Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

10 minutes ago, Tihajeza said:

Zar nije lakše futrola, koju stavim u tašnu, ranac..

Ili prosto damanje mesta zauzima u fioci od fioke za pravi hd?

fioka - futrola. na to sam mislio  :lolol:

Link to comment
29 minutes ago, Caligula said:

Ja planiram da kupim neki 4terabajtovski ali nisam jos potrazio. Jel se iskristalisao neki brend sa dobrim odnosom kvaliteta i cene?

 

Kupio sam jedan od 3TB toshiba skoro, prešao par sajtova i testova, izgleda da su se one najbolje pokazale na nekim testovima i sl. 

Baš sam malopre gleedao da zamenim i ovaj od 1TB što mi je ostao, no mislim da ću uzeti 2TB, imam SSD i 2+3 mislim da je i više nego dovoljno za sve. Filmove i serije ne držim na hardu, kad skinem sve za par minuta.

Link to comment
6 minutes ago, Mil@n said:

 

Kupio sam jedan od 3TB toshiba skoro, prešao par sajtova i testova, izgleda da su se one najbolje pokazale na nekim testovima i sl. 

Baš sam malopre gleedao da zamenim i ovaj od 1TB što mi je ostao, no mislim da ću uzeti 2TB, imam SSD i 2+3 mislim da je i više nego dovoljno za sve. Filmove i serije ne držim na hardu, kad skinem sve za par minuta.

ja sad imam jedan (najstariji) od 1 Tb, dva od po 2 Tb i jedan od 4 Tb.  sve šti imam na ova dva od 2 Tb sam iskopirao na ovaj novi od  4 Tb. Foobar vuče odatle.

SSD je od 250 Gb, dovoljno za OS a po navici još uvek koristim Sedmicu :lolol:

Edited by Bujodrag
Link to comment
4 minutes ago, Bujodrag said:

trenutno je rekao bih najbolji odnos cene gigabajta kod HD od 4 Tb

 

To je uvek tako natempirano, kreneš sa 1 pa završiš na 4 jer "odnos cena i kvalitet", samo, neće me preveslati. :D


A i uzeo sam grafiku i procesor neki dan, i dosta sam tu pukao.

Link to comment
49 minutes ago, Tihajeza said:

Meni treba jedan eksterni HD, za bekap. Imam jedan, na kome su mi svi fajlovi od kad posedujem kompjuter, znači 20 i kusur godina, ali star je 7-8 godina, vučem ga svuda i počeo je da zlokobno klikće i čuje se, ako crkne, neću si oprostiti.

Jel tu ima koji je bolji/ lošiji, vezara sam za elektroniku?

 

Pitah ja skoro, Western Digital preporucen.

 

 

Zavisno i od velicine tog diska, mozda da vidis i za online backup opciju?

Link to comment
15 minutes ago, Mil@n said:

 

To je uvek tako natempirano, kreneš sa 1 pa završiš na 4 jer "odnos cena i kvalitet", samo, neće me preveslati. :D


A i uzeo sam grafiku i procesor neki dan, i dosta sam tu pukao.

 

 

već skoro svuda ima i od 6 i od 8 Tb. Doćiće i njihovo vreme pa će oni biti najekonomičniji.

 

Pogledaj igrice i grafičke karte. Prosto ne mogu da naprave nešto mnogo bolje od onoga što je aktuelno poslednjih 5 godina ali zato ti treba sve više RAM memorije. Imam prastari I5 procesor ali kad sam sa 4 prešao na 8 pa na 16 Gb RAMa komp leti. Pokretao sam Wtcher 3 na ultra podešavanjima preko tri Chrome otvorene stranice svaka sa po 20 tabova a igrica ni da štucne. To je bilo pre pet godina, kako li je tek sada.

 

Grafika mi je stara NVIDIA GeForce GTX 750 Ti ali sa duplo više svojeg RAMa i leti sve na njoj. Skoro da mi je krivo što više nemam koncentracije da igram igrice a ni prsti ne slušaju

Link to comment
7 minutes ago, napadaj said:

WD Red su meni preporučeni više puta za storage.

 

 

to je bilo pre, i Green isto, nisam stručnjak naravno ali verujem da su sada svi podjednako dobri za storage.

 

Kao i pivo, najjeftinije je najbolje  :happy: 

Link to comment

e da, jedan podatak sam skoro uvek i svuda nalazio. Uvek im ostavite barem deset posto praznog prostora, odnosno, ne treba ih puniti 100 posto. to im mnogo brže skraćuje životni vek

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...