Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Beograd -- Branislav Peranović tvrdi da nije tukao Nebojšu Zarupca i da je on umro jer se predozirao heroinom. Samo mu je lupio nekoliko šamara, piše Press.Advokat Ilija Radulović za Press prenosi Peranovićeve reči da je Zarubac umro od droge pola sata posle razgovora s njim iako je policija navela da je izbrojano čak 100 udaraca na telu štićenikaEkskluzivno za Press Peranovićev advokat Ilija Radulović prenosi sveštenikove reči i drugu, dosad neispričanu verziju tragičnog događaja u Centru za odvikavanje narkomana u Jadranskoj Lešnici.Peranović kaže da je Nebojša bio njegov miljenik, favorit, imao je u njega beskrajno poverenje. Nije plaćao za lečenje i za sve verme boravka samo je u centar doneo dve ovce. Bio je tamo na obostrano zadovoljstvo. Vodio je voćarske poslove, a to je velika čast ako se zna da su Peranovići po profesiji agronomi, prenosi Radulović priču Peranovića.Kako kaže, zbog dobrog vladanja tokom boravka u centru Peranović je procenio da treba Zarupcu da odobri šest dana odsustva. Peranović tvrdi da nije primetio da je Zarubac bio pod dejstvom droge kad se vratio u centar i da je određenu količinu heroina i uneo u centar. osam dana se drogirao krijući drogu u šumi."Peranović svima smeta jer on hoće da leči verom u boga, a ne otrovima. Uzrok traži, uzrok i leči", rekao je advokat Radulović.On za uhapšenog sveštenika ima samo reči hvale."Lično mislim da je Peranović istinski genije. On je, bez preterivanja, najplemenitiji i najpametniji čovek koga sam sreo u životu. Ima sjajan brak, petoro dece", rekao je Radulović.On je dodao da Peranović nema čega da se kaje, da je racionalan i uračunljiv i da se bavi metafizikom.
Zanimljivog sveta ima među advokatima.
Link to comment
Zanimljivog sveta ima među advokatima.
Advokat Ilija M. RadulovićČovek odozgoRođen u Kamenarima, kod Herceg Novog, u Boki Kotorskoj, 16.septembra 1937.godine, u svešteničkoj porodici....Kao što car David ostavlja etički testament svome sinu da bude hrabar i da bude čovek tako i mene otac, protostavrofor Marko, vaspitava i ukorenjuje u Jevanđeoske istine. Od njega sam saznao da »ko sije u Duh, od Duha će požnjeti vječni život« i »da je blagosloveno biti prognan pravde radi«.Ovako sam se »rodio odozgo«!...Ovakvo vaspitanje doživeo sam kao etički testament koji ostavlja car David svome sinu Solomonu kada mu kaže da bude hrabar i da bude čovek.Shvatio sam da je Duh čovečiji isečak Duha Večnosti i da vreme koje se ne okrsti večnošću nije vreme.U vremenu večnosti postoji smisao, život i postojanje, a straha i smrti nema.Sumatraista bi rekao: seoba ima, smrti nema!Takvo vaspitanje zna da je Telo bez Duha leš i odlučih da budem Čovek, a ne leš. Kroz kuću Robovanja koračao sam kao Čovek, a ne kao leš. Stavio sam sebe pod Sud večnosti:»Ja malo marim što me sudite Vi ili čovečiji dan, ali onaj koji meni sudi jeste Bog. »...
Mala je sansa da to nije ovaj lik...
Link to comment

to je bre onaj iz cestitog sepeoa, koji se posle nesto odmetnuo.nego, jeste li znali da u beogradu vec par godina radi veza?

Kao pionir Smanjenja štete kroz sprovođenje programa zamene igala od 2002. godine u Beogradu i Srbiji, tim Veze je svojim aktivnostima (zamena igala, distribucija informacija kroz razgovor i putem informativnih letaka, pružanje osnovne medicinske pomoći, kao i upućivanje i praćenje u zdravstvene i socijalne instucije) u Drop in centru i na terenu, u mobilnoj jedinici, stupila u kontakt sa preko 2000 IKD. Početkom 2006. godine su u Drop in centru otpočete i nove aktivnosti u cilju održavanje lične higijene (tuširanje, pranje i sušenje odeće) za korsnike koji su beskućnici, žive u lošim uslovima ili nemaju stalno mesto boravka, a od početka 2009. godine su u okviru redovnog tima angažovani socijalni radnik i pravni savetnik.
Link to comment

znam da su pre par godina imali vozilo koje je parkirano dezuralo u podvoznjaku kod Maxija u VStepe ispod crkvice. valjda su se posle povukli odatle jer je neko od lokalaca nesto kenjao. mozda sam nesto pomesao, ali to je koliko se secam

Link to comment

sigurno jeste, nema sanse da ih ima vise.danas sam bila tamo, dosta je toga na o'ruk, treba im svakakva pomoc, opsteg tipa, narocito sad otkako su krenuli sa tzv dnevnim boravkom.

Link to comment

a propos harm reduction-a (postojao needle exchange, koliko se sećam, i na karaburmi pa meštani digli dževu) obigrava spektar mišljenja: dobro, loše, mora.. možda je ovo poslednja, na žalost, jedino ispravno..strašne stvari.

Link to comment

ok. ja cenim da je takvim endžioovima potrebno, scratch that, NEOPHODNO, dati rezolutnu podršku najpre zbog ljudi u bezizlaznoj situaciji, kojima je svaka pomoć dobrodošla/s' neba sišla.neću se svađam, moje mišljenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...