Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

Ne, nije u pitanju klasicna pauza u emitovanju serije (+- mesec dana ), duze ce se cekati na finalne epizode.
Mislio sam na ovu dvonedeljnu pauzu, zbog juče preskočene epizode.
Link to comment
  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Filipenko, lupaš, kraj je trebao biti uskoro samo zbog WGA štrajka, ali je to završeno na vrijeme, finalne epizode su sad negdje u produkciji, bit će full 22.Nego, jedan teaser, po onom što sam vidio na traileru za sljedeću, izgleda da se Tigh već neko vrijeme troši sa Capricom 6, i da će to, možda, otkriti Adama.. :o

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Ali bas!!!Ocekivanja su mi bila tolika da je nemoguce opisati. Znaci, vidim da je skoro kraj epizode, a ja jos se nadam kako ce se nesto dogoditi.Gledao sam odmah jutros i desilo mi se ono sto mi se nikad uz BSG desilo nije. Jedva uspeh ostati budan.Mislim, pogledacu je opet, cisto da se uverim kako nesto nisam prespavao, ali ubedjen sam da nisam.Ja sam toliko ocekivao od price oko Natalie (vizije neke pred upokojavanje, bilo sta, otkud znam... Neki znak, simbol...) Razocaravajuce!!!(ako nista drugo, ubedjen sam da smo videli najgoru epizodu ove sezone - ne moze losije od ovoga (nadam se) )

Link to comment
Ja sam toliko ocekivao od price oko Natalie (vizije neke pred upokojavanje, bilo sta, otkud znam... Neki znak, simbol...) Razocaravajuce!!!
Ma Natalie je nebitna šestica, ne znam zašto im je ona uopšte vođa, valjda zbog neplatinaste boje kose. Caprica je ta koja je imala vizije, što Head Baltara što Opera House...Zanimljivo je da su Tigh i Caprica Six napravili dete, dva lonca, zar to nije bilo prikazivano kao nemoguće? Tamo u prvoj sezoni, kad im je bilo superduper važno to što su Athena & Heelo zatrudneli? U međuvremenu smo imali i Cally & Tyrol bebu, evo sad i ovu treću...
Link to comment

Kako je brzo zavrsila... Vaistinu je nebitna :)Videcemo sta ce biti sa "decom". Vec sam, mislim, ovde pomenuo, ali hajde opet... RDM je rekao ranije da ce F5 biti potpuno drugaciji od "standardnih" Sajlonaca. Nije govorio na koji nacin i slicno, ali oni nisu isti. Pazi, mi bas nemamo ni neku jasnu predstavu za celu pricu oko Hibrida, tu ima neka veza. Ako nista drugo, ta trudnoca je samo dokaz toga da nisu isti. U prosloj epizodi je konacno Hera dobila vise mesta (najiskrenije sam ocekivao da ce slicno biti i u ovoj epizodi - a samo pomenuta 2x). Kad smo kod Here, meni je zanimljivo da je i ranije InHead 6 pominjala da je ona njeno i Baltarovo dete (vidimo i da je oni i izvode iz Opera House), tu mislim da ima necega. Kao sto mislim da ce deca biti kljucna za sam kraj. Ono... samo oni prezive, ili nesto slicno :unsure: . Ne znam. Puno je teorija, u prosloj epizodi su u 10 final minuta toliko stvari otvorili, ja sam bio ubedjen da u ovoj epizodi cemo gledati neku super brzu akciju i dobiti bar neki novi trag, ili cak odgovor. A dobili samo jednog psa :lol: Citao sam ranije i neke teorije da su F5, veoma moguce, neka ono mistik-god-like bica koja su sa Kobola i cija je duznost da prevedu ljude i Cylonce na Zemlju (tj. drugi svet). Ona scena na brodu sa Roslinkom (pre dve epizode, ili tri) je dodala na ozbiljnosti te teorije (vide se brojevi 12,11,10,9... kad kamera ide sa donje strane pramca ka gore), pa onda smo imali Andersa koji daje "utehu" upokojenoj Atheninoj sestri... Ima jos dovoljno epizoda do kraja i sve se moze lepo zatvoriti i zaokruziti (ali sa epizodom kao sto je ova poslednja bude u meni sumnju da ce tako i biti)... Sad cu pogledati opet poslednju epizodu, mozda zaista nesto novo vidim :)I jedna zanimljivost (koja mozda daje odgovor zasto ce Cylons propasti lol

Link to comment

Znaci epizoda je skroz tres :huh: dobra postavka, lose razradjeno, neki kao skroz nepotrebni revolucionarni obrti...a Taj umesto da zavrsi u zatvoru postane komandant :huh: idi bre...

