Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

16 minutes ago, Host said:

Jel mogu u brodet barbuni umesto skarpine?

mogu. kratko ih prokuvaj u malo vode sa zelenišom. oderš im kožu, poskidaš peraja i glave. meso staviš na stranu, a kosti i glave nastaviš da kuvaš. proceđenom supom zaliješ paradajz propržen na maslinovom ulju sa crnim i belim lukom, naliješ vino, supu, staviš začine po želji, po mogućstvu malo kapara, vratiš filete barbuna da se dokuvaju. skuvaš palentu i navališ.

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Super, hvala. Ne ispadne lose ni sa zamrznutom skarpinom, ali je sigurno bolje sa svezom jeftinijom ribom.

 

Sta jos ima od tih kamenitih riba? Barbuni su malo zeznuti za filetiranje zbog sitnih kostiju.

meni je najbolji brudet od grdobine.

Link to comment
trougliće pomorandže i malo cimeta, a uz to meni uvek najbolje ide čist beli pirinač i zelena salata
Ono te pomorandže i cimet i to meso sve u neki wok?




...shiit has hit the fan...

Link to comment
7 hours ago, Frank Pembleton said:

Ono te pomorandže i cimet i to meso sve u neki wok?
 

Kad meso bude na pola gotovo, onda pomorandže

6 hours ago, renne said:

stroga, ali pravična

+1

Link to comment
On 7.6.2019. at 16:30, Host said:

 

Meni Darling donosi svezu skarpinu u povratku iz potpalublja, pa vi vidite.

 

 

nisam je videla tu, forsiramo sipe i srdele, rizot i gradele.

Link to comment

prodala mi prijateljica super foru pa da podelim, mozda neko proba. super je oplemenila orahe za grickanje uz pice. moze sta god, ne moraju bas orasi. moze bademi, kikiriki, lesnici, indijski.... 

 

uzela orahe, bogato naprskala soja sosom, malo stedljivije maple sirupom (kaze moze med umesto toga al oprezno, sladji je), zatim dodala mlevene ljute paprike (to po zelji i ukusu) i to izmesala. dosta je mokro al tako treba da bude. licnula da vidi da li je dobar ukus, bila zadovoljna. bacila to u tepsiju, poravnala, pa u rernu na 140C dok se ne prosusi, otprilike pola sata, moze i jace ako ima vise i ako je u startu vlaznije. moze se proveriti svako malo pa kad je suvo, napolje.

 

savrsena grickalica za uz pice. svi ukusi se zalepe pa bude slano, kiselkasto, slatkasto i ljuto. milinica. samo me upozorila da treba cesce proveravati pa vaditi cim se prosusi - kaze brzo gori a kad izgori ne valja, bude gorko od soja sosa, tako da treba biti oprezan. cak rece da je bolje i da je pomalo vlazno nego da izgori. moze da se prosusi na vazduhu ako se ne pojede sve u deset minuta. 

 

ja posle pravio s bademima, nije mi djavo dao mira. uzeo bademe, naprskao soja sos bogato, strcnuo maple sirup par puta i izdasno posuo ljutom paprikom (kajen). izmesao (da, bilo dosta vlazno) bacio na tepsiju na papir za pecenje, ravnomerno rasporedio da se fino prosusi i ubacio u vec ugrejanu rernu na 140C na pola sata. proverio posle dvadeset minuta - izvadio i pipnuo, bilo dosta vlazno pa vratio jos malo. posle desetak minuta bilo taman. ispalo fenomenalno al je opasna zaraza.   

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...