Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

16 minutes ago, Mil@n said:

Pa pošto se kači na mob preko bluetootha, kontam da baš i ne može bez fona, neka me neko ispravi. On ti u suštini kupi info sa telefona tj poruke, notifikacije i sl i prikazuje na sebi i mislim da jedno bez drugog ne ide.

 

Ima i cellular varijanta koja radi i bez fona ali ne znam da li može to kod nas. Sudeći po ovom spisku, ne može.

 

https://www.apple.com/watch/cellular/

 

edit: preteče me... mada ako je to e-sim onda će, kažu, to biti moguće uskoro u mts-u.

Edited by Renegade
Link to comment
12 minutes ago, JozoMujica said:

Popravio sam ti ovo. :)

 

 

da,da tako je i kod mene..ja sam sve iskljucila,nemam net na telefonu,nemam aplikacije....ali posto je ovde normalizacija notifikacija na jednom mestu,a sad jos i na dva, pa reko da ne kvarim :laugh:

Link to comment
29 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ali omogućava nenošenje mobilnog

zar ne?

 

 

ne znam, pričam kao neko ko ga ne poseduje

Ovi normalni Samsunzi i Huwei ne mogu bez moba...

 

Omogućavati kad zaboraviš gde ti je telefon da ga nađeš i da ne možeš da ga izgubiš, jer kad izađeš iz dometa signalizira...

 

Za ostalo, bespotrebno, fitnisi nisu bog zna kako upotrebljivi --- Korake broji loše, stalno dodaje, stepenike broji loše, nikad ih nemam (a živim u kući na sprat, realno bar 10 puta dnevno idem gore dole)... Koliko je sati mogu i da vidim na običnom, a notifikacia mi je pun kurac i ovako... Jednom mi je trebalo da se javim, bio mi na ruci, telefon u kući, ja zalivao... Kurac ja mogu da čujem, ali kad pričam u njega jako slabo...

 

Dakle, stari dobri Nautica jebe kevu za ovo...

Link to comment
9 hours ago, Indy said:

Ne volim smartwatch kao takav. Ne trebaju mi dodatne notifikacije; ne trebaju mi fitness stats (nisu u srodstvu sa ekčual fitnessom); baterija mora da se puni prečesto; tradicionalni (posebno čisto mehanički) sat mi je 100x lepši i ta lepota (i funkcionalnost) može da se nasledi kroz generacije... Smartwatch je, u osnovi, 1 disposable (i meni lično nepotreban) gadget (aka džirlo kurac palac) koji košta van pameti previše i posle par godina završava u landfillu, sve zajedno sa retkim zemljama u sebi i kobaltom koga su morali da kopaju sedmogodišnjaci u 1 m visokim tunelima u Kongu...

Lijep opis potrosacke kulture uopste: nepotrebne stavari, koje su popularne zato sto su popularne, a generator su zagadnja okoline :-)

 

Generalno se slazam, ali ja te satove poredim sa ostalim djecijim satovima tipa Fossil, Swatch, pa cak i Skagen i po ovoj cijeni je AW3 konkurentan.

Link to comment

yow-eisbach-30-high-performances-series-yow-eisbach-30-high-performances-series-

 

ovaj yow EISBACH surfskate maloj za rodjus

kakav metak, nesto najludje sto sam probala :smiley_hail:

nadzorni odbor kiki approved it

Edited by InvisibleLight
  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
30 minutes ago, maheem said:

Koja si ti kraljica :wub:

 

vidimo se s klincima u limanskom parku sl.leto. tetka zadrzala carver  a ona ga trazi pa morala kupiti i njoj neki surfskate. ovaj yow je s blagom oprugom, odgovara tezinama 30-50kg (a posle se moze zameniti oprugom za odrasle), i pored kruzinga i karvinga je i za pools u parkovima dusu dao. a uzecu joj i vece i mekse tockove da ima za drugi stil voznje.

 

sad smo konkurentski brendovi carver vs yow, ludilo :D

 

 

poslastica za ljubitelje  - klinac Roko, 9 god surfskejtuje kroz barcelonu, zadnja scena gde ga mama doceka je nesto najlepse na svetu

 

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Moraš me uputiti u materiju jednom. Starija i dalje vozi longboard, ima i nove oziljke, nisam ga pipnuo od kako smo ga kupili. Verovatno je prezreo za neko stelovanje. Sad cu je pitati, verovatno to ona sama radi.

Mlađa želi skejt, majka se protivi zbog njene smotanosti. Ja bih joj uzeo neki manji kruzer. Šta je ovo što Roko :) vozi?

Da uzmem tako nešto? I gde?

Moj Roko je dobar za sada sa trotinetima i guralicama. 

Edited by maheem
Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

ovaj yow EISBACH surfskate maloj za rodjus

kakav metak, nesto najludje sto sam probala :smiley_hail:

nadzorni odbor kiki approved it

 

Čekaj, osovina nije fiksna? Samo prednja ili obe? Kako se to vozi?

