Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

Mogu misliti kako miriše ovaj kolač. Mmmm...Pošto sam ja kraljica prevare u kuhinji :D, kad imam goste kupim smrznut tarte tatin u prodavnici i kad izvadim vruće iz rerne, odmah stavim kuglu sladiše od ruma i groždjica preko, pa zavaram trag.

Edited by MayDay
Link to comment
Zabeleška:1. Kod Flufferove odbiti poziv na ručak, uz objašnjenje da si sinoć preterao s kokicama i semenkama.2. Svakako prihvatiti poziv na čaj i kolače. Može i bez čaja. -_-
ja bi i na ručak, hvala na pitanju. -_-
Link to comment

ja pravim ono kao američku pitu. Jabuke isečem da veće kocke, pa ih prodinstam na puteru, jedno 100 g suvog grožđa, 100 grama šećera ubacim jednu šipku cimeta, dodam vanilu, koru limuna, sok limuna, jednu čašicu viskija pa zapalim. Skinem sa vatre da se malo prohladi. Koru napravim od 200 grama putera, oko 15 kašika brašna, 5 kašika šećera prašak za pecivo i dva cela jajeta, zamesim i podelim testo. Stavljam u okrugli pleh za američku pitu, pa preko toga jabuke. Drugi deo testa isečem na trake pa poređam po jabukama. I onda dodam odozgo malo badema sečenog u listiće. Ima i slika na tortama i kolačima kako izgleda gotovo, kačio sam par puta. Uz ovo uvek služim umućenu slatku pavlaku (od krave, ne od soje)

Edited by renne
Link to comment

a pravim i onu najklasičniju starinsku lenju pitu. 250 grama margarina, oko 700 g brašna, prašak za pecivo, jedno jaje, 200g šećera. Umesim testo, jabuke narendam, iscedim sok, narendam malo limuna, cimet u prahu, pošećerim i to je to. Kad je gotovo još vruću pospem šećerom u prahu

Link to comment
a pravim i onu najklasičniju starinsku lenju pitu. 250 grama margarina, oko 700 g brašna, prašak za pecivo, jedno jaje, 200g šećera. Umesim testo, jabuke narendam, iscedim sok, narendam malo limuna, cimet u prahu, pošećerim i to je to. Kad je gotovo još vruću pospem šećerom u prahu
i ja pravim ovako a idu 4jajeta na ovu količinu..samo što u koru stavim samo žumance a belance umutim u čvrst sneg pa u njega ubacim rendane i iscedjene jabuke i cimet i promešam da se izjenači..donju koru razvučem pa pošto neće uvek da se poslušno prebacu u tepsiju je sečem na kocke i prebacujem tako u delovima a gornju stavim u zamrzivač pa kad se zamrzne narendam na krupnije rende.. Edited by ivy
Link to comment

skuvam agdu (šećer, nalijem vode dva prsta iznad), kada prokuva ubacim tri- četiri koluta limuna, kuva sedam- osam minuta, pa skinem sa vatre i ohladimu tepsiju obloženu papirom slažem prvo tri sloja kora, pa narendane jabuke (sa cimetom, a može uz to i mlevenih oraha), pa dve kore, pa jabuke, pa kore, pa jabuke i tako dok ih ne potrošimodozgo opet tri korenožem iskontriram dijagonale (ostanu izrezani rombovi), u proreze ubacujem po mrvu putera i u rernu200 stepeni oko pola sata, tj dok ne zahrskavi odozgoizvadim, tako vrelu zalijem hladnom agdom i bila stvaredit: zaboravih diskretno fajtanje kora uljem

Edited by mire
Link to comment

ja otkako sam otkrio klasicni krambl, ne pravim nista nikad nikako drugacije. jednostavno.brasno (recimo 300g) - puter (200g) - secer (200g)puter iseckati na kockice (na sobnoj temperaturi) ubaciti u brasno, zavrnuti rukave i gnjaviti i mrviti dok ne dobije zrnastu strukturu (hlebne mrvice). dodati secer (pre toga odvaditi par kasika za voce) i pazljivo promesati da struktura ostane zrnasta.jabuke ocistiti i iseckati na kockice da bude oko 500g ociscenih (mene tako ucili, tako radim - a u kockice je lakse dodati drugo voce ko zeli/voli), dodati kasiku brasna (ravnu), par kasika secera (onaj sto je odvojen za jabuke) i ko voli cimet/orascic/grozdjice i statijaznam sta jos i to dobro izmesati.pleh namazati puterom, ubaciti jabuke, prekriti mrvicama i u zagrejanu rernu (180 stepeni) jedno 40-45 minuta da se fino ispece - zlatno zuto, standard)e, da - ko voli moze manju kolicinu brasna da zameni pahuljicama po izboru tako da kolac dobije hrskavu strukturu. meni bude zanimljivo.ja ga volim dok je vruc sa sladoledom od vanile.

Link to comment
skuvam agdu (šećer, nalijem vode dva prsta iznad),...
mire, vasa je hteo kolač sa ehom pesme robova sa pamučnih poljaovo tvoje više odzvanja zvukovima nekog drugog roblja ( haremskog ) :lolol:ne kažem da je lošije, nego nakotm , samo primećujem :s_dj:
Link to comment

Moja baba retko kada primenjuje nove tehnlogije u kuhinji, ali ove sezone je prihvatila nov nacin kuvanja dzema od šljiva koji je dobar za sve pare, kuva džem u rerni što je mnogo praktičnije i posle u njega ubacuje crnu čokoladu, što daje novu notu ukusu, valjda 100g na 1kg, a kuća miriše fenomenalno dok se to sprema, tog džema i hleba uz šolju toplog mleka nema savršenijeg, tako jednostavnog zalogaja. :)

Link to comment

evo, ja upravo izvadila iz rerne i usula u tegle dzem radjen po vrlo slicnom receptu... s' tim sto je moj jos malcice namincan, a i ima stravica ima, naime, zove se - jaffa dzem :-) dakle, sem cokolade za kuvanje /moja je bez secera, a ide 200gr na 6 kg sljiva/ dodala sam jos dve pomorandze, jednu sa korom, a drugu oljustenu i obe u blenderu usutnjene + dve kasicice stevie umesto secera. savrseno mirise!

Link to comment

Zahvaljujem se na receptima za pitu od jabuka, svi ce doci na red, za sada sam oprobao Renneov jer je najvise odgovarao duhu KKK-a topline americkog juga koji sam zeleo da postignem. Veoma sam zadovoljan rezultatom. xh5i.jpg

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...