Jump to content
IGNORED

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Jesu oni nevini dok se ne dokaze dilovanje droge, pokusaji ubistva, tuce i slicno. Ali ako kamera uhvati lice X sa bakljom u ruci onda je to veoma jasno sta se tu desava, zar ne? A ako grupa navijaca napravi haos u Pragu, zna se ko je isao u Prag i kako su dosli tamo? Ako im je Zvezda platila put, vize i slicno, onda je Zvezda posredni krivac i to je onda odgovornost kluba. Ona se vise u ovoj epizodi bavila Arkanom i Slobom nego Savijom i ostalim drugarima. Pre bih isao na konkretna, lako dokaziva pitanja, nego na opsta mesta...P.S. Nek mi bivsi komsija Savija oprosti, samo sam njegovo ime zapamtio od svih "navijaca"...

Link to comment
ne znam zasto kritikujete portparola. verujem da oni koji ga placaju imaju visoko misljenje o njegovom vecerasnjem nastupu.btw - zanima me zasto se evo vec u 2 emisije nigde ne pominje ime vladana batica. covek je bio ministar pravosudja upravo u periodu kada je formirana danasnja nomenklatura navijaca kao nedodirljive armije koja brani klub i naciju, a istakao se i personalnim resenjima iz svoje stranke tipa surbatovica kao gradskog sekretara za sport. to sto je danas niko i nista ga ne amnestira.
Pa oni su ga i doveli, na neki način. Petog oktobra su bili u priličnoj meri mobilisani na upadu u skupštinu, nekoliko hiljada njih, ma manje, kao jezgro su je zapalili. Da nisu možda to obavili meki grđani duvajući u pištaljke ?I pitanje je šta bi bilo da nisu tad prelomili, nosioci promenatmErgo, vođe navijača su sad nosioci spomenice i naravno da ih neće dirati da ne puste priču ko ih je kad i za šta koristio.Btw. kako u Batićevo vreme onaj klub iz Obrenovca postade prvoligaš ?
Link to comment
Petog oktobra su bili u priličnoj meri mobilisani na upadu u skupštinu, nekoliko hiljada njih, ma manje, kao jezgro su je zapalili. Da nisu možda to obavili meki grđani duvajući u pištaljke ?I
"navijaci" su mogli samo da povuku Slobu za kitu da nisu imali milion ljudi iza sebe, tako da bi mogli da oladite sa tim argumentom
Link to comment
"navijaci" su mogli samo da povuku Slobu za kitu da nisu imali milion ljudi iza sebe, tako da bi mogli da oladite sa tim argumentom
a i te njihove 'zasluge' su se svele na kradju, paljenje i razbijanje.
Link to comment
Pa oni su ga i doveli, na neki način. Petog oktobra su bili u priličnoj meri mobilisani na upadu u skupštinu, nekoliko hiljada njih, ma manje, kao jezgro su je zapalili. Da nisu možda to obavili meki grđani duvajući u pištaljke ?I pitanje je šta bi bilo da nisu tad prelomili, nosioci promenatmErgo, vođe navijača su sad nosioci spomenice i naravno da ih neće dirati da ne puste priču ko ih je kad i za šta koristio.Btw. kako u Batićevo vreme onaj klub iz Obrenovca postade prvoligaš ?
Zaista, kad će vam dosaditi to sa hiperbolisanjem uloge navijača. Očigledno je da oni koji potenciraju ovu priču više-manje nisu bili očevici i učesnici protesta koji su vremenom doveli do rušenja Miloševića. Zbog takvih, iza 5. oktobra će ostati 2 priče:
  1. Navijači su izneli promene
  2. Hvala Legiji što nas nije pobio

Da zaključim ovu priču, evo primera. Kad je pred 5. oktobar bio protest protiv zatvaranja Studija B i B92, posle kraće govorancije započeli su neredi koje je izazvala policija bacanjem suzavca na demonstrante. Ubrzo su se ljudi konsolidovali, dohvatili smo se kamenica i par mojih prijatelja i ja smo krenuli da ih gađamo (pandure koji su preprečili Srpskih vladara prema Slaviji). Međutim, svu slavu je pokupio 1 lik, koji je imao Zvezdin šal i kojim je obmotao glavu kako se ne bi gušio od suzavca. On se popeo na zapaljeni kontejner i ta slika sa tih demonstracija je obišla svet. Međutim, većinu ljudi koji su iz besa i frustracije jurišali, praktično goloruki na policijski kordon, činili su studentarija i ljudi koji verovatno nisu u životu otišli na "tribinu". Znam to, jer su se takvi nalazili oko mene.

Link to comment

Narod je uzneo revoluciju 5. oktobra 2009. godine. Ali kao i u svakoj revoluciji, moraš da koristiš marginalne slojeve stanovništva, psihopate, kriminalce, navijače i ostali društveni šljam koji služi kao udarna pesnica. Kad ih iskoristiš za potrebe revolucije ili ih pohapsiš ili likvidiraš, a ne daješ im zasluge i ne odaješ nikakva priznanja. Tako se radilo u svim normalnim i progresivnim revolucionarnim pokretima od Francuske, Amerike pa nadalje ...

