Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

+1 (na kapetanm-ovo i ficfiricevo)meni se nekako cini da je bottom line ove price ne naopaki odnos crkve i drzave, koliko cinjenica da ljudi ovde prosto ne veruju drzavnim institucijama (sa dobrim razlogom) i da ce stoga mnogo ko u Srbiji pre otici kod Peranovica nego u neki raspali centar za odvikavanje, pre kod medicine man-a nego u ambulantu, itd..

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

+1Edit: Kontam sto je MMD u ispizdjenju rekao da treba sve centre zatvoriti ali se ne slazem sa tim. Kovilj i jos neka mesta pomazu zavisnicima. Ne znam zasto se samo crkve (ortak je pominjao da i neka sekta ima dobar centar) bave tim problemom, ali dok je tako bolje je da postoji bilo sta nego nista.
rekoh: zatvoriti i poceti sve nanovo. otvoriti centre opet, ali uz nadzor drzave. ja znam da Kovilj dobro radi. medjutim, sta ako se tamo zapati neki Peranovic?
Link to comment

+1DarkA, kapetanm i frileDa država više brine o velikoj populaciji narkomana, što registrovanih što neregistrovanih i da ima više ustanova za njihovo lečenje, ne bi se dogodio Peranović.A što se manastita tiče, Kovilj radi dobro, imaju i psihijatre tamo i lekare.

Link to comment

nisu manastiri i monasi toliko loš izbor, zavisnicima su potrebni ljudi koji mogu da im posvete pažnju 24 sata dnevnopotrebno je da se napravi drugačiji sistem od postojećeg, jednostavno ne sme da postoji nijedan centar za odvikavanje koji nije pod ozbiljnim nadzorom i koji pored ljudstva zaduženog za socijalizaciju zavisnika nema dovoljan broj stručnjaka

Edited by Zugurosh
Link to comment

ma aj da budem opet djavolji (Bozji?) advokat....AA funkcionise, iako tu ne rade strucnjaci.ali, posto drzavne ustanove, takve kakve su, ipak nisu zabelezile nijedan slucaj ubistva narkomana sa 50 udaraca gvozdenom palicom, mislim da je sada izlisno pricati o tome da li su crkvene alternative dobre ili ne. sve pod lupu da se stavi, i da se vidi kakvi su kriterijumi za prijem zavisnika i koliko ih je to kostalo i gde te pare zavrsavaju.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Zašto mora Isus da bude umešan?
Zato sto oni tamo ne isteruju drogu, koliko uteruju boga. A kako stoje stvari (prema vestima ovde prosledjenim), uopste ne isteruju drogu, ako znate nasta mislim.
Link to comment
AA funkcionise, iako tu ne rade strucnjaci.
I Taliban je efikasan protiv alkohola, cuo sam.EDIT. Da zakljucim, bolje dop nego pop. Over & out. Edited by Indy
Link to comment

Indy,Slažem se. Bio bi to neki drugi xyz batinaš. Peranović je sam skrenuo pažnju na sebe, eksponirao se.Sorry, nisam čitala temu od početka, ne znam da li je neko spomenuo Peranovićevu porodicu. Sam njegov odnos prema sopstvenoj porodici govori sve. Da je čovek bolestan.Zašto je Crkva počela da se bavi rehabilitacijom narkomana? Možda da pomogne državi. Lično se ne slažem sa tim, ali Kovilj me demantuje.Da li neko zna ko nadzire komune u svetu? Da li su pod patronatom države ili crkve? Pitam, jer me zanima, narkomana ima u celom svetu.Znam kroz koje muke prolaze moji rođaci koji imaju sina narkomana u Australiji.

Edited by Dzudi
Link to comment
I Taliban je efikasan protiv alkohola, cuo sam.
Ma i ja sam video dzankije koji su se okrenuli veri (doduse ne hriscanskoj nego krisnaistickoj).Nisam pametan da li je to zamena jedne adikcije drugom, mozda i jeste.takodje over and out, ne zelim da ucestvujem u zameni teza: sada je nebitno da li crkva pomaze zavisnicima. bitno je da je crkva (da, crkva. kada se radi dobro, onda Crkva cini dobro, a kada se pocini zlocin - onda je pojedinac. i am not buying that) pocinila visestruki zlocin: nasilje, zataskavanje nasilja, nagradjivanje nasilja i na kraju, konacni cin nasilja. prvo to da se vidi ko je kriv i da lete glave, pa posle da se prica o Kovilju. da, bolje dop nego pop. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Zato sto oni tamo ne isteruju drogu, koliko uteruju boga. A kako stoje stvari (prema vestima ovde prosledjenim), uopste ne isteruju drogu, ako znate nasta mislim.
Pa to je onda problem, pričamo o različitim stvarima. Država se ne bakće sa zavisnicima osim što ih svojim, recimo, nedelovanjem stvara. Kapaciteti u državnim ustanovama su smešno mali za naše potrebe. Ukoliko crkva želi da pomogne u borbi za živote - ja to ne bih odbio, samo bih do tančina definisao uslove. Imaju ljude koji mogu da se posvete, imaju kapacitete, nedostaju stručnjaci pod čijim bi se nadzorom sve odigravalo, i nezavisna kontrola od strane države.Ovako kako je sada ne valja, ne bi valjalo ni da sutra bilo čiji program lečenja vodi neko posebno vičan staro grčkom ili čemu god, ali ako ti ljudi mogu da pomognu, posao države je da ih iskoristi na pravi način ili ako je procena da ima dovoljno kapaciteta da ih odbiju.
Link to comment

Crkva nema sanse da izleci narkomane za stalno. Oni su ljudi totalnog sloma samopostovanja i umesto da ih podigne crkva ih gura u nove poniznosti. Nema sanse.

Link to comment

Ja uopšte ne govorim o tome da crkva ili džamija ikoga leči, to rade liječnici. Govorim o iskorištavanju ljudi za deo posla, koji imaju i kada i gde, a bar po definiciji i dovoljno ljubavi da to rade.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...