Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

ali dzejkej pre ubudzivanja, molim lepo.

 

pored adame i njegovog eksoa, sad mi mnogo drag i dr kotl, steta sto ga nema vise. ali najjaci utisak mi koliko je najgluplji dijalog vrcav, pametan i divan u odnosu na danasnju ponudu. dobro, sad ce to malo da padne u trecoj i jos vise u cetvrtoj, no je stvarno za rispekt.

 

super trivija koju sam kasno otkrila, baja koji glumi zareka 2.0 je bio ken, tj li adama u staroj galaktici.

Link to comment
  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

  • 5 months later...

Nije mi losa Battlestar Galactica, za sad. Svidja mi se daleko vise nego sto sam ocekivao. Ima stvari koje me nerviraju, npr. onaj naucnik sa britanski naglaaskom, kako se vec zove, je uzasan, al dobro. 

Link to comment

Gaius Baltar :D Ima čak i on zanimljiv arc u prvih par sezona. Ipak, ako izdržiš do negde poslednje dve sezone, čeka te teško razočaranje - sve priče se potpuno rasplinu, likovi rade šta kom piscu padne na pamet koje nedelje, zaplet postaje čista parodija, a kao rešenej misterija uvaljuje nam se Deus Ex Machina bez stida i srama. Pad u kvalitetu je neopisiv. 

Link to comment

Zavrsih prvu sezonu. Svidja mi se, uzbudljivo je, ovoono, ali malo smaraju sa vjerom, religijom isl. Ne zato sto mi smeta to samo po sebi, nego je toliko puta vidjeno, prakticno da ne postoji serija u kojoj se ta prica ne odvija na identican nacin [man of science postane man of faith].

Ne pomaze ni sto je man of science pakao dosadan, al dobro..

 

U svakom slucaju, nastavicu gledati, solidno je adiktivna :)

Link to comment

Druga sezona mi je za sad mnogo losija od prve, previse religijskog preseravanja. Daj bre neki rat, ovoono.

 

Ima još nešto da se probere do sredine treće, posle toga...Uf. Mada, čak i četvrta do mid season finala je bila onako zanimljiva, ali posle...

Link to comment

Prva i druga sezona i mini serija pre njih su najbolji SF prikazan na TV unazad nekoliko decenija. 

Pad kvaliteta u trećoj i posebno četvrtoj sezoni kada se sve pretvori u Dinastiju je žalostan.

 

I da znaš imaš i jedn film između , čini mi se druge i treće sezone, zove se Battlestar Galactica: Razor

Link to comment

Prva i druga sezona i mini serija pre njih su najbolji  drugi najbolji SF prikazan na TV unazad nekoliko decenija. 

 

Slažem se, Babylon 9™ je ipak prikazan pre 20 godina, a to je najbolji SF na TV-u ikad.

Link to comment

Možda i jeste, ali mene je medijska priroda prve polovine prve sezone Galaktike prikovala da gledam dalje, a to nije bio slučaj sa Babylonom 9. Jeftinije vizuelna simuacija romansijerskog sa treši izgovorom za odsustvo snažnije medijske onirije nije me ubedila da je ta serija bolja od, heh, pa naprosto čitanja nečeg sličnog...

Edited by Ajant23
Link to comment

Možda i jeste, ali mene je medijska priroda prve polovine prve sezone Galaktike prikovala da gledam dalje, a to nije bio slučaj sa Babylonom 9. Jeftinije vizuelna simuacija romansijerskog sa treši izgovorom za odsustvo snažnije medijske onirije nije me ubedila da je ta serija bolja od, heh, pa naprosto čitanja nečeg sličnog...

 

I mene je zato B9™ odbio na prvo gledanje, onomad. Ali je zato iz drugog pokušaja...uf.

 

Što sve, naravno, ni malo ne umanjuje vrhunsku vizuelnu i audijelnu prezentaciju Galaktike.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Zavrsio. Pod utiskom sam finala, mislim da nista gluplje u zivotu nisam pogledao. Finale Losta je za ovo Gradjanin Kejn. 

 

No, svejedno, nije mi zao sto sam pogledao seriju, iako je dobrim dijelom bila prilicno meh

Link to comment

Jedino je od finala gluplje kad pogledaš fanboy reviews na youtube, dubokoumne "analize" lika anđela čuvara i poslednjih kadrova sa robotima... Ne preporučujem za one sa slabijim živcima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...