Link to comment
 
vidimo se s klincima u limanskom parku sl.leto. tetka zadrzala carver  a ona ga trazi pa morala kupiti i njoj neki surfskate. ovaj yow je s blagom oprugom, odgovara tezinama 30-50kg (a posle se moze zameniti oprugom za odrasle), i pored kruzinga i karvinga je i za pools u parkovima dusu dao. a uzecu joj i vece i mekse tockove da ima za drugi stil voznje.
 
sad smo konkurentski brendovi carver vs yow, ludilo [emoji3]
 
 
poslastica za ljubitelje  - klinac Roko, 9 god surfskejtuje kroz barcelonu, zadnja scena gde ga mama doceka je nesto najlepse na svetu
 
 
Jesi nas ispsovala sad, a
  • Wub 1
Link to comment
36 minutes ago, maheem said:

Moraš me uputiti u materiju jednom. Starija i dalje vozi longboard, ima i nove oziljke, nisam ga pipnuo od kako smo ga kupili. Verovatno je prezreo za neko stelovanje. Sad cu je pitati, verovatno to ona sama radi.

Mlađa želi skejt, majka se protivi zbog njene smotanosti. Ja bih joj uzeo neki manji kruzer. Šta je ovo što Roko :) vozi?

Da uzmem tako nešto? I gde?

Moj Roko je dobar za sada sa trotinetima i guralicama. 

Roko voz nekii surfskate, miller mozda, kucam zadihana jer sam upravo zavrsila voznju s mog, ne guras se , vozis celim telom, od gore, ramena, prate kykovi pa noge i stopala tzv pump. Izmisljeno od strane surfera kad nije bilo talasa da vezbaju, i terminologija pokreta, okreta i poteza je ista. Pokret i brzinu generises celim telom, super workout, pumpas npr 300 il 500m bez guranja. Klinci su lagani pa im tesko pumpati, zato yow ima sistem koji omogucuje u prednje osovine staviti manju oprugu,da im bude ko nama s standardnom

 

Sve je u osovinama, jedino surfskejtovi imaju tu prednju pokretnu( ne svi, al da ne komplikujem jos), sto ga cini manje stabilnim, nije za downhill niti je bas za air trikove, jeste za carving ( polykruzno krivudanje), ostre, uske okrete , snapove, jaako je zarazan

Uzela sam maloj jedini yow sto bio u srbiji, i to bas s4(decja opruga) sa longbordshop srbija..imas vani svuda i nisu nimalo jeftini.

Al moz3s da im zavrnes taj sistem i imas klasican kruzer s fixnim osovinama, 2 u 1.

 

..nznm kolka je mala, moja je krenula s mini kruzerom penny-jem 22inchi, pa opustis malo  osovine kad ovlada, manje stabilno al onda moze i okrete da pocne.. ima sto faktora tu, ako odlucis stvarno javi.

@zorglub samo prednja. Manje je stabilan zbog tog od klasicnog kruzera al ima mnogo vise mogucnosti, vezba se balans, jaci core, sinhronizacija celog tela u voznji, mozes ga voziti i uzbrdo telom, bez odgurivanja, zavisi kolko snage i tehnike imas da generises kretanje..

Klinci na carveru:

 

 

Link to comment

A to je bolje od obicnog skejta (onog sto se gura nogom) zbog brzine ili ima jos nesto ?

Meni je cera 8 godina, vozi rolere i bajs i sadvecretko trotinet i gleds RCHP spot sa skejterkama i hoce jedne, ali je mi pomeramo za dogodine

Link to comment

@Lezilebovich

Veliki :heart:za malenu

Klasican skejt je simetrican,ima kick tail obostrano, slyzi za trikove, maali, tvrdi tockovi..ko je orijentisan na to. Voznja nije udobna. Dal je sta bolje, zavisi od preferenci, stila..u cemu uzivas

Meni je ovo vrhunski uzitak, da telom pravis pokret, brzinu , a zahtevno je tehnicki za okrete, bottom/top turn, cutback, snap, izazov je al se dosta brzo napreduje

Eno shakira pre mesec dana objavila na instagramu krenula na casove surfskejta:)

 

Kruzeri su za voznju, za kruzing, komjuting itd a i njih ima mnogo podvrsta spram oblika daske, velicine i mekoce tockova i najvaznije, osovina. Postoje kruzeri s obicnim tradicionalnim,vko skejtbordovi avi sa RKP osovinama, koje su nesto mekse i omogucavaju bolji carving. ..

A onda dolaze i longbordi sa raznim osobinama, tu ima i drop thru daski, one niske,gde daska nije na vrhu vec osovina ide kroz dasky, najveca stabilnost

 

Evo jos 1 primer pumpinga na surfskateu

 

 

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...