Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

Za Sjeverno-amerikance (a vjerovatno i za AUS/EU) : Apple Watch 3 GPS je sad na rasprodaji za $169.   Uzeo klincima iako sam ja licno Apple skeptik, Mogu reci da nije los uredjaj i da je za tu cijenu je ono sto se bi se reklo good value.

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Jok ovde (ne da bih ja to uzeo, bez obzira na cenu.)

 

  Hide contents

applewatch.png

 

 

po danasnjem kursu to je oko $230 USD. 

 

Inace, zasto ga nebi koristio? Privatnost ili nesto drugo?

Link to comment

Ne volim smartwatch kao takav. Ne trebaju mi dodatne notifikacije; ne trebaju mi fitness stats (nisu u srodstvu sa ekčual fitnessom); baterija mora da se puni prečesto; tradicionalni (posebno čisto mehanički) sat mi je 100x lepši i ta lepota (i funkcionalnost) može da se nasledi kroz generacije... Smartwatch je, u osnovi, 1 disposable (i meni lično nepotreban) gadget (aka džirlo kurac palac) koji košta van pameti previše i posle par godina završava u landfillu, sve zajedno sa retkim zemljama u sebi i kobaltom koga su morali da kopaju sedmogodišnjaci u 1 m visokim tunelima u Kongu...

 

(I, da, ja sam great fun at parties :D ... 1 baksuz, ali sa razlogom.)

  • +1 3
  • Wub 4
Link to comment
8 hours ago, Indy said:

baterija mora da se puni prečesto;

 

Pa sad, kod Huawei GT modela, baterija traje do 14 dana, kod SamsunZa 2, 3 dana. 2 nedelje je stvarno fenomenalna autonomija.

 

Link to comment

Pa pošto se kači na mob preko bluetootha, kontam da baš i ne može bez fona, neka me neko ispravi. On ti u suštini kupi info sa telefona tj poruke, notifikacije i sl i prikazuje na sebi i mislim da jedno bez drugog ne ide.

Link to comment

Huawei GT2, kad je u "fitnes" modu (kad svaki dan vozim bajs) traje 4 dana, kad ne koristim može da izgura 6-7 a napuni se za 25 minuta. Od kad sam kupio sat telefon mi je konstantno u silent modu pa mi je dobro sto mogu da filtriram koju notifikaciju chekiram na telefonu dok bi pre na svaku vibraciju otvarao telefon. Plus ima flashlight pa kad bauljam noću po kući utripujem se da sam iron man.

Ali nije pdf o satovima pa evo prigodne slike: dva fider štapa sa pratećom opremom. Pošto mi je sva oprema u Nišu bez mogućnosti da je nekako dobijem rešio da kupim i odem da pecam, posle 8 godina. Kako to obično biva narednih dana će da grmi barem po 5 sati dnevno tako da sve ovo ide u podrum do nekih lepših dana0ba6da44570a1677c0537e7cb433dbbb.jpg

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Naravno, nisam nikad imao smartwatch (osim ako se ne računa Fitbit Charge, a on i nije baš smart)... tako da ne znam, samo sam gledao šta kažu recenzije™. ;) Međutim, svodi se na to da je to za mene 1 nepotrebna zezalica (a podrazumeva se da to nikog drugog ni na šta ne obavezuje). Mislim, većina stvari tamo nabrojanih važi i za smarfonove, ali ipak lično nalazim da su isti zaista korisni (pa čak i neophodni), tako da im nedostaci nisu presudni. Jedino bih voleo da su generalno više popravljivi™ i modularnog dizajna (a trend je upravo suprotan).

 

EDIT. Komentar na glasa razumnog.

Edited by Indy
Link to comment
13 minutes ago, Mil@n said:

Pa pošto se kači na mob preko bluetootha, kontam da baš i ne može bez fona, neka me neko ispravi. On ti u suštini kupi info sa telefona tj poruke, notifikacije i sl i prikazuje na sebi i mislim da jedno bez drugog ne ide.

ovaj koji je indy okačio ima e-sim(ne i u srbiji)pa tako ti ne treba mob u blizini

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...