Jump to content
IGNORED

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

jedan od admina sin Aleksandra Vučića. na ovoj kvazi grupi su u početku isto pisali svašta pa su posle pobrisali i sada kao nema govora mržnje i poziva na nasilje. većina pišača sa ove grupe i dalje djubri na nezvaničnoj grupi.
Danilo voli Stiva Nesa i Adrijanu Limu, kao i jedno 10 grupa gde se pominju delije. Klinac nema ni 10 godina, sudeci po slici... tesko da je on taj koji vodi profil. Edited by Milosh76
Link to comment

Da bi cela ova prica imala kompletnu sliku i pravilan tok, iskrneo se nadam da ce Brankica procesljati veze vodja navijaca sa politckim strankama.Radikalsa zastava se bar dve godine vukla u hali Pionir kada je KK Partizan djuskao Evroligu, a bilo je i drugih ispada13344246.jpgOdgovorno trvrdim da 2/3 ljudi koji idu na tekme su zdusno protiv bilo kakve 'politizacije' iste. Ali, vodje se pitaju..

Link to comment
"navijaci" su mogli samo da povuku Slobu za kitu da nisu imali milion ljudi iza sebe, tako da bi mogli da oladite sa tim argumentom
Nisu ih ti ljudi doveli. Nego neko drugi. Misliš li da bi neko od tih milion, prosečnih , normalnih palio, lomio ,razvaljivao i krao ?
a i te njihove 'zasluge' su se svele na kradju, paljenje i razbijanje.
Za to služe. Što bi rekli u filmovima - za ундерцоверед zadatke
Zaista, kad će vam dosaditi to sa hiperbolisanjem uloge navijača. Očigledno je da oni koji potenciraju ovu priču više-manje nisu bili očevici i učesnici protesta koji su vremenom doveli do rušenja Miloševića. Zbog takvih, iza 5. oktobra će ostati 2 priče:
  1. Navijači su izneli promene
  2. Hvala Legiji što nas nije pobio

Da zaključim ovu priču, evo primera. Kad je pred 5. oktobar bio protest protiv zatvaranja Studija B i B92, posle kraće govorancije započeli su neredi koje je izazvala policija bacanjem suzavca na demonstrante. Ubrzo su se ljudi konsolidovali, dohvatili smo se kamenica i par mojih prijatelja i ja smo krenuli da ih gađamo (pandure koji su preprečili Srpskih vladara prema Slaviji). Međutim, svu slavu je pokupio 1 lik, koji je imao Zvezdin šal i kojim je obmotao glavu kako se ne bi gušio od suzavca. On se popeo na zapaljeni kontejner i ta slika sa tih demonstracija je obišla svet. Međutim, većinu ljudi koji su iz besa i frustracije jurišali, praktično goloruki na policijski kordon, činili su studentarija i ljudi koji verovatno nisu u životu otišli na "tribinu". Znam to, jer su se takvi nalazili oko mene.

Pa sam si rekao .Jeste li ga vi, nezadovoljni, ali goloruki sa kontejnera mogli da zbacite? I da bi se on oko toga potresao ?
Narod je uzneo revoluciju 5. oktobra 2009. godine. Ali kao i u svakoj revoluciji, moraš da koristiš marginalne slojeve stanovništva, psihopate, kriminalce, navijače i ostali društveni šljam koji služi kao udarna pesnica. Kad ih iskoristiš za potrebe revolucije ili ih pohapsiš ili likvidiraš, a ne daješ im zasluge i ne odaješ nikakva priznanja. Tako se radilo u svim normalnim i progresivnim revolucionarnim pokretima od Francuske, Amerike pa nadalje ...
Tačno. Ali tu je bio zajeb. Nisu odmah reagovali, nego se osladilo - možda nam koriste nekad, u kasnijim obračunima. I otrgoše se kontroli. Da se razumemo- njih je koristio i raniji režim, a, po meni, pašu i ovom. Ništa slađe namestiti par stotina njih na neki opozicioni miting, da slika obiđe svet, koje su snage ovakve, a koje onakve.Malo se udaljih. Ali kao neko,relativno mator, i ko je video mehanizam upravljanja polusvetom u periodu Stambolića, uspona Miloševića, stvaranju 5oktobarskih promena i sadašnjeg stanja, nemam ništa protiv da na posebnoj temi razgovaramo, da ne trolujem
Link to comment

Niko svoje dijete ne uci da nekoga posalje u materinu na primjer. Ali, dijete cuje u kuci kako se neko salje u materinu pa u jednom trenutku i samo pocinje slati u PM. Zvalavi se ne folira, on zaista dijeli vrednosne stavove sa ekipom sa severa. Dobro je to znati.

