Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Gospodja upravo dobila zadatak da kupi taljatele i malo sampinjona 

Javicu kako je bilo. :)

 

Ispalo odlicno, prste smo olizali.

 

Sledeci put corba od vrganja, moram da probam i taj recept.

 

Hvala jos jednom na savetima.

Link to comment

Alternativa je, ali nije kelj nego mešanac. Ja sam bio u fazonu da otkrijem neki tip koji od njega pravi ukusno jelo, al izgleda da ga nema.

ni ja ne volim kelj, al' s obzirom da je ubedljivo najkorisnija namirnica koja postoji , morala sam nekakko da nadjem nacina da je konzumiram. tako da ga sad, tokom leta, ubacujem u smuti, sa bananom, aronijom, breskvama, brokolijem i rastanom ... odlicno bude, samo se banane osecaju :-) a zimi cesto pravim cips od rastana i kelja ... operu se listovi, dobro prosuse i obrisu krpom, stave u posudu i preliju prelivom od maslinovog ulja, tahinija, soli, bibera,  belog luka u prahu ili zgnjecenog, ljutih papricica, susama..... dakle, taj preliv se umesa sa svim navedenim sastojcima i prelje preko osusenih i iseckanih listova kelja i rastana /da budu velicine obicnog cipsa/ znjece se malo, da upiju listovi preliv i stavi se na pak papir, u pleh i susi se 3-4 sata na najmanjoj temperauri rerne /oko 60-70 kod mene/ ili jedno 45min na 150 /bolja je prva varijanta, ali ako se nema vremena, moze i krace na jacoj temp/ voditi samo racuna da ne se ne prepeku, ali I da budu hrskavi i cvsti ti ispeceni listovi....super je /jer se takodje ne prepoznaje kao kelj :-)/

Link to comment

ni ja ne volim kelj, al' s obzirom da je ubedljivo najkorisnija namirnica koja postoji , morala sam nekakko da nadjem nacina da je konzumiram. tako da ga sad, tokom leta, ubacujem u smuti, sa bananom, aronijom, breskvama, brokolijem i rastanom ... odlicno bude, samo se banane osecaju :-) a zimi cesto pravim cips od rastana i kelja ... operu se listovi, dobro prosuse i obrisu krpom, stave u posudu i preliju prelivom od maslinovog ulja, tahinija, soli, bibera,  belog luka u prahu ili zgnjecenog, ljutih papricica, susama..... dakle, taj preliv se umesa sa svim navedenim sastojcima i prelje preko osusenih i iseckanih listova kelja i rastana /da budu velicine obicnog cipsa/ znjece se malo, da upiju listovi preliv i stavi se na pak papir, u pleh i susi se 3-4 sata na najmanjoj temperauri rerne /oko 60-70 kod mene/ ili jedno 45min na 150 /bolja je prva varijanta, ali ako se nema vremena, moze i krace na jacoj temp/ voditi samo racuna da ne se ne prepeku, ali I da budu hrskavi i cvsti ti ispeceni listovi....super je /jer se takodje ne prepoznaje kao kelj :-)/

ovo ce da se proba.

Link to comment

ja ga nekad naseckam sitno kao kupus i stavim ga u salatu sa ajzbergom, spanacem, kupusom....a naravno, i u smuti ga turam kad god ga imam...ali pretpostavljam da ro fudisti imaju citav spektar recepata sa njim, on je zaista kralj medj povrckama ....

Link to comment

:lolol:  nemam pojma,nisam nikad..logika mi je bila kupus=kelj

posto sam kupus secen na krupno juce tako u slow cookeru pa reko i ovo isto

 

 

misim da se razumemo sa ovim slow cookerom gazim po svojim principima debelo ali zarad rucka posle rudnika bih zgazila stosta jos..

Edited by ivy
Link to comment
  • 2 weeks later...

otkinuo sam od humusa koji sam napravio, svaki put sve bolji.

pojačao tahini i limun, a smanjio hcmulje i kumin u odnosu na ranije.

 

sad imam jedno pola kile bamija (stiglo iz MK) i ne znam šta bi s njima, za sutra

 

predlog?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...