Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

lenj sam. donela mi devojka pre dva meseca neki minijaturni drveni avan koji sasvim može da odradi posao ama ga još uvek nisam upotrebio. kardanom u zrnu mi stoji na polici otprilike 20 meseci, od povratka iz egipta. njega sam upotrebio jednom. 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 4 weeks later...

ja bih je krvnički izbockao viljuškom za pečenje, isekao na komade i položio na pekač zajedno sa opranim kupusom ribancem, u koji bih dodao zrna brusnice i suvog grožđa  a od začina jedan star anis, lovorov list i biber u zrnu, dodao belog vina u koje bih umešao malo smeđeg šećera, i stavio da se peče najmanje tri sata na jedno 150 stepeni pokriveno folijom (ili dok se skroz ne ispeče, ne znam tajming za gusku) i još pola sata na 220 stepeni, da lepo uhvati gore.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

mojne bre da je bodes, samo ako je masnija zarezi kozu i masnocu tako da ne ostetis meso. mislim, to ako ces da je seces na komade, ako je peces ucelo nemoj ni to nego je prvo rkni u rernu na 200-220 (zavisi od rerne) pa 45 minuta tako uz povremeno odlivanje masnoce koja se otopila. onda smanjis na 160, pokrijes folijom ili poklopis i 20-30 minuta po kilogramu (manja guska manje, veca vise). u toj drugoj turi mozes da dodas krompir i sta god vec. na kraju otklopi i pojacaj na 200 da se zapece lepo kozica.

Link to comment

posto je ovo prvi pokusaj spremanja guske, a zena nije previse tolerantna na nove ukuse, isekao sam gusku i upotrebio pola za vasin recept. odluku je pomogla i cinjenica da sam kod kuce imao sve potrebne sastojke.

 

javljam rezultate. u svakom slucaju, hvala obojici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...