Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Pionira/kadeta iz Mege. Nesto najblize Jokicu po igri sto sam video u poslednjih nekoliko godina.

Edited by Micko8
Link to comment

Hvala bogu ziv i zdrav, igra za kadetski i juniorski tim Mege. Valjda ce ga povesti na juniorsko EP umesto Vlajica ili Plisnica.

Link to comment

U U17 ekipi je uz Srzentica najbolji igrac. U 19 timu ne igra bas mnogo.Tu forsiraju centra Sibij-a, ulazi na po koji minut ili igra u garbidz tajmu.

Edited by Micko8
Link to comment

Ovo je taj Bjelica iz Mege. Ne moze iz ovog kratkog videa da se vidi svo njegovo umece. Dodavanja su mu Jokicevska, vidi sve , zna da uputi razlicita dodavnja saigracima.  Video sam i neke elemente u igri kada postize poene koji su Jokicevi, na primer onaj zastitni znak koji Jokic ima, kada uhvati loptu kao u vatertpolu jednom rukom i postigne kos. Da se ne lazemo on nema konkurenciju u pionirskoj ligi, on igra i u kadetskoj ligi nizi rang i tamo Mega ima ekipu i tu je dominantan ali se vidi specijalan talenat kod njega. On je startni centar nase kadetske reprezentacije iako je godinu dana mladji od saigraca.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment

Nikola Karalic je jos jedan ozbiljan potencijal kojeg je pokupila Mega. Krilo od nekih dva metra, sa odlicnom gradjom i atletskim mogucnostima a zna da igra sa loptom u rukama.

Link to comment

Mićko, šta se od reprezentacija igra na leto? Igra li onaj mali hemičar? Srzentić beše... on mise najviše svideo u poslednje vreme. Nadam se da je napredovao.

Link to comment

Igraju se kao i obicno tri turnira svake godine u16, u18 i u20 . Ove godine se igra i U17 SP koje nam je za dlaku izbeglo na dve utakmice prosle godine, nasa kadetska reprezentacija nije uspela da se plasira. To je reprezentacija u kojoj je igrao Srzentic. On ce igrati za nasu juniorsku reprezentaciju ovog leta. Bio je deo ekipa koja je pre dve,tri sedmice osvojila drugo mesto na turniru u Nemackoj. To U18 EP je kvalifikaciono za U19 SP koje se odrzava sledece godine. Ja mislim da imamo kvalitet da se plasiramo na to takmicenje iako ce konkurencija biti dosta jaka. Mi branimo juniorsku titulu koja je osvojena u Nisu prosle godine. FIBA nam je takodje opet dodelila  domacinstvo juniorskog EP za sledecu godinu.

Edited by Micko8
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...