Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Poznate su i mnogobrojne sporedne ekstravagancije ovog po mnogo čemu atipičnog prote. Svojevremeno duhovni savetnik beogradske fensi-šmensi ekipe, upravo one koja gaji posebnu strast prema new age-pravoslavlju i bla-truć-duhovnosti, u slobodno vreme honorarni predavač na Odseku za psihoterapiju i duhovno savetovanje u nekakvom čudu od škole pompeznog naziva University of Natural Medicine, otac Branislav – ta renesansna individua – ujedno je i strastveni ljubitelj brzih i teških motora te zagriženi biker. Što ovaj tragični slučaj dovodi u bizarnu vezu s ubistvom koje je pre nepuna tri meseca u Dubrovniku počinio jedan drugi sveštenik-biker – hm, koliko li ih je? - Don Ivan Sinanović. No, kako se sve sličnosti tom bizarnom podudarnošću iscrpljuju, vratimo se odmah našoj priči.
Arsenijević
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

O bože... Ti si zabrazdio da su roditelji gravni & jedini mogući krivci i sve gledaš iz te perspektive. Ljudi ti navode primere zdravih porodica kojima se to dogodoilo, džaba.Odrastao sam u porodici kakva se samo poželeti može, ali me prokleta radoznalost nekoliko puta mogla odvesti u mrak, nezavisno od toga. Da, verovatno je porodica pomogla da nadjačam radoznalost, ali se moglo desiti i pored nje takve da ne odolim.U krajnjem slučaju sve i da jesu roditelji isključivi krivci, šta treba po tebi da rade kad se sranje desi? Da ne šalju decu lopatašima? Naravno, ali je skoro nemoguće ostati razuman u toj situaciji, samo to pokušavam da ti objasnim. A i ovo što je ficrfiric napisao je dodatna dimenzija dubioze.
mene jako zanima sta se podrazumeva pod krivicom.
mislim da ovakvo razmisljanje amnestira narkomane koji su postali to pri zdravoj svesti i pameti, kad su se vec osamostaliliili, iz malko drugacijeg ugla: ne moze roditelj da bude kriv (ili zasluzan) za sve sto ce se sa "detetom" dogadjati u njegovom zivotu.
Opet ste istrgli iz konteksta (iz onoga sto sam pisao na predhodnih par stranica) moje reci, pa da pojasnim svoje stavove:1. U velikom broju slucajeva (ne znam kolikom, ali sigurno nezanemarljivom) narkomani poticu iz nefunkcionalnih porodica. Moguce je da ima narkomana koji poticu iz poridica u kojima su bili okruzeni paznjom i ljubavlju, od malena uceni da budu odgovorni, i sl. Ja ne znam ni za jedan ovakav slucaj, ali ga sigurno ima.2. Roditelji koji posle objavljivanja snimaka batinjanja iz Crne Reke poverili svoje dete (makar ono imalo i 40 godina) oca Branislava su potpuno poremecene licnosti, tek ako mi se pokaze kontraprimer, poverovacu da ovi roditelji nisu glavni uzrok necije narkomanije. Pod krivicom podrazumevam to da je dete bilo zanemarivano i fizicki zlostavljano. Ponavljam, ovo se ne odnosi na roditelje svih narkomana, vec na roditelje sticenika ovog centra "Sretenje". 3. Koliko sam pratio ovu diskusiju, primetio sam da je vise forumasa imalo prijatelje koji su bili, ili jos jesu narkomani. Nisam primetio da je iko izjavio da je prijatelj sa roditeljima nekog narkomana,
Link to comment
3. Koliko sam pratio ovu diskusiju, primetio sam da je vise forumasa imalo prijatelje koji su bili, ili jos jesu narkomani. Nisam primetio da je iko izjavio da je prijatelj sa roditeljima nekog narkomana,
Ja sam blizak sa roditeljima - to mi je brat. Klinac je počeo da se drogira posle dvadesete, sasvim kao odrastao. Porodica normalna, ima još braće, sportista, sve kako se poželeti može.Čini mi se da se ovde leti sa teme o Peranoviću na temu o narkomaniji kod nas, i mogućnosti da se ona predupredi.O Peranoviću je sve rečeno.O ovom drugom, kad se udubimo, nismo ni zagrebali. Ja jesam za to da svako, ko ima iole mogućnosti, pomogne u tom cilju. Nemam predrasude je li to u pitanju crkva ili pčelarsko udruženje koje bi ih vodilo u svakodnevnu seobu košnica. Ovako se sve namestilo na zicer, pop ubica, i dalje se sve kotrlja u tom pravcu, kad se završi priča o njemu rešiće se problem.
Link to comment

To je bilo isforsirano/nametnuto, kao što često biva na ovim temama. A na žalost i u srpskoj, i ne samo srpskoj, svakodnevnici.EDIT. Čak i pokojni Prele, koji je prilično pobrljavio od 90-tih pa do svoje smrti, u retkim trenucima lucidnosti napisao je negde nešto kao, ako me se primora da biram između Hendrixa i gusli, onda znam šta ću da izaberem. EDIT2. Ne gusle.

Edited by Indy
Link to comment

povodom ovoga, a i nekih drugih tema - ja problem vidim u državi i samo sa njom imam svađuništa od spc-a ne doživljavam kao obavezu, niti moram da budem pravoslavan niti me teraju da idem u crkvu, niti mi nameću neka pravila koja moram da poštujem, a i kada pokušaju da ih nametnu sasvim lagodno mi puca kita za te njihove pokušajetakvi su kakvi su u spc, a ima ih raznih, oni mene ne diraju, pa ni ja nisam zainteresovan njih nešto da diramsa druge strane, država ne radi svoj posao i na nju sam ozbiljno ljutkakvo god da je lečenje u pitanju, u ovom slučaju su bolesti zavisnosti, u nekim drugim su različite neizlečive bolesti, država stvara prostor da ljudi budu očajniji nego što je to normalno i prihvatljivo i država je ta koja kroz svoje organe ne želi da se bavi osuđenima na beznađe, njih prepuštaju vračarama, diletantima, nadrilekarima, isceliteljima i ostaloj fukariovaj pop je samo jedan od mnogih koji su koristili tuđu nesreću, a zloupotrebio je i službenu uniformu pri tome itdja bih od njega napravio jedan lep pokazni slučaj, šta je no noali jbg, pitanje je kada će mrmotima da dođe iz dupeta u glavu

Link to comment
Kupio sam manastirski hleba u maksiju pre neki dan.
Bolji je moravski, a još bolji ako ima sveži beogradski, u vekni. Edited by Oxymoron
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...