Link to comment

Ovu epizodu smo garant pokvarili nekima koji nisu jos gledali, ili i nije bilo sta pokvariti?Ali scena fight-a Matorog i Saul Tigh-a koja se zavrsava tako sto Adama ono uzima maketu i kaze: Koliko sam vec puta popravljao ovu stvar... lolNajvise me razocarao Romo Lampkin (meni omiljeni lik - kah, kah ...naravno ako izuzmemo Baltara). Tako sam ga pazljivo gledao i ocekivao da ce nesto "prisvojiti" i da ce to nesto kasnije igrati veliku ulogu. To je bilo toliko dobro u njegovom liku ranije... Opet... Mozda ovo nije njegovo poslednje pojavljivanje? I kako u bolnici nema Felixa? Pokusacu da ovu epizodu sto pre zaboravim.

Link to comment

Meni je uvođenje Romo Lampkina bilo dosta glupavo in the first place, onomad na suđenju. Tipično za serije kad krene frka sa zapletom, tresnu novog i "zanimljivog" lika da skrenu pažnju, što neobičnije to bolje - advokat kleptoman koji nosi naočare za sunce u mračnom svemirskom brodu. Missim... jumping the shark momenat.A tek sad nije bilo smisla, idem kod rečenog kleptomana da ga pitam koga da kandidujem za zamenika predsednice. Zašto, kako, gde je tu nastavak radnje - ništa nema veze.

Link to comment

Kleptoman bi znacilo da krade bez ikakve potrebe, ali on to nije radio! Secas se da je ukradeni deo kasnije iskoristio kao dokaz da je Kelly ucestvovala u bombaskim napadima. Nije kod njega nista slucajno, sve je unapred smisljeno. Tu je po meni sad i problem. Nije u ovoj epizodi nista iskoristeno od tog silnog potencijala. To me razocaralo.Pada mi na pamet i jedno sasvim banalno objasnjenje njegovog ponovnog uvodjenja... Mozda ce se u buducoj seriji Caprica pojavljivati young Romo dok uci kod deda Adame :lol: Ostavljam mogucnost da ce on ipak imati neku ulogu u nastavku serije (ali se bojim da je ova epizoda ipak snimljena tek tako, da prodje vreme...).Slazem se sa tvojim tumacenjem razloga njegovog uvodjenja u seriju, ali ne mogu se sloziti da je njegova uloga tada bila bzv. Te epizode u kojima se odvijalo sudjenje bi prosto bile dosadne bez njega. E sad... Zasto se Lee setio bas njega? Lee vidi sta se dogadja u quorum-u, vidi ko sedi tamo, kako je na prvom mestu i on stigao do tamo... Jasno je da mu treba savet od nekoga ko moze i zna prljavo da igra (prljavije od Tom Zareka), a mozda je Romo u pravu kad kaze: da je Lee njega zvao samo kako bi Lee-a i predlozio?Deluje kao da ja ovde pravdam RDM-a, ali ostaje da sam i ja razocaran epizodom. :)

Link to comment

Koja Keliy, pokojna Tirolova žena? Ne sećam se da je ona učestvovala u bombaškim napadima. IIRC, Romo Lampkin ima potrebu da krade, dakle onako kleptomanski, samo on to kanališe tako da mu bude "korisno", Baltarova olovka, Rozlinine naočare, itede. A epizode su bile dosadne i sa njim i bez njega.Meni nešto drugo pade na pamet sad kad sam gledao onaj "what the frak" recap ponovo: Zašto se onaj znak/supernova/crtež zove Eye of Jupiter, kad su ostali bogovi svi grčki a ne rimski? Eye of Zeus im je zvučalo manje impresivno?

Link to comment
Meni nešto drugo pade na pamet sad kad sam gledao onaj "what the frak" recap ponovo: Zašto se onaj znak/supernova/crtež zove Eye of Jupiter, kad su ostali bogovi svi grčki a ne rimski? Eye of Zeus im je zvučalo manje impresivno?
Pa to, saraju malo...npr. na battlestar wikiju je bila diskusija oko toga kako da ima battlestar koji se zove Columbia (nakratko pomenuta kao unistena u pilot-epizodi valjda), te otkud tamo ime Kolumbija, otkud Kolumbo pa sad, znaci da li je serija u buducnosti ili proslosti, itd. :lol: a garantujem da su to onako samo bezveze ubacili, npr. zato sto postoji shuttle Columbia...
Link to comment

Na nju sam mislio :lol: dok sam kucao...Naravno bombas je bio Kelly, ali onaj kapetan...I hajde kad vec pominjem Kelly (Chief-ovu zenu) da dodam. Kako je mene njen lik nervirao. Sve sa onim placljivim stavom i glasom. Ufffff...I mozda zvuci cudno, ali veoma moguce da jeste "zvucnost" Eye of Jupiter. Pa jos i Jupiter planeta blizu nase Zemlje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...