Jump to content
IGNORED

Galactica


Musharaf

Recommended Posts

Vidim, imaš misiju da đubriš po SF klasicima. šta to govori o planu bog(ov)a za syfy žanr? Hoćemo li napasti dušmane da povratimo 1 srpsko-srpskog hibrida Deltu? Hoćeš li se zabosti kolima u Merkator u znak protesta i sa pištaljkama jurnuti na slovanačke horde konfekcionizma?
:blink:
Link to comment
  • Replies 393
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    54

  • Musharaf

    50

  • hazard

    39

  • Weenie Pooh

    38

Vidim, imaš misiju da đubriš po SF klasicima. šta to govori o planu bog(ov)a za syfy žanr? Hoćemo li napasti dušmane da povratimo 1 srpsko-srpskog hibrida Deltu? Hoćeš li se zabosti kolima u Merkator u znak protesta i sa pištaljkama jurnuti na slovanačke horde konfekcionizma?
:blink: :blink: :blink: Ups, i pošto sam ovo pročitala tri puta, ne razumem kakve to veze ima sa BSG, možda ti je ovo za neki drugi topik.
Link to comment

Aluzija na veliki plan bog(ov)a koji predviđa napad Battlestar-om Opera House na bazu-koloniju Sajlonaca radi spašavanja hibrida Here, tako što se Opera House zabode u koloniju i potom assault trooperi jurnu na horde centuriona. Surle i stiropor blede naspram takvog cunning plana, koga se ni Boldrik iz najboljih dana ne bi dosetio.

Link to comment

QQ & leleEpizoda bolja od prethodnih. Akcija, nekakva prica i pokusaj raspleta...AliAjde Kara sad upisi neke brojeve u FTL i eto nas pri planeti koja resava sve probleme! U je! - this, children, is what we call a "plot device". A stupid one, at that. A o drugom plot device-u zvanom nuklearke da ne pricamo. That, children, is what we call a "cop-out"...Kara koja nestaje odjedanput - docim je ona bila duh/andjeo koga su vidjali svi medjutim, a ne samo 1 osoba kao andjela Baltara i andjeliju SixNa kraju smo ostali sa misticnim Bogom/stagod koji eto stvara civilizacije (?) ne b' li se malo sevio, je l'. Ih, šeege?Jedino sto sam se razocarao na kraju kad je andjeo Baltar rekao, shoosh, he doesn't like that name, da ce da krenu da sviraju Stounsi a ne Hendrix/Dylan (znate koju stvar..."hope you guess my name") tako bi bar ugodjaj bio potpuniji i sve bi dobilo neku dualisticku manihejsko-paterensku da ne kazem bogumilsku crtu.Oh, and we'll call it Earth...'cause we've earned it! A, ha, ha ha! Brate...edit: I da, ostasmo bez odgovora na to sta je bilo na Kobolu, ko/sta su onih 12 bozanstava i kakve veze imaju sa Bogom(?), a o rupi zvanoj Kara Thrace i da ne pricamo...

Edited by hazard
Link to comment

Mislim da je rekao "she doesn't like that name". No dobro, nebitno. Na Kobolu je, rekoše, bilo isto što i na Zemlji itd. odnosno verovatno je bio neki masovan rat ljudi tj. plemena pa su svi morali da beže. Bogovi sa Kobola su, osećam, bili po 1 božanstvo-zaštitnik svakog od plemena.U svakom slučaju cela kompozicija serije odzvanja poput najlepše balade - Borisa Bizetića.

Link to comment
http://www.nj.com/entertainment/tv/index.s...a_ronald_d.html
Moore: It's exactly like Boxy. Kara, I think, is whatever you want her to be. It's easy to put that label on her: Angel, or Messenger of God, or whatever. Kara Thrace died and was resurrected and came back and took the people to their final end. That was her role, her destiny on the show... We debated back and forth in the writers' room for a while on giving it more definition, and saying, definitively, "This is what she is," and we decided that the more you try to outline it and give voice to it and put a name on it, the less interesting it became. We just decided this was the most interesting way to go out, with her disappearing without trying to name what she was.
Ahahahahaa :lol: znaci ni oni nemaju pojma...
Link to comment

eh, nekada su se snimali sci fi klasici. da se podsetimo starih, dobrih vremena, odlične glume, inventivne scenografije i sjajnih story arc-ova:

Edited by Musharaf
Link to comment

ovo je bila serija...klasikand then the universe decided ahahahaha:ništa dilan, ništa anđeli, nego glasovi u offu i 1 pogled koji prži. klasika!

