Jump to content
IGNORED

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

I da li sam te dobro razumeo, Predrag Danilović je trebalo da rizikuje bezbednost svoje porodice, da angažuje dodatno obezbeđenje koje će 24/7 za svaki slučaj biti uz porodicu (decu pre svega) samo da bi mogao verbalno da osudi navijače? Koji bi efekat postigao? Džoni i Kimi bi rekli "e u pravu je Saša, izvinjavamo se za sve nećemo više"? :lol:
:lol: Rekla je da je ne zanima sport, pa si zato probao sa ovakvim glupostima nadajući se da će proći ? Ili ćeš reći da ti je nepoznato da Predrag Saša već ima stalno obezbeđenje, što je i razumljivo zbog prirode posla koji obavlja (naravno da ne mislim na poslove predsednika kluba). Verovatno ti je i nepoznato da je Predrag Saša već imao sukob sa vođama navijača na jednoj proslavi, i gde su navijači loše prošli upravo zato što je obezbeđenje Predraga Saše koristilo pištolje kao argumentaciju. Naravno i relacije Alkatraz - Predrag Saša su ti takođe nepoznate.
Link to comment
...pa da, narocito ako se zove severna koreja, avganistan od pre intervencije, kina iz 1989 i njima slicne. ovo je jedna besmislena zamena teza da drzava odgovara za postupke svojih gradjana. da, drzava je neefikasna i anemicna, ali ima indicija da se popravlja, mada ce znak njenog potpunog ozdravljenja biti trenutak kad sport bude prestao da se koristi kao medij za promociju srpskog identiteta, supremacije, i svega ostalog sto gledamo po terasama gradskih skupstina. medjutim, to nije razlog da vasa gradjanska hrabrost prestaje u dubokoj anonimnosti ovog foruma. braniti danilovica sa obrazlozenjem da bi mu se nesto desilo a ne videti da covek deli osnove tog svetonazora je potpuno slepilo. btw vrlo mi upada u oci frapantna razlika izmedju pristupa brankice (i njenog tima) i sportske redakcije b92. ne znam zasto je taj prilog iz pionira morao da pravi novinar info redakcije, to bih jako voleo da znam.
ne kapiram sta je zamena teza. mogucnost da se ide na derbi bez razmisljanja o licnoj bezbednosti zavisi od drzave, a ne od predstavnika klubova. drzava ne treba da odgovara za postupke svojih gradjana vec da hapsi one koji krse zakon (u primeru iz prve recenice to su oni koji sporta radi bacaju kamenice na istocnu tribinu marakane pre derbija) i adekvatno ih kaznjava.takmicarski sport se uvek koristi za promociju identiteta bilo nacije ili kluba, zavisi o kom takmicenju govorimo. zbog toga su ucesnici sportskih priredbi uniformisani po odredjenim pravilima i jasno se navodi njihova pripadnost klubu ili zemlji.odakle ti ideja da ja branim danilovica?
Link to comment

nisam mislio na tebe, bilo je iznad postova koji su branili danilovica sa obrazlozenjem da treba da misli na zenu i decu. ako je tako onda se ne ide pred kamere, postenije je.ti si u bukvalnoj ravni u pravu. ono sa cime se mi ovde suocavamo je prevaljivanje odgovornosti na drzavu od koje se trazi akcija. sta je u ovom problem? sto u srbiji ne postoji javno mnjenje koje podupire takav stav. dokaz za to je to sto kosarkasi partizana pevaju. to sto komentator RTS-a komentarise to "velicanstveno" navijanje. sto sportski direktor ili koja mu je vec funkcija daje izjavu takvu kakvu daje. sta treba da uradi drzava sa time? da ih sve pohapsi za verbalni delikt? znaci elementarna bezbednost i ekstremni slucajevi su jedno, a to sto je ovo drustvo nabazdareno na kanalisanje agresije, frustracije i svakog moguceg problema kroz sport je nesto drugo. onaj ko bude to izbacio iz glave ljudi, moze da se hvali da je resio situaciju.

