da moram da zapalim dzoint.
Nisi imao onaj osećaj kad ujutro prvo zapališ da bi namestio krevet? Koji si ti rasta... :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...