Jump to content
IGNORED

Letnje haljine


Luka

Recommended Posts

Daj sliku. Da odmorimo oči od boja.Ja ove godine (kao i prošle, bezuspešno) tražim crnu haljinu do poda, za svaki dan. Nešto ultra jednostavno. A mrzi me da se cimam sa krojačicom, hoću gotovu!
nisam videla nijednu, a samo to i gledam. zersej preskacem, jer mi je sindza leti nepodnosljiva. jedinu koja je blizu tog kriterijuma videla sam u onilu, dugacka, crna, na bretele, lastis iznad grudi, lastis na struku, dole do zemlje, al od kolena raste cvece. eto, ja cvece ne volim, al ovo je na neki nacin prihvatljivo. cini mi se da je 6300 dinara?!
Link to comment

neam pojma, u mojoj glavi zersej je sindza, mozda nije, ne razumem se puno u materijale, pod prstom osetim sta je. kako god, primetila sam da ove sezone sinteticki materijali haraju. jednom sam se zjbla i kupila letnji poliester dzampsut, bio lep, sta cu. ima tacno dva dana u godini kad se poklope klimatski uslovi da moze da se nosi, a tad mi ionako ne padne na pamet. platila sam tu skolu :D

Link to comment
neam pojma, u mojoj glavi zersej je sindza, mozda nije, ne razumem se puno u materijale, pod prstom osetim sta je. kako god, primetila sam da ove sezone sinteticki materijali haraju. jednom sam se zjbla i kupila letnji poliester dzampsut, bio lep, sta cu. ima tacno dva dana u godini kad se poklope klimatski uslovi da moze da se nosi, a tad mi ionako ne padne na pamet. platila sam tu skolu :D
pa jesi sigurna onda za onu svilu :unsure:
Link to comment
pod prstom osetim sta je. kako god, primetila sam da ove sezone sinteticki materijali haraju. jednom sam se zjbla i kupila letnji poliester dzampsut
i ja se uglavnom oslanjam na opip metodu, plus pradavno završen kurs za švalje i iskustvo. poliesteri i ostali znojaž neupijajući užasi su druga priča - to baš izuzetno retko do nikada nosim, jer mi ne prija. žersej je zbilja veoma prijatan materijal, i lepo pada niz telo. sada je dosta uobičajena kombinacija materijala (jedna od haljina koje sam besila je upravo ta) 95% viskoza i 5% elastin - moje telo fino podnosi i tu kombinaciju.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ladno Zara i Naf Naf imaju iste haljine u ponudi. Nije baš isti kroj gore kod ramena, ali im isti materijal koji je i najkarakterističniji na ovoj haljini.http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/fr/en/zara-neu-S2013/358003/1249029/FLORAL+PRINTED+TUBE+DRESS1478020630_6_1_3.jpghttp://www.nafnaf.com/fr/robe-ajustee-fleurie-sans-manches.html?super_attribute[80]=483#super_attribute[80]=483tnr377ad-1353-1.jpgBože gospode, nisam znala da se to dešava.

Link to comment
Bože gospode, nisam znala da se to dešava.
šerloče, a da im napišeš pismo potrošača i pitaš kako to može?(na stranu što mi čudno kad vidim cveće na naf naf haljinama. imam ih 4 i sve su crne, sem jedne koja je na tanke sivo bele prugice :D)
Link to comment
Moraću da im skrenem pažnju. :D
ako ti ponude buljuk haljina da te ućutkaju - prihvati! i seti me se. -_-nosim 40 (neke modele i 42) i ništa iznad kolena, a sad bi mi pasovala neka marinplava na bele poprečne prugice. Edited by PointTaken
Link to comment
Ladno Zara i Naf Naf imaju iste haljine u ponudi. Nije baš isti kroj gore kod ramena, ali im isti materijal koji je i najkarakterističniji na ovoj haljini.
ma jes pljes. obično se ispostavi da šavovi nisu baš isti, da se materijal u spoju ne uklapa u jeftinijoj varijanti, i tako dalje i tako bliže. što ne znači da ne bih uzela jeftiniju, pogotovo kad je reč o nekoj ne-večnoj stvari, kao što je ova haljinica.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Super je ova prva, prava letnja. Mislim da kod takvog kroja ne možeš mnogo da omaneš s veličinom.
otvorena su ledja pa me jedino plasi da to ne bude veliko pa onda onako landara, ako znas na sta mislim.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...