Link to comment
nisam mislio na tebe, bilo je iznad postova koji su branili danilovica sa obrazlozenjem da treba da misli na zenu i decu. ako je tako onda se ne ide pred kamere, postenije je.ti si u bukvalnoj ravni u pravu. ono sa cime se mi ovde suocavamo je prevaljivanje odgovornosti na drzavu od koje se trazi akcija. sta je u ovom problem? sto u srbiji ne postoji javno mnjenje koje podupire takav stav. dokaz za to je to sto kosarkasi partizana pevaju. to sto komentator RTS-a komentarise to "velicanstveno" navijanje. sto sportski direktor ili koja mu je vec funkcija daje izjavu takvu kakvu daje. sta treba da uradi drzava sa time? da ih sve pohapsi za verbalni delikt? znaci elementarna bezbednost i ekstremni slucajevi su jedno, a to sto je ovo drustvo nabazdareno na kanalisanje agresije, frustracije i svakog moguceg problema kroz sport je nesto drugo. onaj ko bude to izbacio iz glave ljudi, moze da se hvali da je resio situaciju.
Tacno. Ja ne kapiram sta bi tacno hteli oni koji prizivaju drzavu da preore tribine. Ovi sto su nafilovani krivicnim prijavama samo su mali deo velikih grupa koje napusavaju kurcem "muriju i sudove", "nabijaju" tudju decu na kolac i svako malo proricu smrt ovoj ili onoj grupi ljudi. Kad bi policija krenula sve to da hapsi prvi bi se ovi sto strahuju od klupskih strahova bunili zbog preteranog i nepotrebnog nasilja nad onima "koji su se tu samo nasli a inace ne podrzavaju nasilje". Sve dok su tribine pune tih koji misle da je dobar fazon raditi i skandirati ono sto im vodje naloze, i te vodje ce se bez problema kriti iza izandjalih prica o navijanju, podrsci klubu, polemickim tonovima i drugim prigodnim parolama. Zato jeste vazno da iz klubova stigne poruka da nikako nije dobar fazon skandirati takve stvari, da klubovi to ne zele na svojim tribinama i da takvi ljudi nisu navijaci kluba vec stoka kojoj nije mesto na tribinama. Pa kad se klubovi i vodje navijaca nadju na suprotnim stranama onda cemo tek videti za sta su ti fini i mirni koji ne podrzavaju nasilje ali se zato nevesto klibere i ispod glasa terciraju onima koji su najglasniji.Posto vec znamo da od toga nema nista jer uprave klubova i te vodje navijaca prde u istu tikvu mogli bismo makar da prestanemo jedni drugima da vredjamo inteligenciju pricama o tome kako bi ih se oni rado otarasili ali se boje za sopstvenu bezbednost.
Link to comment

ono sto mene kao totalnog laika za sport interesuje je: zasto drzava vec jednom ne uradi privatizaciju klubova? naravno sve sa kontrolom da tu ne udje gangsterski novac. klubovi kao preduzeca i tacka. uostalom sport je samo jedan veliki posao. pa onda drzava lepo zestoko novcano kaznjava klubove za takve vrste ispada na njihovim stadionima. plus hapsenje izgrednika i sudske presude za svaku vrstu nasilja na stadionima pa neka vlasnici klubova razmisle da li im se finansijski isplati da prde u istu tikvu sa kriminogenim vodjama navijaca i slicnim pojavama.

Link to comment
ocigledno, ima 'ocevidaca' i ocevidaca. kao i kosarkasa koji su pevali i koji nisu. umesto price da niko nije - u koju ni sami ne verujete - bolji bi utisak ostavili kada bi prosto rekli koji jesu a koji nisu, posto je i to vec odavno poznato.
Pa ako je odavno poznato izvoli obavesti informativnu redakciju 92ke, udarna vest je bila "Igrači i navijači Partizana skanirali najgore uvrede Brankici Stanković".Ne postoji milimetar prostora za odbranu Saše Danilovića. To govedo je izjavilo "Ja stvarno ne znam da li je to policijska emisija (Insajder) i da li je ta devojka to što oni kažu (kurvetina), pa zato nemam ništa da izjavim". Govedo drogirano sigurno ne bi bilo bezbedno kada bi se suprostavilo huliganima, ali ovo svakako nije neutralnan stav iz ove izjave je potpuno jasno na čijoj je on strani.
Link to comment

Kredo svakog poštenog navijača-prašinara sa pola mozga. O motivima, naručiocima i finansijerima:"Motivi su različiti, ali kao osnovni može se izdvojiti - obrčun sa navijačkim pokretom u celini, njegovo razbijanje na prvenstveno represivan način, kao i stvaranje "pozitivnog" javnog mnjenja (spinovanje javnosti) za akcije koje će uslediti...Naručioci ovog projekta su predstavnici aktuelnog režima, dok je finansijer Soroš (indirektno), odnosno direktno finansiranje ovim jadnicima sa proustaške šifrovane tv postaje nije bilo ni potrebno, jer im u opisu radnog mesta stoji - permanentni obračun sa svim patriotskim snagama i institucijama u kontinuitetu...Serijal je baš sada pokrenut jer navijački pokret predstavlja jednu od najorganizovanijuih patrioskih snaga u ovoj tužnoj zemlji i jer verovatno u skorioj budućnosti planiraju hapšenje Đenerala Ratka Mladića ili neki drugi prljavi posao. Strah od nemoći režima, pred aktuelnim ekonomskim nedaćama, je evidentan te se stoga, u skorije vreme, ne mogu isključiti ni veći socijani neredi............. a sve to treba na vreme preduprediti... i tako."