Link to comment

Meni je najvece razocarenje sa Galaktikom to sto pisci na pocetku nisu imali vec zamisljenu celu pricu, rasplet i kraj - barem neku skicu. Mislio sam da postoji takav koncept, i da je samo bilo razvlacenja i dodavanja nepotrebnih epizoda da bi serija trajala sto duze - ali na kraju su sami priznali da su izmisljali u hodu. Sto je velika steta, jer ovo nije bio Star Trek koji moze da traje doveka pa onda kada opadne rejting treba okoncati seriju, nije kao da su planirali 10 sezona pa im je neko rekao na pola 4. da se serija otkazuje pa su morali na brzaka da smisljaju kraj, jednostavno videlo se od pocetka da to treba da bude jedna kompaktna, za pojam americke TV serije kratka celina.Sam rasplet kao takav u sustini nije los tj. svidja mi se kako su sve to ipak vezali na neki nacin sa "stvarnim" tj. danasnjim svetom - mada bi se meni licno mnogo vise dopalo da se stvar odigravala u nasoj dalekoj buducnosti a ne dalekoj proslosti - ali samo izvodjenje tog kraja je bilo lose. Mogli su to bolje da svezu. Kao da to nisu bili oni isti pisci iz prve 2 sezone.

Link to comment

Retko koja serija u danasnje vreme ima unapred sklopljenu pricu, pa cak i skicu iste. Posebno to vazi za sci - fi serije, koji nisu bas popularne u U.S. of A, a produkcija (iz ocitih razloga) kosta puno. Ja cak mislim da je serija (ako se u obzir uzme samo americko trziste) radila sa znacajnim gubitcima. Da nije bilo comic con konvencija i sve ostalo sto ide uz ove ala 'star trek' serije, sumljam da bi doziveli i 2 sezone. Seriju u proseku je gledalo manje od 2 miliona ljudi u Americi, gossip girl ima jaci rejting od BSG. Mozemo samo da budemo zahvalni NBC-u za ovaj closure, koji mnoge serije nisu imale.

Link to comment

Ne verujem da su gubili novac na seriji, inace tako mozemo da kazemo da ceo SciFi gubi novac. Imajmo u vidu da je u pitanju specijalizovani kanal na kablovskoj. Ako je Stargate izdrzao 10 sezona sigurno nije gubio pare, a ne vidim da je Stargate nesto skuplji od BSG. Scifi produkcije vise ne kostaju tako puno koliko izgledaju skupe ponekad, jer se danas sve radi sa CGI efektima. Americko trziste je ogromno, i svako moze da pronadje svoj kutak. Samo zato sto nesto nije masovna pojava u Americi (kao npr. Friends) ne znaci da ne moze da bude profitabilno.To sto kazes za pricu je tacno, ali BSG na pocetku nije izgledala kao "bilo koja serija" i bilo mi je logicno da to bude kompaktno. Da je BSG od samog pocetka licila na Star Trek:TNG, ne bi imao takva ocekivanja sto se price tice.

Link to comment

Kad sam rekao gubitak mislio sam na TV revenues samo iz USA. Zahvaljujuci NBC Universal BSG se gleda u celom svetu i nikako nije finansiski bust, inace je ne bi bilo. Isto vazi i za 2 stargate-a. Americko TV trziste jeste ogromno, ali tamo sci - fi trenutno nije u trendu, zato je BSG isla na sci - fi, a ne na NBC i zadnji star trek isao na UPN, a ne na CBS. Mentalist, NCIS, 3 x CSI, Desperate housewives su serije koji suvereno vladaju amerckim TV trzistem (bar sto se gledanosti tice). Sigurno bi BSG bila bolja kad bi isla na NBC-u, ali bi tada trebala da ima 7-8 miliona gledalaca, da bi dozivela 2. sezonu, a ne 1,7 miliona. Kako ne bi bilo zabune. Kad sam povukao paralelu izmedju BSG i star trek, mislio sam na koncept serije i na zanr, ne na pricu i sadrzaj.... tipicna comic con serija.

Link to comment
eh, nekada su se snimali sci fi klasici. da se podsetimo starih, dobrih vremena, odlične glume, inventivne scenografije i sjajnih story arc-ova:
Ako te zanima kako izgledaju Vorloni, mogao si da pitaš. Vorloni izgledaju kao sveta bića svake kosmičke rase, jer su od vremena pre pamćenja obilazili planete na kojima ima života i učili nativne stanovnike strogom, hijerarhijskom poretku, redu i zakonu. Zato ih ljudi vide kao anđele, a ostale rase kao svoja sveta bića. Zato nose zaštitne maske kada su u kontaktu sa drugim rasama i čuvaju tu tajnu.Naspram njih su Shadows, koji izgledaju kao demoni i egzistiraju u više dimenzija istovremeno. Za razliku od Vorlona i njihovih teza o poretku, miru i redu, oni smatraju da napredak i evolucija idu iz haosa i ratovanja, tako što preživljavaju najbolji.Vorloni i Shadows svakih X hiljada godina krenu u novi međusobni rat, koji zahvati sve živo u galaksiji. Ovaj put je svemirska stanica Babylon 5 u središtu zbivanja. It has all happened before, and it will all happen again.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...