Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

evo kako bih ja [nije moj recept]

 

stavio bih u serpu, ali ne duboku [srednja - siroka] dve glavice cluka. pola glavice bluka i proprzio na mulju. iseckao sitno plavi patlidzan i stavio da se krcka. izrendao sargarepu, iseckao celer [belo i lisce]. dodao vode, toliko da prelije sve to. naseckao na komade kelj i ubacio. poklopio serpu i kuvao na trojci. s' vremena na vreme bih otvorio poklopac da vidim sta se desava, da li treba doliti vode, ako ne, pri kraju bih ubacio zacin c, i mozda crvenu papriku. video bih prvo kako izgleda, tj, da li treba ili ne. jos malo krckao i zavrsio.

Link to comment

Ok, znači def nema ništa bez pretovara začinima. Jebeš jelo u kome je glavna poenta da mu se nikako ne oseti ukus.

 

ovde je njegov kim sigurno kamuflirao miris kelja, ja ga ne bih stavio. ono sto bi meni bilo zanimljivo kod kelja da izbegnem, jeste taj neki "standardni" nacin pravljenja, koji je ruku na srce dosadan.

Edited by hoffnung
Link to comment

ima ga sigurno, samo sto kod nas ljudi manje ekperimentisu. verujem da svasta moze da se napravi sa njim. mozda ne nesto senzacionalno, sto bi zauzelo sada neko pocasno jelo medju jelima, ali svakako bi moglo. ja mogu samo da lupam, ali dok sam ne probam, dzaba.

Link to comment

stigla boranija iz sela. rodila kod seljaka, ne znaju šta da rade s njom.

 

bacio mladi luk i bluk na malo ulja da se prokrčkaju par minuta. zatim dodao malo vina, boraniju i jedan sečeni paradajz istog geografskog porekla. dinstao pet minuta a nakon toga prelio vrelom vodom, začinio suvom ljutom paprikom, majčinom dušicom sa terase, jamajčanskim biberom i šafranom. ostavio još 20 minuta na laganoj vatri.

 

stoji šerpa ceo dan na stolu i svaka dva sada sedamo i punimo tanjire po malo. onako olađeno. valja. 

Link to comment

ja kelj kuvam ko blitvu, s krompirom, na maslinovo i beli luk. al kod kelja je vazno da se kuva odvojeno do krompira i da se voda u kojoj se kuvao baci. onda je super ukusan. 

to je i meni palo na pamet.

Edited by hoffnung
Link to comment

Pa tako recite, jbt.

 

Pejsi: ja baš danas satro do kraja šerpu mlade boranije od juče, ali ono 100% dženerik - cluk i bluk na ulju, onda oljušteni i poluispasirani veliki paradajz da se malo ukrčka, pa šljus boraniju preko toga, posle voda i sve ostalo, pa gomila peršuna na kraju, onako lep čorbast comfort food. Jedem danas poslednji tanjir, naseckao crvenu papričicu preko, uz to Simina lepinja, i razmišljam kako mi ovo do jaja seda u želudac, i kako će morati još nekoliko puta da se ponovi ovih dana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...