Link to comment

Odgledao drugu epizodu. Ne znam tačno čemu komentari da je ova dosta lošija od prve, dobro, svakako različiti ljudi očekuju različite stvari, ali po mom mišljenju ovo šuta dupeta, a Brankica je mamojebač više no ikada.Početna retrospektiva od dešavanja '88-me, ulozi Arkana u konvertovanju energije sa tribina u ratne svrhe, ko je od kojih glavonja bio u upravi fudbalskih klubova, ništa to nije novo, ali je ipak sasvim jedna stvar znati to iz priča iz kafane i pijace, ili ako se zna kao "javna tajna", a druga imati to kao dobro složenu celinu u renomiranoj TV emisiji. I tematika je bila idealna za drugu epizodu - prva epizoda treba biti najšokantnija, opisati najveće barabe i najsvežija sećanja kao što je i bila, u drugoj polako treba istraživati istoriju problema, odlično urađeno. Marko Nikolski, Nikolovski, šta god. Ne slažem se uopšte da je ovo bio propust, "zašto se javio ako neće ništa konkretno da kaže". Malo mi je naivno očekivati da portparol i spin doktor bilo koje organizacije izađe pred kamere i da kaže "Znate šta, realno u pravu ste, nemam odbranu, jebi ga, govna smo, šta da se radi, do viđenja". Količina antipatije prema ovom čoveku je tolika da stvara sopstveno gravitaciono polje, no uprkos ličnom mišljenju, smatram da je ovo gostovanje bilo pun pogodak ove epizode*. Čak i treba reći da je čovek prilično dobro radio svoj posao - zamenjivao teze na finjaka, pravio izgovore (proces je u toku, svako je nevin dok ne bude osuđen, sve pre 6 meseci su stvari prošle uprave, a ne mene i ove), smeškao se, i non stop razdvajao svoje lično mišljenje od mišljenja organizacije za koju je plaćen da pokriva. Ne treba očekivati od njega da pokaže makar česticu morala i kredibiliteta. Zašto bi? Da vrati u nas neku veru kako su ljudi svuda, možda duboko, ali ipak na nekom nivou dobri? Brankica ga je maestralno prcala, i ova njegova odbrana bi možda bila nepropusna pred sudom prava, jer ako se držimo tehnikalija, ono što je on govorio može da prođe. Ali pošto "Insajder" kao emisija nije posvećena donošenju presude u sudu pravde, već vrednosnom i moralnom sudu svoje publike, ovaj "proces" je Nikolovskog odveo na vešala. Skrivanje, izvrdavanje, jeza i žmarci koje običan čovek dobija zato je njega samog sramota zbog ovog ljigavca koji priča je potpuna poenta tog segmenta. * donekle je propust bio, po mom mišljenju, pitanja postavljana ministarki sporta, nekako mi se nisu činila dovoljno precizna, ali sa druge strane, nisam siguran da bih mogao ponuditi bolja. Takođe (za sada) se prilično malo težine stavlja na pleća pravosuđa. Pričali su uglavnom iz tužilaštva, koji koliko mi znamo možda i rade savesnije svoj posao, ali od sudija i drugih koji dopuštaju odugovlačenje procesa ili ukidanje kazni za sada malo, valjda će biti i toga u kasnijim epizodama.

Link to comment

Mozda je to vec ovde neko pomenuo...ali mislim da je jako dobro sto Brankica kod svakog slucaja koji se oteze po ko zna koliko godina imenuje sudiju koji taj proces i slucaj vodi...svakako je znacajno pred reizbor sudija...Na osnovu ovoga sto je sve proslo kroz dve emisije misli da se moze izvesti zakljucak da policija i tuzilastvo korektno odradjuju posao dok na kraju sudstvo sve ne upropasti...

Link to comment

nema novih uhapšenih sa fezbuka a trovača se nakotilo do neba. na zvaničnoj grupi od juče do danas 15 komentara i tu svi paze šta pričaju. na nezvaničnoj grupi admin pobegao. tepisi bljuvotina: karanje, ustaše, lomače, pušenje kurca, lešnici. napravljena je i nova grupa za "podršku" brankici. kreator grupe Volim Samo Partizan je pre nego što je napravio svoju grupu djubrio na nezvaničnoj grupi pod pravim imenom i prezimenom. posle je obrisao sve svoje komentare i promenio avatar. zanimljivo je i to što je jedan od admina sin Aleksandra Vučića. na ovoj kvazi grupi su u početku isto pisali svašta pa su posle pobrisali i sada kao nema govora mržnje i poziva na nasilje. većina pišača sa ove grupe i dalje djubri na nezvaničnoj grupi.to su samo deca.

Link to comment
a i te njihove 'zasluge' su se svele na kradju, paljenje i razbijanje.
Nemoj tako, ipak su to nosioci nagrade za zivotno delo radija B92. :isuse:Danas, kada takvi (izmedju ostalog) pisu grafite i poruke tipa "B92 antisrpska kuca" i slicne, lepo je sto nas Brankica na to podseti. Edited by Jolly Roger
Link to comment
nema novih uhapšenih sa fezbuka a trovača se nakotilo do neba. na zvaničnoj grupi od juče do danas 15 komentara i tu svi paze šta pričaju. na nezvaničnoj grupi admin pobegao. tepisi bljuvotina: karanje, ustaše, lomače, pušenje kurca, lešnici. napravljena je i nova grupa za "podršku" brankici. kreator grupe Volim Samo Partizan je pre nego što je napravio svoju grupu djubrio na nezvaničnoj grupi pod pravim imenom i prezimenom. posle je obrisao sve svoje komentare i promenio avatar. zanimljivo je i to što je jedan od admina sin Aleksandra Vučića. na ovoj kvazi grupi su u početku isto pisali svašta pa su posle pobrisali i sada kao nema govora mržnje i poziva na nasilje. većina pišača sa ove grupe i dalje djubri na nezvaničnoj grupi.to su samo deca.
A tata ga je nacuio da treba da bude clan grupa kao sto su "UBI, ZAKOLJI, DA SIPTAR NE POSTOJI,,,!!!", "Док се земља око сунца креће,Звездини се хулигани умирити неће !!!", "zutog u grob-ako grupa sakupi 500 clanova ferre bije Strahinju Markovica" i slicnih bljuvotina?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...