Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

desetominutni potaž prepisan po receptu iz jazzayoge. 150gr mrznutog graška ubacio u nutribulet. prokuvao pola litre vode. Ukuvao grašak, dodao so, biber i kašičicu kokosovog ulja. 

 

Kapiram da može obrnutim redom, da se ubaci grašak u ključalu vodu pa da se bzbzuje blenderom . 

 

Skroz ukusno. Pretpostavljam da može ukus dodatno da se dotera ali nemam pojma u kom smeru. Opcija a - kari mešavina? Opcija b - mirođija?

Link to comment

ja bih tu skuvala i cen belog luka. 

 

 

jela sam par puta, dobro ste me podsetili na grasak, znam da zvuci glupo, ali pastu s graskom, ukusna je. zazuteti puter, par listova zalfije, na to kuvani grasak, izmesati, u to kuvane rezance, so, biber, parmezan. veri najs. 

Link to comment

Odlicna, napolitanski specijalitet :)

 

Ima i varijanta sa pancetom, sa tunjevinom, a meni najdraza sa skroz mladim graskom, onim sto se jede sa mahunama a zrno je tek zametak.

Link to comment

Hurke su bele kobaje, prave se od kuvanog mesa i iznutrica (od takozvane barevine). Ponegde se dodaje i pirinač u smesu (što ja ne podnosim...). Recimo, kao lebervurst (džigernjača) samo sa znatno manjim udelom džigerice. Mogu da budu delikates, ali su često baš grozne. Ja ih volim, samo pažljivo biram

Moji za bele kobaje kuvaju meso sa glave. Ali ne znam za naziv hurke, možda nisu baš iste u pitanju? Ili svako selo ima svoj naziv :)

Ja inace ništa od tih svinjarija ne jedem od nepoznatih

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Uf, jeo sam te bele nekoliko puta kod nas, ali reklo bi se da nisam imao srece da naletim na dobre :(

Koliko to ima veze sa ovim nemackim belim kobajama, posto ovde ima bas bas odlicnih?

 

izvesno da su baš Nemci i naučili panonske lokalce da to prave. tim pre što mi za džigernjaču kažemo i leberka i generalno je sve to oko svinjarija puno germanizama. pa i taj naziv najkvirc dolazi od nemačkog Neugewürz

 

Moji za bele kobaje kuvaju meso sa glave. Ali ne znam za naziv hurke, možda nisu baš iste u pitanju? Ili svako selo ima svoj naziv :)

Ja inace ništa od tih svinjarija ne jedem od nepoznatih

 

pa da, to je to - meso sa glave, malo srca, džige, kožurice za bolje stezanje... i da, provereno, iz naše kuće je uvek najbolje :-)

 

zapravo, najbolja bela koju sam probao bila je iz tadašnje tazbine, iz malog mađarskog sela Tobe. bila je čak malo prodimljena, što nisam ni znao da može sa barenom kobajom. još pamtim taj fini ukus

Link to comment

Banaćanine, htela sam te to jos pre pitati pa zaboravim: da li i se i kod vas kaze za odredjeno lepo parce mesa - "šal"? :) Ovako izgleda, verovatno se u prodavnici zove biftek ili pre file, nemam pojma. Kod nas je to šal.

 

edit: u pitanju je naravno guda

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Izdinstaj pola kg cluka, jednu šargarepu, dve paprike, nekoliko ljutih paprika po ukusu, dva oljuštena paradajza. Kad se dobro izdinstalo propasiraj i nalij vodu, kuvaj još jedno pola sata. Dodaj ribu, so, biber i tucanu ljutu papriku pa kuvaj bez mešanja dok se riba ne raskuva

Link to comment

Izdinstaj pola kg cluka, jednu šargarepu, dve paprike, nekoliko ljutih paprika po ukusu, dva oljuštena paradajza. Kad se dobro izdinstalo propasiraj i nalij vodu, kuvaj još jedno pola sata. Dodaj ribu, so, biber i tucanu ljutu papriku pa kuvaj bez mešanja dok se riba ne raskuva

 

:thumbsup:

samo bih izbacio 1 glavicu luka i ubacio malo praziluka da i on doda svoj ukus

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...