Link to comment
Da zaključim ovu priču, evo primera. Kad je pred 5. oktobar bio protest protiv zatvaranja Studija B i B92, posle kraće govorancije započeli su neredi koje je izazvala policija bacanjem suzavca na demonstrante. Ubrzo su se ljudi konsolidovali, dohvatili smo se kamenica i par mojih prijatelja i ja smo krenuli da ih gađamo (pandure koji su preprečili Srpskih vladara prema Slaviji). Međutim, svu slavu je pokupio 1 lik, koji je imao Zvezdin šal i kojim je obmotao glavu kako se ne bi gušio od suzavca. On se popeo na zapaljeni kontejner i ta slika sa tih demonstracija je obišla svet. Međutim, većinu ljudi koji su iz besa i frustracije jurišali, praktično goloruki na policijski kordon, činili su studentarija i ljudi koji verovatno nisu u životu otišli na "tribinu". Znam to, jer su se takvi nalazili oko mene.
Priča o ovom događaju me uvek podseti na prijatelja koji u trenutku onog haosa skapira da pored njega, zdušno zasipajući policiju kamenicama (to beše ona kocka oko česme?), stoje i dva talentovana (tada ih je bilo dosta takvih) igrača Beobanke, M.K. i A.Š., koje sam znao preko drugog, školskog prijatelja. Plej i krilo na barikadama :lol: Drugo vreme bilo, valjda.
Link to comment
Na osnovu ovoga sto je sve proslo kroz dve emisije misli da se moze izvesti zakljucak da policija i tuzilastvo korektno odradjuju posao dok na kraju sudstvo sve ne upropasti...
Danas mi je komšinica ispričala šta je videla pre neki dan na Senjaku. Policajac zaustavio neku budalu koja je vozila velikom brzinom, tražio je dokumenta, ovaj mu bacio na ulicu. Policajac podigao, video o kome se radi i počeo da se izvinjava, sve mu vratio, pozdravio ćaleta i poželeo mu sve najbolje <_<
Link to comment
Niko svoje dijete ne uci da nekoga posalje u materinu na primjer. Ali, dijete cuje u kuci kako se neko salje u materinu pa u jednom trenutku i samo pocinje slati u PM. Zvalavi se ne folira, on zaista dijeli vrednosne stavove sa ekipom sa severa. Dobro je to znati.
On je bio redovan na severu i nije se trudio da to sakrije...Znam ga jos kao vatrenog zvezdasa dok je bio u bloku....
Link to comment

Nema ovo veze sa tim da li je neko vatreni navijac ili ne. Mozda si me pogresno shvatio. Stav klinca govori da bi zvalavi bi iskreno pjevao pjesme o Brankici, Urosu Misicu itd... kada ne bi bio u odijelu politicara. On zaista vjeruje u tu pricu. Nije to licemjerna politicarska spika kako bi se upoltronisao masi. Odijelo, lijepe rijeci, retorika, bijele rukavice su njegovo licemjerje. Kad to skine on je njihov. On ne vidi lose strane poruka koje se salju takvim pjesmama. Za njega je to jedna atmosfera. Razumijem politicare koji se plase navijaca. Kukavice su, podilaze im iz straha i to je ok. Mislim da je to lose ali takvo ponasanje razumijem. Razumijem i glupake koji ne shvataju kakvo se zlo krije iza te price. Ali on to zna, on nije glup, ovo gore govori da im se i ne poltronise. On je prosto, u svojoj kuci, kad se razgaci i upali tv debil koji psuje Brankicu i koji smatra da je onaj olos nasa decaOpasno je to sto ce taj covjek za koju godinu biti ministar ili tako nesto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...