Link to comment
Kredo svakog poštenog navijača-prašinara sa pola mozga. O motivima, naručiocima i finansijerima:"Motivi su različiti, ali kao osnovni može se izdvojiti - obrčun sa navijačkim pokretom u celini, njegovo razbijanje na prvenstveno represivan način, kao i stvaranje "pozitivnog" javnog mnjenja (spinovanje javnosti) za akcije koje će uslediti...Naručioci ovog projekta su predstavnici aktuelnog režima, dok je finansijer Soroš (indirektno), odnosno direktno finansiranje ovim jadnicima sa proustaške šifrovane tv postaje nije bilo ni potrebno, jer im u opisu radnog mesta stoji - permanentni obračun sa svim patriotskim snagama i institucijama u kontinuitetu...Serijal je baš sada pokrenut jer navijački pokret predstavlja jednu od najorganizovanijuih patrioskih snaga u ovoj tužnoj zemlji i jer verovatno u skorioj budućnosti planiraju hapšenje Đenerala Ratka Mladića ili neki drugi prljavi posao. Strah od nemoći režima, pred aktuelnim ekonomskim nedaćama, je evidentan te se stoga, u skorije vreme, ne mogu isključiti ni veći socijani neredi............. a sve to treba na vreme preduprediti... i tako."
sve je jasno... :isuse: Patriotism is the last refuge of a scoundrel.Samuel Johnson
Link to comment
Gomila stereotipnog đubreta! Nije mi jasno zašto se navijači i patriotizam stavljaju u istu rečenicu. Potezati pištolje i noževe na nenaoružanu decu i žene, u grupi (tačnije: krdu) napadati starce, bacati sa bezbedne daljine kamenje na vozove i autobuse sigurno nije patriotizam, već običan kukavičluk. Svi ti "heroji", kada ih pohapse i izoluju u policijskoj stanici, počnu da kmeče i mole da ih puste ... Jedino rešenje je hapšenje i mardelj. Zagoreli robijaši su se ionako uželeli novih "devojčica".
Link to comment
ono sto mene kao totalnog laika za sport interesuje je: zasto drzava vec jednom ne uradi privatizaciju klubova? naravno sve sa kontrolom da tu ne udje gangsterski novac.
Kao da postoji neki drugi? ;)
Link to comment
ocigledno, ima 'ocevidaca' i ocevidaca. kao i kosarkasa koji su pevali i koji nisu. umesto price da niko nije - u koju ni sami ne verujete - bolji bi utisak ostavili kada bi prosto rekli koji jesu a koji nisu, posto je i to vec odavno poznato.pa da, narocito ako se zove severna koreja, avganistan od pre intervencije, kina iz 1989 i njima slicne. ovo je jedna besmislena zamena teza da drzava odgovara za postupke svojih gradjana. da, drzava je neefikasna i anemicna, ali ima indicija da se popravlja, mada ce znak njenog potpunog ozdravljenja biti trenutak kad sport bude prestao da se koristi kao medij za promociju srpskog identiteta, supremacije, i svega ostalog sto gledamo po terasama gradskih skupstina. medjutim, to nije razlog da vasa gradjanska hrabrost prestaje u dubokoj anonimnosti ovog foruma. braniti danilovica sa obrazlozenjem da bi mu se nesto desilo a ne videti da covek deli osnove tog svetonazora je potpuno slepilo. btw vrlo mi upada u oci frapantna razlika izmedju pristupa brankice (i njenog tima) i sportske redakcije b92. ne znam zasto je taj prilog iz pionira morao da pravi novinar info redakcije, to bih jako voleo da znam.
mene bas interesuje kad misli menadzment b92 da se malo pozabavi svojom sportskom redakcijom, pogotovo onim delom sto operise na b92.net/sport. to ti je, baco, sve iz tegeltijine skole izaslo. dupeuvlacenje upravama, namerno preskakanje informacija, infantilni kvazipatriotski tekstovi. pa evo i ovaj sto je pun razumevanja za danilovica (koji btw nikad nece osuditi navijace, ne iz straha, niti zbog toga sto dele iste stavove (a dele), vec pre svega zato sto su mu oni poslovni partneri) ti je deo te sportske redakcije. zar te cudi sto njemu i njemu slicnima nisu poverili da pisu o onome sto se desavalo?glede ostatka rasprave - jeste drzava u qrcu ali realno nema lakseg niti pateticnijeg alibija za grupu neodgovornih majmuna obucenih u dresove kk partizan koji su imali zelju da nesto saopste muriji i sudovima. braniti i relativizovati njihovo ponasanje, a biti pritom inteligentan i pristojan covek - meni je to potpuno neshvatljivo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...